migelovci
21.07.08,14:26
Dobrý deň, dnes som dostala exekučný príkaz za zamestnanca a je tam napísané že mu máme vykonávať zrážky zo mzdy vo výške 1/3 čistej mzdy v zmysle ustanovení § 66 a 67 zákona č. 233/1995 Z.z. No z tohto je to jasné, ale pletie ma to, že ja vykonávam ešte u pár zamestnancov exekúciu a tam sa to ráta : čistá mzda -3078(určené minimum) /3 . Či aj v tomto prípade sa to tak má riešiť alebo tak ako pišu jednoducho len čistá mzda /3? V tom zákone to neviem nikde nájsť:confused:.
Ďakujem za radu.
Oberon
21.07.08,12:47
EXEKUČNÝ PORIADOK


§ 71

(1) Z čistej mzdy, ktorá zostáva po odpočítaní základnej sumy a ktorá sa zaokrúhli smerom nadol na sumu deliteľnú troma a vyjadrenú v celých korunách, možno zraziť na vymoženie pohľadávky oprávneného len jednu tretinu. Na prednostné pohľadávky uvedené v odseku 2 sa zrážajú dve tretiny. Prednostné pohľadávky sa uspokojujú najprv z druhej tretiny, a až vtedy, ak táto tretina na ich úhradu nestačí, uspokojujú sa spolu s ostatnými pohľadávkami z prvej tretiny.


Vychádzajúc z vyššie uvedeného, by som postupoval aj v tomto prípade tak, že budem zrážať zo sumy (čistá mzda - základná suma) a to by som podelil 3...
migelovci
21.07.08,12:49
Dakujem velmi pekne. :)