emily
21.04.05,08:00
dostala som výzvu do SS aby som popísala svoju skúsenosť so štátnym archívom (ŠA), tak robím novú tému aby sa to neplietlo.
Podotýkam, že externe robím firmy, ktoré nemajú viac ako 10 zamestnancov a je to z PO a okolia. Ide o SZČO aj s.r.o.
V ŠA mi dali predtlač žiadosti o vydanie metodického pokynu MV SR č. SVS-204-2004/00844 na správu písomností, ktorú som vypísala opečiatkovala a dala podpísať do firiem. Toto som odovzdala v ŠA a oni mi za 24,- Sk vydali opečiatkovaný metodický pokyn a každú firmu zaevidovali. A ešte niečo porozprávali, ako sa firmy majú správať pri skartácii. A to je všetko. :)
Hej ešte mi povedali, že na tom pokyne sa uvádza, že je pre SZČO, ale že je podľa usmernenia ministerstva a ich interných dohôd je aj pre PO do 10 zamestnancov
Jaruš
21.04.05,06:04
Jeeej, to je zaujímavé, díky za tip. Pôjdem to vyskúšať u nás v Bratislave a dám vedieť, ako som dopadla.
accad
21.04.05,06:19
Ďakujem. Takže prvý krok je ísť do ŠA pre predtlač žiadosti o vydanie metodického pokynu.
miro_mr
21.04.05,06:46
Emily:
Prosim ta napis tuto svoju skusenost na tuto mailovu mrizova.maria@mvsr.vs.sk adresu a potom co ti odpisu daj precitat tym v tom archive - aby sa zobudili. Uz nepatria pod okres, ale su priamo pobockou MV SR a musia to teda vykladat presne rovnako ako ich nadriadeni.
Je to ostuda ked my ako podnikatelia si vieme overit veci priamo na ministerstve a oni ako keby ani telefon nemali - bohuzial je to smutne ale je to tak.
anet
22.04.05,07:31
Ja som v KE (SZČO) nic nevypisovala, ani nic neplatila, ani ma neregistrovali. Len mi dala metodicky pokyn a to bolo vsetko. :)
brm
22.04.05,08:17
Ďakujem. Takže prvý krok je ísť do ŠA pre predtlač žiadosti o vydanie metodického pokynu.už si tam bola?zober ma so sebou...ve dvou se to lépe táhne...a kde to vlastne je?a to som starý prešpurák...
Danuska
22.04.05,09:52
Prikladám čo mi dali na ŠU- nepodarilo sa, neprikladám.
accad
27.04.05,06:03
Informácia pre BA- Žiadosť o vydanie metodického pokynu pre FO - SZČO podľa zákona č.395/2002 o archívoch a registratúrach je možné získať v Archíve hlavného mesta SR Bratislava v budove Starej radnice, vchod od Vinohradníckeho múzea. Zatiaľ je to iba telefonická informácia na č.t. 02/54433248.