jaja444
22.07.08,07:09
Ahojte, chcela by som sa opýtať
Ide o to, že sme platili za jednu službu v hotovosti, dali nám Prijímový PD + doklad o servisnej zákazke, na ktorej je zaškrtnuté, že slúži ako faktúra...
Tak teraz som na pochybách, či to mám nahodiť do PD alebo ako došlú faktúru
dakujem za odpovede
adi11
22.07.08,05:14
Vy ste platili, tak zaevidujete v pokladn. knihe výdavk. pokl. doklad a k tomu priložíte príjm. doklad z firmy o zaplatení
jaja444
22.07.08,05:18
a výdavkovy PD mi má podpísať osoba, ktorá tu sumu zaplatila??
Airam25
22.07.08,05:26
Pekný deň všetkým,

nadväzujúc na tému PD mám aj ja otázku. Je problém ak príjem strav.lístkov zamestnanec uhradí do pokladne cez príjm.pokl.doklad a nie su mu zrazene v páske?? Aké účt.operácie sa ešte musia spraviť?Prípadne akým dokladom sa zúčtuje príspevok za ZĽ a príspevok SF?
Airam25
22.07.08,06:30
Pekný deň všetkým,

nadväzujúc na tému PD mám aj ja otázku. Je problém ak príjem strav.lístkov zamestnanec uhradí do pokladne cez príjm.pokl.doklad a nie su mu zrazene v páske?? Aké účt.operácie sa ešte musia spraviť?Prípadne akým dokladom sa zúčtuje príspevok za ZĽ a príspevok SF?

Posúvam otázku.Pomôže niekto?
ZuzanaP
22.07.08,06:34
Pekný deň všetkým,

nadväzujúc na tému PD mám aj ja otázku. Je problém ak príjem strav.lístkov zamestnanec uhradí do pokladne cez príjm.pokl.doklad a nie su mu zrazene v páske?? Nie je žiadny problém.

Aké účt.operácie sa ešte musia spraviť?Prípadne akým dokladom sa zúčtuje príspevok za ZĽ a príspevok SF? Tieto príspevky rozúčtuješ pri výdaji stravných lístkov do spotreby cez ID.


v texte
Airam25
22.07.08,07:24
Ďakujem pekne za odpoveď. K tej otázke len toľko,že bežne sa stravné u nás zráža cez výpl.pásku mesiac pozadu,a účt.agenda zrazených súm sa vedie cez jednoduché zápisy.Len zamestnanec,kt.nastúpil od 6mesiaca to vyrovnal na konci mesiaca cez pokladňu,zvyšní cez výpl.pásky. Ďalší mesiac už bude mať zrážku cez výpl.pasku.Z tohto dôvodu som sa pýtala.
adi11
22.07.08,08:35
a výdavkovy PD mi má podpísať osoba, ktorá tu sumu zaplatila??
áno
Zuzana110
23.07.08,13:43
na VPD podpíše niekto od vás z firmy kto schválil a vyhotovil VPD a príjemcu na VPD - napíšeš napr. "príloha - blok z RP" alebo "príloha - PPD", takto radí jedna kniha o JÚ