soad
21.07.08,12:25
dobry den, potrebolal by som radu, chcem zacat podnikat, otvorit si fitnes (posilovnu) no nemam na to financie...moja otazka teda znie: ci neviete o nejakom sposobe ako sa daju ziskat...alebo o niekom kto ich ma vela:)...zatial vam dakujem
BXLmiami
21.07.08,10:55
A čo takto postupne,step by step?Vieš okolo toho niečo?Trénuješ ľudí?Máš o tom predstavu aj reálnu,či len tak ako Agáta masážny salon?:)
soad
21.07.08,13:19
predstavu mam len neviem ako ju zrealizovat...uz sa tomu nejaku tu dobu venujem...toto je moja reakcia na ludi okolo mna...mozeme ist s tebou?..ukazes nam ako?...no tak s nimi chodim a cvicim...ale neda sa to casto pretoze nasa "posilovna" je asi tak pre dvoch ludi...tak som si polozil otazku...preco tu take nieco neotvorit...step by step hovoris..no mas pravdu, ale ktory step je podla teba prvy, ked ho nemas cim zaplatit.
BXLmiami
21.07.08,13:41
Uplne bez penazí sa to otvoriť nedá.Treba mať aspon na prvé 2-3 mesiace na nájom,takže by si mal zistiť,kde asi by boli vhodné priestory,asi koľko by stáli a ako ich treba upraviť,zistiť čo vyžadujú hygienici-ale WC a sprchu určite,takže zavolaj si na hygienu alebo pozri na internete aké by boli pravidlá.No a premyslieť si stroje a koľko by stáli,to je dalšia vec.A zvážiť,či by kamoši,ktorí chcú s Tebou cvičiť,šli s Tebou cvičiť aj za prachy.A koľko by ich asi šlo.Spraviť si kalkuláciu celej veci a tak prídeš k sume,ktorú nevyhnutne potrebuješ na začiatok podnikania.Potom zvážiš,či tú sumu máš,alebo či ju máš odkiaľ zobrať...Možno prvý step bude isť zarobiť peniaze na fitko do fitka za kopečkami.:)
wildwind
22.07.08,11:05
Len taka posilnovna pre par chalanov by sa isto neujala, aby prezila musi to byt pre siroku verejnost, pre profikov, rekreacnych cvicencov, zeny... Ked si spocitas co vsetko musis investovat do strojov, zavazi, ciniek, najom... tak len nejake prijmy zo vstupov ti to nevykryju, musis do toho zakomponovat nejake programy pre zeny, aerobik.. predaj doplnkov vyzivy, poradenstvo, solarko, masaze... Takze bez penazi to tazko pojde..
soad
24.07.08,07:06
Len taka posilnovna pre par chalanov by sa isto neujala, aby prezila musi to byt pre siroku verejnost, pre profikov, rekreacnych cvicencov, zeny... Ked si spocitas co vsetko musis investovat do strojov, zavazi, ciniek, najom... tak len nejake prijmy zo vstupov ti to nevykryju, musis do toho zakomponovat nejake programy pre zeny, aerobik.. predaj doplnkov vyzivy, poradenstvo, solarko, masaze... Takze bez penazi to tazko pojde...........................ja viem, nad tym vsetkym som uz rozmyslal, mam este par napadov ... no aspon som si to vsetko utvrdil...tak idem zarabat tazke penaaaze....inak dik za prispevky
BXLmiami
24.07.08,08:33
Väčšina prístrojov sa dá na leasing,takže rátaj z nich percentá,len to musíš dobre premyslieť,aby si to potom vládal splácať.Takže nie naraz kopu prístrojov,ale pragmaticky rozmyslieť prístroje polyfunkčné.Mal by si osloviť ekonoma a požiadať ho o spracovanie podnikateľského plánu,aspon približného, a nie triafať naslepo.