Lubicek9
21.07.08,16:51
Ahojte Poraďáci,
dnes sme vo firme riešili neriešiteľné, takže sme to ani nevyriešili. Skúsim, či ste už niečo podobné nestretli. O služobnom aute sa tu už písalo veľa - ale čo s inými pracovnými pomôckami? Ak firma pridelila zamestnancovi služobný telefón, notebook a dátovú kartu s mobilným internetom, urobila tak v prvom rade na služobné účely. Vo firme sú však aj tendencie zahŕňať to do základu dane zamestnancov ako nepeňažný príjem - argumentujúc hlavne tým, že nie je možné efektívne eliminovať súkromné použitie, rovnako ako nie je možné jednoznačne preukázať, že k sú používané výhradne na služobné účely. A keď k tomu postrašíte daňovou kontrolou, horor je dokonaný :mad:

Dá sa nemať to na výplatných páskach ako nepeňažný príjem? Lebo riešiť to vrátením SIM karty a telefónu zamestnávateľovi mi príde extrémne reišenie

Čo s tým? Vďaky...
:) :) :)
Alena Šimová
23.07.08,08:00
s telefónmi je to jednoduché - ak máte paušál, dala by som podmienku, že všetko, čo bude nad výšku paušálu, uhradí mi to zamestnanec. Ak nie je paušál, dá sa pracne z výpisu hovorov určiť, čo bolo na súkromné hovory. Ale to ostatné, neviem.