Bejka74
21.07.08,15:36
Chcem zacat podnikat v oblasti potravinarstva, ale mam problem sa na internete zorientovat a najst prislusne hygienicke normy, podla ktorych by som sa mala dalej riadit. Vedel by mi niekto poradit?
Marína
21.07.08,13:47
Kristína
21.07.08,13:49
Skús pozrieť zákon 152/1995 Z. z. v znení neskorších predpisov.
Ale ja by som si ešte pozrela webovú stránku príslušného regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Majú tam uvedené rôzne legislatívne predpisy, aspoň ten náš ich uvádza.
Bejka74
23.07.08,10:17
Prosim uploadnite mi sem nejake normy alebo zakony alebo ja neviem čo, podla ktorych by som sa mohla riadiť a začať stavať priestory pre prevádzku potravinárskej výroby a aj podľa čoho by som ju mala dalej riadiť. vyzera to hrozne,ale neviem si dalej rady, ako začať a už vobec nie ako pokračovať,aby to bolo s v sulade s hygienickymi normami.
pracovisko
23.07.08,10:35
Určite Potravinový kodex SR, ďalej základný zákon č. 355/2007 o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a novelizovaný zákonom č. 140/2008., Vyhláška MZ SR č. 533/2007 o podrobnostiach o požiadavkách na zariadenia spoločného stravovania., nariadenie vlády SR č. 391/2006 o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkách na pracovisko.


Prosim uploadnite mi sem nejake normy alebo zakony alebo ja neviem čo, podla ktorych by som sa mohla riadiť a začať stavať priestory pre prevádzku potravinárskej výroby a aj podľa čoho by som ju mala dalej riadiť. vyzera to hrozne,ale neviem si dalej rady, ako začať a už vobec nie ako pokračovať,aby to bolo s v sulade s hygienickymi normami.
VladoaKatka
23.07.08,10:47
Všetky zákony, ktoré Ti napíslo pracovisko nájdeš na stránke www.zbierka.sk (http://www.zbierka.sk), odkiaľ ich môžeš uložiť aj do PC, natlačiť, sú verejne prístupné.
Normy ohľadom prevádzky nájdeš na stránke www.sutn.sk (http://www.sutn.sk), ktoré ale sú len predajné.

Inak Ti v príspevku č.2 celkom pekne pripravila Marína-Eva témy k problému.
Marína
23.07.08,11:10
Na tie texty, ktoré som ti napísala v prísp. č. 2 sa postav kurzorom a klikni na myške ľavým tlačítkom.