marlo
21.07.08,11:40
Mam na Vas otazku.
Je mozne niekde zistit ci boli v urcitom obdoby cca 1-2 roky dozadu platene odvody do socialnej poistovne?
Nejedna sa ale o moju osobu ale v podstate pre mna je to cudzia osoba len chcem vedit ci je vobec mozne niekde,nejako zistit ci za tu osobu bolo platene do SP.

dovod:

Dotycnej osobe bola vyratana materska dovolenka z prijmu ,ktory jej deklarovali jej zamestnavatelia(rodicia) ale v skutocnosti ta osoba tam
nerobila a vsetky papiere boli robene dodatocne.
Jedina moznost asi ako to zistit je podla odvodov do SP.

dalej je mozne v pripade ziskania tychto informacii ich pouzit na sude ?

Dakujem
ivemar
21.07.08,09:52
Na stranke www.socpoist.sk sa da zaregistrovat za ucelom pristupu k tzv. osobnemu uctu, kde by tieto informacie mali byt pristupne, neskusala som ale osobne ako to funguje.
Stina
21.07.08,09:54
Obrátiť sa na príslušnú pobočku SP .
marlo
21.07.08,09:59
a budu mi poskytnute tieto informacie ?
V pravnom vztahu nemam s tou osobou nic spolocne.

to ivemar : to by fungovalo ak by som chcel tie informacie vedit o sebe..ale urcite sa ich tak ako si napisala nedozviem napriklad o tebe a inych...
ivemar
21.07.08,10:07
no to urcite nie - ale ani na pobocke podla mna nedaju informacie o inych osobach, asi by sa to nikomu nepacilo, keby kde kto mohol zistit o nom taketo informacie.
marlo
21.07.08,10:13
no to urcite nie - ale ani na pobocke podla mna nedaju informacie o inych osobach, asi by sa to nikomu nepacilo, keby kde kto mohol zistit o nom taketo informacie.


No ved preto som sa pytal ako to zistit nakolko si myslim ze to nie je jednoduche ale mam podozrenie ze poistne nebolo zaplatene a ze bol spachany podvod s vypoctom materskej dovolenky
Zita5
21.07.08,10:17
No ved preto som sa pytal ako to zistit nakolko si myslim ze to nie je jednoduche ale mam podozrenie ze poistne nebolo zaplatene a ze bol spachany podvod s vypoctom materskej dovolenky

Ak máte podozrenie - prečo ste to nezisťovali skôr ? Zisťujete to až teraz , keď Vás niečo zrejme páli .:)

Tiež som zástancom názoru , že Vám SP informácie nepodá .
MarcelkaT
21.07.08,10:20
Ja som chcela vedieť nejaké informácie ohľadom platenie do SP príbuzného, tak mi povedali že mi ich nedajú - ochrana osobných údajov.
marlo
21.07.08,10:27
Ak máte podozrenie - prečo ste to nezisťovali skôr ? Zisťujete to až teraz , keď Vás niečo zrejme páli .:)

Tiež som zástancom názoru , že Vám SP informácie nepodá .

1.> informacie zhanam pre znameho ktory nema pristup na net.
2.> v case ked sa to udialo zili v spolocnej domacnosti aj zo synom [neboli a nie su zosobaseny]
3.> uz rok sa natahuju na sude o syna (3r) ,ktoreho mometalne moze vidiet kazdu druhu sobotu 4h :(
4.> vyzivne platil dobrovolne 4t teraz sud urcitl 5t
5.> je to asi posledna moznost ako vytiahnut nieco na matku a ziskat moznost vidiet syna castejsie

je dost komplikovana zalezitost ,neboli manzelia a matka nechce davat syna na dlhsie navstevy ako boli urcene v nejakom predbeznom konani.A aj to niekedy nedodrzi.
preto tie otazky

dakujem
Zita5
21.07.08,10:51
1.> informacie zhanam pre znameho ktory nema pristup na net.
2.> v case ked sa to udialo zili v spolocnej domacnosti aj zo synom [neboli a nie su zosobaseny]
3.> uz rok sa natahuju na sude o syna (3r) ,ktoreho mometalne moze vidiet kazdu druhu sobotu 4h :(
4.> vyzivne platil dobrovolne 4t teraz sud urcitl 5t
5.> je to asi posledna moznost ako vytiahnut nieco na matku a ziskat moznost vidiet syna castejsie

je dost komplikovana zalezitost ,neboli manzelia a matka nechce davat syna na dlhsie navstevy ako boli urcene v nejakom predbeznom konani.A aj to niekedy nedodrzi.
preto tie otazky

dakujem

Neberte môj predošlý príspevok v zlom , verím , že kamarát sa nechádza v moc dobrej situácii , ale nie je to len tak ľahké vrhnúť na niekoho podozrenie zo spáchania niečoho , čo v minulosti pomohlo rodičom aj dieťaťu , pokiaľ pár spolunažíval .

Pevne verím ,že kamarát riešenie nájde a bude sa môcť stýkať so svojim potomkom častejšie .Určite ak sa niekto nájde na Porade , tak vhodne poradí resp. usmerní .Ja to zatiaľ vidím jedine na dohode rodičov dieťaťa .
Manual
21.07.08,11:05
No ved preto som sa pytal ako to zistit nakolko si myslim ze to nie je jednoduche ale mam podozrenie ze poistne nebolo zaplatene a ze bol spachany podvod s vypoctom materskej dovolenky
Myslím si, že SP je na tieto veci moc opatrná a toto si ustráži, nechaj to na nich a najhoršie je, že nakoniec bude aj tak poškodené jeho dieťa ktoré za nič nemôže. To musí byť veľká nenávisť, keď chce škodiť vlastnému dieťaťu.
marlo
21.07.08,15:41
.... To musí byť veľká nenávisť, keď chce škodiť vlastnému dieťaťu.
aby neprislo k omylu otec(teda moj kamarat) sa snazi pre to dieta urobit vsetko aby sa s nim mohol aspon stretavat ked ho uz nemat na noc a prazdniny.
Bohuzial matka ma k nemu ako k otcovi velku nenavist a jediny prostriedok ako mu ublizit je cez ich spolocne dieta :(



Je to velmi komplikovana situacia.
Tak ako ste spomenuli najviac tym trpi a vzdy bude trpiet dieta.
Bohuzial nenavist matky k otcovi svojeho dietata je taka velka ze je schopna komunikovat len pomocou sudou a advokatov.

Dakujem Vam vsetkym za rady a postrehy.
Pravdepodobne az dalsi zivot ukaze ,ze matka sa velmi myslila.

Myslim ze otazka mi bola zodpovedana : SP taketo informacie cudzim osobam neposkytuje.AJ ked by stacila informacia ANO platil NIE neplatil..nic viac.
Monika Kováčová
21.07.08,15:58
ideš zlým smerom... ak má niekto podozrenie zo spáchania trestného činu podvodu, oznámi to na polícii a nevybavuje takýto čin na sociálnej poisťovni... A polícia má možnosť si info uvedené v trestnom oznámení overiť priamo na SP, pretože pobočka im tieto údaje bude musieť dať: ochrana neochrana...
veronikasad
21.07.08,16:58
Mam na Vas otazku.
Je mozne niekde zistit ci boli v urcitom obdoby cca 1-2 roky dozadu platene odvody do socialnej poistovne?
Nejedna sa ale o moju osobu ale v podstate pre mna je to cudzia osoba len chcem vedit ci je vobec mozne niekde,nejako zistit ci za tu osobu bolo platene do SP.

dovod:

Dotycnej osobe bola vyratana materska dovolenka z prijmu ,ktory jej deklarovali jej zamestnavatelia(rodicia) ale v skutocnosti ta osoba tam
nerobila a vsetky papiere boli robene dodatocne.
Jedina moznost asi ako to zistit je podla odvodov do SP.

dalej je mozne v pripade ziskania tychto informacii ich pouzit na sude ?

Dakujem

Naozaj nechápem, ako súvisí tvoja iniciatíva preverovať príjem, z ktorého SP vypočítavala materské manželke tvojho priateľa a "boj" o jeho dieťa. A chceš zájsť tak ďaleko, že to chceš použiť na súde...
Ak si prečítaš príspevky v téme materské, je to úplne legálny spôsob, ak aj rodinný príslušník zamestná tehotnú pracovníčku s vyššou mzdou a týmto spôsobom dosiahne zvýšenie dávky nem.poistenia "materské". A niekedy na to stačí pár dní zamestnania.
Čudovala by som sa, keby si SP poskytla akékoľvek informácie...