jani73
21.07.08,10:20
Dobrý deň, prosím Vás spracovávam účtovníctvo manželovi. Nemáme doma internet, na účtovníctvo používam Omegu aj olymp, doteraz som si z internetu sťahovala upgrady na CD a potom do PC. Väčšinou mi v týchto technických veciach sem tam poradil kolega, ten už u nás nepracuje a potrebovala by som poradiť ako si stiahnuť upgrad na USB klúč. Niekde asi robím chybu, pretože si riadne načítam z Krosu novú verziu na USB klúč, ale nechce mi ho spustiť v PC.Poradíte?
holubička1
21.07.08,08:53
Z USB skús nakopírovať do PC do nového adresára a odtiaľ do programu, nemal by byť s tým problém robím to bežne a ide to.:o
jani73
21.07.08,10:05
Mohla by si mi prosím ťa napísať postup, trochu podrobnejšie? Ď.
jani73
21.07.08,11:22
Nepomôžete mi nikto? V práci si upgrady sťahujem priamo do programov, raz sa mi cez USB podarilo preniesť uugrad dokonca aj samej ale sama neviem ako. Keby sa našiel niekto, ktor by si našiel čas a napísal sem trošku podrobnejší návod ako na to, myslím že by sa našlo viacero ľudí-,,technikov- začiatočníkov", ktorí by boli vééééľmi vďačný.
bepo
21.07.08,12:18
Normálne si stiahneš súbor upgrade.zip niekam na harddisk a odtiaľ si to prekopíruješ na usb kľúč,potom si to doma z usb kľúča prekopíruješ do adresára kde je Omega a spustíš ju.
Ajuška
21.07.08,13:09
Normálne si stiahneš súbor upgrade.zip niekam na harddisk a odtiaľ si to prekopíruješ na usb kľúč,potom si to doma z usb kľúča prekopíruješ do adresára kde je Omega a spustíš ju.

...upgrade je potrebné uložiť LEN do adresára, kde máš uloženú licenciu s platným balíkom služieb. Inak je nepoužiteľný a nečitateľný...:rolleyes:...
jani73
22.07.08,03:32
balík služieb mám od začiatku roka zaplatený. Dalo by sa si kupovať CD- Rom, ale načo platiť 2x. Chcem sa to jednoducho naučiť.Ďakujem za príspevky. Pekný deň
Ajuška
22.07.08,13:09
Nepomôžete mi nikto? V práci si upgrady sťahujem priamo do programov...

...pointa je práve v tom stiahnutí priamo do programov (inak je upgrade ozaj nepoužiteľný). Stáva sa mi občas že až na 2-3 krát sa mi podarí správne stiahnuť upgrade - inak mi zostáva len so znakom modzily - čo mi je tak na dve veci...;)... Vtedy kliknem priamo na upgrade a dám uložiť na plochu pc (odtiaľ ho klasicky presunieš na USB) a hlavne ho neotváraj skôr, než ho uložíš do adresára s licenciou...:rolleyes:...
lejka
22.07.08,13:23
Zo stránky KROS si ulož na USB súbor:
Názov: upgrade.zip/zvoľ všetky súbory/

Potom doma si vo svojom PC /ja na to používam Windows Comander,tu vidím všetko,čo kde mám-čo je na disku,čo je na USB kľúči/ skopíruj z USB kľúča prenesený súbor upgrade.zip do adresára s názvom OMEGA-ten tam máš uložený spolu s licenciou.Potom sa vráť na plochu-na ikonu OMEGY a spusti program.Ten sa zupgraduje sám.Veľa šťastia.
jani73
24.07.08,07:31
Ešte v utorok som bola za susedom, ten sa zaoberá PC, pomohol mi a zároveň naučil ako na to. Na klúči som to mala dobre, ale nevedela som sqa dopracovať ako preniesť do PC. Ďakujem :D