danse
21.07.08,11:15
Dobry den,

som platcom DPH a uctujem v jednoduchom uctovnictve MRP. Chcela by som Vas poprosit o pomoc.

Vo februari som si dala prieviest pevnu linku na seba, na svoje meno, pretoze som si to chcela dat do podnikania. Mam zivnost. Lenze som si dala minimalny program (suma 201,- Sk) a oni mi to dali ako sukromnej osobe, nie ako zivnostnikovi - s tym, ze ten program nie je pre podnikatelov, iba pre sukromne osoby. Ja som faktury od marca 2008 omylom zaucovala do uctovnictva.

Viete mi prosim poradit, ako mam postupovat a opravit to cele? Aj co sa tyka uctovnictva a aj danoveho priznania 1. stvrtrok/2008. Platim DPH stvrtrocne. Danove priznanie za 2.stvtrok/2008 som nastastie este neodovzdala.

Dakujem Vam velmi pekne za odpoved.

Daniela
Andyke
21.07.08,09:25
Nárok na odpočet DPH si mohla mať z faktúr, ktoré zneli na Tvoje obchodné meno, IČO, uved. Tvoje IČ DPH. Pokiaľ neboli tam tieto náležitosti treba dať dodatočné DPH za I.Q.2008 a vrátiť daň do štátn. rozpočtu, ktoré boli neoprávnene uplatnené.
danse
21.07.08,09:32
Dakujem za odpoved, chcem sa este opytat, je nutne opravovat aj uctovnictvo, ale mozem ich mat zauctovane, samozrejme uz bez naroku na odpocet DPH? Som zaciatocnik v uctovani. Dakujem este raz.

D.
optimistka
21.07.08,11:46
môžeš to nechať v JU, podľa mňa ho nemusíš opravovať, len si celý výdavok z pokladne alebo banky daj do výdajov neovplyvňujúcich ZD ako súkromný výdaj
danse
21.07.08,13:37
Dakujem este raz. D.