radusnicek
21.07.08,12:44
Po vyčerpávajúcom hladaní, ktoré nedopadlo dobre sa musím obrátiť na Vás. Snáď mi niekto poradí ;)

Manžel začína podnikať v doprave do 3,5 t a dopočuli sme sa, že nemôže nejakú dobu (2 roky??) jazdiť mimo SR? Neviem či som to zle pochopila, či sa to netýka len toho, že nesmie byť dodávateľom nejakej zahraničnej firmy.Pomôže sa mi z toho niekto vysomáriť???? Dúfam, že som tu otázku položila dobre :eek:. Hm.

A ešte drobnosť.... existuje nejaký zoznam položiek, ktoré si môže dať do nákladov??? Vďaka
radusnicek
21.07.08,12:41
hmm...:mee:
Nikto neporadí?? Aspoň ma nasmerujte kde hladať... Ďakujem
radusnicek
23.07.08,08:46
Aké vyčerpávajúce odpovede...naozaj nikto neporadí?????????
tetrisss
23.07.08,18:20
Ohladne poloziek do nakladov, ziaden zoznam poloziek nie je, ale vsetko to, co dokazatelne pouzije na dosiahnutie vykonov, moze dat do nakladov. Je to o zdravom usudku a sem-tam aj o usudku danovej kontroly:D
Co sa tyka tej prvej casti otazky, zrejme sa tu momentalne k tomu nikto z nas nevie vyjadrit, predsa su to odborne veci len pre toho, kto sa dopravou zaobera, podla mna by si sa mohla obratit na zvaz dopravcov a oni to urcite vedia, ale mam jedneho znameho a je to tam dost zlozite.
radusnicek
28.07.08,07:06
Dakujem ti veľmi pekne... snáď sa to niekde dozviem...:-))
miki@miki1
29.07.08,20:26
posim posim radusnicek som mladi chalan ktori robi šofera pre jednu firmu mozem tam ist robit na zivnost ale bojim sa viem kolko budem zarabat ale neviem ake su vydavki soc.poistenie,zdravodne poistenie.cestna dan neviem kde sa da zistit kde za co platit a kolko. ak moste porate prajem pekni vecer.
veronikasad
29.07.08,20:45
posim posim radusnicek som mladi chalan ktori robi šofera pre jednu firmu mozem tam ist robit na zivnost ale bojim sa viem kolko budem zarabat ale neviem ake su vydavki soc.poistenie,zdravodne poistenie.cestna dan neviem kde sa da zistit kde za co platit a kolko. ak moste porate prajem pekni vecer.

Skôr než začneš uvažovať o živnosti, prečítaj si príspevky v tejto téme :

http://www.porada.sk/t17023-zmluva-medzi-dopravcom-a-vodicom-zivnostnikom.html?highlight=vodi%E8+%BEivnos%BB
radusnicek
30.07.08,06:53
posim posim radusnicek som mladi chalan ktori robi šofera pre jednu firmu mozem tam ist robit na zivnost ale bojim sa viem kolko budem zarabat ale neviem ake su vydavki soc.poistenie,zdravodne poistenie.cestna dan neviem kde sa da zistit kde za co platit a kolko. ak moste porate prajem pekni vecer.
skus mrknut do google a daj vyhladat "začíname podnikať".
Chcela som Ti poslať odkaz na stranku, ale ešte nemožem. Hm :-(
Moc Ti v tom asi nepomôžem, ale aspon nieco... tiež som veľa hľadala, keď si manžel vybavoval živnosť. Viem že odvody do sociálnej prvý rok platiť nemusíš, sú dobrovoľné. Zdravotka vychadza okolo 1100.- cestnú daň platí majiteľ auta. Dúfam, že som ti poradila dobre... Hm.. tak držím palce.