i.knotek
21.07.08,18:30
Prosím o radu.Som platcom DPH,účtujem v jednoduchom účtovníctve.Od 1.6.2007 som začal pripravovať výrobu tovaru do EÚ.Výroba začala v IV.štvrťroku 2007 a pokračovala v I.štvrťroku 2008.Prvá dodávka aj fakturácia
apríl 2008.Odpočet DPH v predchádzajúcich DP nebol uplatnený.Môžem v II.
štvrťroku 2008 uplatniť odpočet od 1.6.2007 ? Ďakujem .
Monika Kováčová
21.07.08,16:32
Odpočet DPH v predchádzajúcich DP nebol uplatnený.Môžem v II. štvrťroku 2008 uplatniť odpočet od 1.6.2007 ? Ďakujem .

NIE. :)

a podčiarknuté prosím vysvetliť...
pivko
21.07.08,16:53
Zdravím poradcov
Akú lehotu ma DÚ na vrátenie DPH ?
za marec som mal daňovú povinnosť a od apríla stale nadmerný odpočet.Peniaze mi však ešte na účet neprišli ani za apríl.
Milan Benka
21.07.08,16:56
Zdravím poradcov
Akú lehotu ma DÚ na vrátenie DPH ?
za marec som mal daňovú povinnosť a od apríla stale nadmerný odpočet.Peniaze mi však ešte na účet neprišli ani za apríl.

DP za apríl - NO podané v máji
DP za máj - NO podané v júni
vratenie nevysporiadaného NO do 30 dní od podania DP za máj čiže cca do 25.7
optimistka
21.07.08,16:58
NO za apríl čaká na májové dp dph, pokiaľ máš aj v máji NO,tak ti DU vráti aprílový NO do 30 dní odo dňa podania májového dp, cca 25.7.2008
pivko
21.07.08,17:01
NO za apríl čaká na májové dp dph, pokiaľ máš aj v máji NO,tak ti DU vráti aprílový NO do 30 dní odo dňa podania májového dp, cca 25.7.2008
Ďakujem , tak mi to asi príde teraz.;)
i.knotek
21.07.08,17:14
V DP za III.,IV. štvrťrok 2007 a I. štvrťrok 2008 nebola uvedená DPH na vstupe.
Milan Benka
21.07.08,18:06
V DP za III.,IV. štvrťrok 2007 a I. štvrťrok 2008 nebola uvedená DPH na vstupe.

Podajte DDP za tie obdobia.
i.knotek
22.07.08,06:48
Za odpovede ďakujem.
pohodička
22.07.08,18:21
Ja by som chcela poprosiť o váš názor na môj dosť neobvyklý problém. Živnostník vystavil pre s.r.o. faktúry v I. Q (január,február 2008), tie boli zúčtované a DPH odpočítaná v I. Q, v máji sa ohlásil, že ich musí stornovať, lebo nemá živnosť a nemohol fakturovať. Konateľ mu dal podmienku, že musí vrátiť uhradenú sumu a potom mu podpíše ich prijatie, ale ten nevrátil peniaze a stornované faktúry poslal poštou. Samozrejme urobili sme chybu, že sme nehľadali, či je plátcom DPH pri zúčtovaní faktúr, keďže sme predtým spolu obchodovali, tak sme o jeho živnosti nepochybovali. Ja by som chcela poprosiť, čo mám urobiť teraz - podať opravné DP za I.Q 2008 alebo len riadne priznanie za II. Q. Keď som dala storno faktúr, tak mi to dáva v daň. priznaní v II. Q 2008, ale nie som si istá, či to je dobrý postup. Keďže som ešte opravné DP nepodávala a s takýmto prípadom nemám skúsenosti veľmi pekne chcem poprosiť poraďakov o radu. Ďakujem.
Petra29
22.07.08,18:30
Ja by som chcela poprosiť o váš názor na môj dosť neobvyklý problém. Živnostník vystavil pre s.r.o. faktúry v I. Q (január,február 2008), tie boli zúčtované a DPH odpočítaná v I. Q, v máji sa ohlásil, že ich musí stornovať, lebo nemá živnosť a nemohol fakturovať. Konateľ mu dal podmienku, že musí vrátiť uhradenú sumu a potom mu podpíše ich prijatie, ale ten nevrátil peniaze a stornované faktúry poslal poštou. Samozrejme urobili sme chybu, že sme nehľadali, či je plátcom DPH pri zúčtovaní faktúr, keďže sme predtým spolu obchodovali, tak sme o jeho živnosti nepochybovali. Ja by som chcela poprosiť, čo mám urobiť teraz - podať opravné DP za I.Q 2008 alebo len riadne priznanie za II. Q. Keď som dala storno faktúr, tak mi to dáva v daň. priznaní v II. Q 2008, ale nie som si istá, či to je dobrý postup. Keďže som ešte opravné DP nepodávala a s takýmto prípadom nemám skúsenosti veľmi pekne chcem poprosiť poraďakov o radu. Ďakujem.
Dodatočné DP za 1.štvrťrok, pretože nevznikol nárok na odpočet /DPH nebola uplatnená na výstupe iným platiteľom/.
optimistka
22.07.08,18:33
vy nemáte nárok na odpočítanie dane v 1. štvrťroku lebo nemáte doklad od platiteľa dane, odporúčam podať ddp k 1.Q. a nejakými jeho stornami fa do 2. Q.08 sa ani nezaoberajte, on zas na druhej strane bol povinný dať odviesť v zmysle ô 69 ods.5 daňovému úradu, ale vy aj napriek tomu nárok na odpočet nemáte.
pohodička
22.07.08,19:02
Ďakujem za rýchle odpovede. Ja som sa bála kontroly po podaní dodatočného DP, tak by som to najradšej riešila v II. Q, ale už som vystavila dodatočné priznanie. Ešte raz ďakujem.