dalid
22.07.08,09:19
Ahojte, dost sa tu riesia dovolenky v zahranici. Co takto sa podelit, kde ste boli na dovolenke na Slovensku, co a kde sa Vam pacilo, co by ste chceli odporucit inym ludom... Tak sem s Vasimi napadmi s typmi ;)
Zoltán Kovács
22.07.08,07:38
Mňa láka toto:
http://www.bobiranc.sk/
Zita5
22.07.08,07:43
Júl 2008 -Demänovská dolina - Jasná
Fotto z Chopku , úžas ....:)
Zita5
22.07.08,08:02
Pre rodinku s detičkami v rámci dovolenky - zábava po celý deň , super ....:)
Odporúčam WESTERN CITY -Liptovský Mikuláš. Veľa zábavy pre deti a nie len pre deti ....;)

P.S. Pokračovanie na budúce ....
Jara
22.07.08,08:11
Pár dní som teraz trávila vo Vysokých Tatrách. Krásne ako vždy, len stále drahšie...
Marsyl
22.07.08,08:21
Pekne bolo aj v Liptovskom Jáne. My sme boli pred dvoma rokmi ubytovaní v hoteli Ďumbier. Je tam termálne kupko - pre deti super. Dajú sa tam robiť výlety na Chopok, do Demänovskej jaskyne, na Pieniny,... Ideme tam aj teraz v sobotu, dúfam, že nám nebude pršať.
HankaH
22.07.08,08:23
V sobotu sme sa vrátili z Vrátnej doliny. Skvelé možnosti na turistiku, pohľad z vrcholu fatranského Kriváňa je jednoducho úžasný. Milujem tie výhľady.
A ešte jeden môj postreh - snáď 80% turistov boli Češi. Čím to je, že ich tie naše hory priťahujú viac, ako nás Slovákov?
Zita5
22.07.08,08:28
V sobotu sme sa vrátili z Vrátnej doliny. Skvelé možnosti na turistiku, pohľad z vrcholu fatranského Kriváňa je jednoducho úžasný. Milujem tie výhľady.
A ešte jeden môj postreh - snáď 80% turistov boli Češi. Čím to je, že ich tie naše hory priťahujú viac, ako nás Slovákov?

Pridám aj môj postreh z tohtoročnej dovolenky v Tatrách :

70% Poľsko
20 % CZ
10% Slovákov
Zoltán Kovács
22.07.08,08:33
Pridám aj môj postreh z tohtoročnej dovolenky v Tatrách :

70% Poľsko
20 % CZ
10% Slovákov

Jedno tušenie mám. Asi tie ceny, ktoré sú postavené pre tých 90% zahraničných turistov.
bv_alexandra
22.07.08,08:46
Ja by som odporúčala či už v zime ale aj v lete: http://www.liptovskydvor.sk/
:)
Barbara
22.07.08,08:57
my sme boli minulý týždeň na chate v lehote pod vtáčnikom cez limba.com. boli sme veľmi spokojní. síce sme varili sami, ale bolo supr. vlastne nám vyváral každý deň moj zaťko:---:D/ pečená klobása, na grile, guláš, kurča na grile,pečené zemiačky.... /hmm ňňňammm, ňňňňammm. to bola tučnovacia dovolenka:---
pekná , veľká chata , krásna príroda:---.
Zuzka10
22.07.08,09:09
Pre rodinku s detičkami v rámci dovolenky - zábava po celý deň , super ....:)
Odporúčam WESTERN CITY -Liptovský Mikuláš. Veľa zábavy pre deti a nie len pre deti ....;)

P.S. Pokračovanie na budúce ....

Boli sme tam minulý rok s vnúčencami - no nevedeli si to vynachváliť....
Páčilo sa to aj nám, boli sme tam celý deň
Zita5
22.07.08,09:21
Jedno tušenie mám. Asi tie ceny, ktoré sú postavené pre tých 90% zahraničných turistov.

No tie ceny sú strašidelné , bolo nás 10 a jedno dieťa . Varili sme si na chalupe , ale len tak pripomeniem nejaké tie ceny :

Pečená klobása 500 Sk / 1kg
Varené párky 350 Sk/ 1 kg
Varená kukurica 45 Sk/ 1 ks
Tatranka 18 Sk/ 1 ks

Parkovné od 160 až po 300 Sk
Vstupné :
- jaskyňa 290 Sk
- fotenie 300 Sk
- kamera 1 500 Sk
- lanovka 290 Sk

Vstupné na kúpalisko
TATRALANDIA 590 Sk
Western City 290 Sk

Plavba výletnou loďou po Liptovskej Mare - to je ešte ako tak:
110 Sk

Ja do zahraničia nechodím , my sme verní len Slovensku , neviem to porovnať so zahraničím .
Ale bolo fajn , super a dalo sa to zvládnuť , len tam chýbali naši domáci . Niekedy som mala pocit na parkovisku , že som v Poľsku .;)
HankaH
22.07.08,09:40
Krásny a možno trochu finančne dostupnejší je kraj v okolí Banskej Štiavnice. Historické mesto, kultúrne pamiatky, zaujímavé múzeá - napr. banské je pre deti veľmi atraktívne, krásne okolie, pomerne nenáročné turistické chodníky, Sitno, Počúvado, Sv.Anton...
dalid
22.07.08,09:54
Kedze som zo ZV, tak ked je pekne pocasie cez vikendy sme stale v BS na jazerych - Richnava a vecer na Pocuvadlo, kde sa v sobotu pecie vyborne prasiatko a hrava nejaka kapelka. Tusim sa menia.. Koncom augusta chceme ist na tyzden do Slovenskeho raja, tak zacinam s hladanim ubytovania a tras na vylety. Len asi psa tam brat nebudeme moct, ti rebriky by nezvladol :-(
Zita5
22.07.08,09:57
Kedze som zo ZV, tak ked je pekne pocasie cez vikendy sme stale v BS na jazerych - Richnava a vecer na Pocuvadlo, kde sa v sobotu pecie vyborne prasiatko a hrava nejaka kapelka. Tusim sa menia.. Koncom augusta chceme ist na tyzden do Slovenskeho raja, tak zacinam s hladanim ubytovania a tras na vylety. Len asi psa tam brat nebudeme moct, ti rebriky by nezvladol :-(

Slovenský raj je krásny - odporúčam okrem iného absolvovať aj Prielom Hornádu .
Zoltán Kovács
22.07.08,09:59
Len asi psa tam brat nebudeme moct, ti rebriky by nezvladol :-(

Ak peso rozmerovo nie je menšie teľa, tak sa zmestí aj do baťohu, a môže absolvovať aj on tie túry. ;):D
HankaH
22.07.08,10:05
Slovenský raj je krásny - odporúčam okrem iného absolvovať aj Prielom Hornádu .

Tak Slovenský raj je aj môj - zatiaľ - nesplnený sen. Len musíme počkať, pokiaľ deti trochu podrastú, aby zvládli aj tie rebríky. Zatiaľ vyberáme dovolenky podľa ich veku a fyzických možností.;)
VERONIKA6
22.07.08,10:06
A čo tak troška turistiky v Tatrách? Rysy - celou trasou majú prekrásne výhľady. Absolvujem ich skoro každý rok. A na chate dobrá polievka a ide sa ďalej.
ola
22.07.08,10:10
mňa veľmi láka western program na túto sobotu 26.7.08 v okolí Trenčianskych Teplíc
v prílohe
Žabinka
22.07.08,10:11
Ja sa už teším na budúce dovolenky v Banskej Štiavnici na chalupe, ktorú snáď do ďaľšieho leta konečne doprerábame.:D
Gabhus
22.07.08,13:10
A ešte sú pre mňa možno najkrajšie Pieniny a Červený kláštor no a pre tých, čo im stačí málo a opečená slanina na ohníku, tak kút celkom na východe - tam, kde sú hranice naše, Poľska a Ukrajiny. Je to koniec sveta, divočina, ale fajn ľudia a kľud a krása.
HankaH
23.07.08,04:28
Mojím takým TOP kútom Slovenska sú Západné Tatry - Roháče a vôbec celá Orava. Nádherné hrebeňovky, Roháčské plesá, ale napr. aj Oravský hrad.
dalid
23.07.08,04:33
Súhlasím s HankouH - Oravsky hrad je krasny a treba ho vidiet. Raz som sa tam zastavil, ked mi zakzanik zrusil stretnutie, no to som uz bol na Orave... Takze som vyuzil volny cas. Inak by som sa tam dodnes nedostal..
uko
23.07.08,04:41
orava je prekrásna. kuknite túto tému http://www.porada.sk/t80478-zapadne-tatry.html
mňa, akože som z hôr, láka dovolenka v teple, pri vode. vlani sme boli v Štúrove, ale nepáčilo sa mi až tak. tento rok ideme k moru. to je predsa už len iný vzduch. more je more....
Zuzka10
23.07.08,04:49
Už tretí rok chodíme na Oravu - do Podbiela . Je tam krásne, bývame v drevenici, blízko je Oravská priehrada, Oravský hrad,Bešeňová, atď. Keď ideme aj inam na dovolenku , Podbiel nevynecháme - ideme aspoň na 3-4 dni.
milagros208
23.07.08,04:53
Na Slovensku je veľa krásnych miest. Pridám sa však k predchádzajúcim príspevkom. Na Orave sme boli pred 3 rokmi. Deťom sa tam veľmi páčilo. Každý deň mali iný. Zo začiatku nebolo veľmi dobré počasie, takže sme si robili výlety. Jeden deň Oravský hrad, druhý deň plavba po Oravskej priehrade a zastávka na ostrovčeku, ďalší Oravice, kde sa konal práve nejaký festival a ešte tam boli rôzne hry pre deti pri príležitosti otvorenia Meander parku. Potom sme sa boli kúpať v Meander parku, navštívili Námestovo a keď už bolo teplejšie tak sa deti vyšantili pri vode a vo vode. Po ceste späť na východ sme šli cez krásne Západné Tatry a zastavili sa v Zuberci v Skanzene. A doteraz na to deti veľmi pekne spomínajú.
Marína
23.07.08,05:48
Koho zaujímajú drevené kostolíky, doporučila by som Karpatskú drevenú cestu
http://www.svidnik.sk/old/svidnik/kostol/kostolik.htm
http://cestovanie.sme.sk/clanok.asp?cl=2411936
My s manželom sme navštívili len pár kostolíkov, syn pred pár rokmi na bicykli cca za 2 týždne absolvoval všetky. V zabudnutom kraji sa stalo, že za deň stretol len toľko aut, ktoré by sa dali spočítať na jednej ruke.
Zaujímavá je aj gotická cesta.
Dobré tipy ponúka aj Cestovný lexikon SR (http://www.lexikon.sk/index.php)
Gabhus
23.07.08,07:40
Vidíš a na toto som akosi zabudla. Ale je to neďaleko, je to krásne, je to zabudnuté a keď si chceš fakt oddýchnuť od ľudí - ideálne.
mlaco
25.07.08,05:25
Minuly rok sme boli ubytovani v Roznave na private a robili vylety do okolia.
- napr. Zadielska dolina -- celodenny vylet -- parada!
arizona
26.07.08,12:30
Ako písali viacerí predomnou,aj ja som milovníkom Banskej Štiavnice a okolia.
Boli sme tam snáď 100 krát.Celé okolie má takú zvláštnu,ukľudňujúcu atmosféru.Hoci mám prechodené celé okolie,stále je čo obdivovať.Nielen prírodu,ale aj hist.pamiatky,jazerá...
Oplatí sa navštíviť centrum BŠ,Vyhne,Štiavnické bane,zámok Antol,tajchy atď.
Vo Vyhniach je aj "rarita" kamenné more, ale aj vodný park.(ubytovania je na výber,pekný je nový Penzión na slnečnej stráni, s nádherným výhľadom!)
Maruška54
27.07.08,10:24
V roku 1992 sme boli komplet celá rodina, teda moji súrodenci, ich manželia a manželky a deti - spolu 15 ľudí, splavovať Malý Dunaj. Mali sme prepožičané pramice, autobus so šoférom ktorý cez deň prepravoval našu batožinu. My sme sa plavili na troch pramiciach, vždy večer sme sa na dohovorenom mieste stretli. Spávali sme vo vojenskom stane, všetci dohromady, varili sme si v kotlíku, raňajkovali sme v tráve a zažili sme kopec srandy. Všetci dodnes na to veľmi radi spomíname, najmenší mal vtedy 4 roky. Úžasné na tom bolo že sme boli celá rodina týždeň v kuse spolu, to sa už nikdy nestane.
leonq
27.07.08,15:16
uprimne vas obdivujem, muselo to byt super, a muselo byt kopec srandy

musim priznat ze mna nedostane nikto niekam kde nemam svoju postel a kupelnu...

ale uznavam ze taketo dovolenky utuzuju rodinne vztahy (ako vsetko kde nie je televizor...)

Chodime s rodinkou do Starej Lesnej, su tam dva hoteliky (hotel Fortron a hotel Lesna), ktore maju vela prilezitosti pre rodiny s detmi a je to tam slusne, navyse je to dobra vychodiskova pozicia na vylety do tatier a okolia.
Maruška54
27.07.08,15:27
[quote=leonq;783927]uprimne vas obdivujem, muselo to byt super, a muselo byt kopec srandy

musim priznat ze mna nedostane nikto niekam kde nemam svoju postel a kupelnu...



Tá kúpeľňa strašila aj mňa, zastavili sme každý druhý deň pri nejakom kempe, raz boli naše deti v nejakom pionierskom tábore poprosiť či sa môžu štyri maminky prísť osprchovať, chlapi sa niekedy "sprchovali v Dunaji".
Monika V.
29.07.08,06:04
Tento rok ideme na chatu do Liptovských Sliačov. Rozmýšľame aký program si spravíme na celý týždeň. Ak víde počasie, chceme sa isť niekde aj kúpať s deťmi. Susedia navrhujú Liptovský Ján, hlavne kôli cene a my Bešeňovú. Poradíte mi, kde to môže byť lepšie, hlavne kôli deťom (3 a 5 r.)? Z internetu sa mi zdá, že v Jáne sú len čisto kúpaliská, čo môžeme isť hocikde, v Bešeňovej sa mi to zdá zaujímavejšie. Aspoň tie šmýkaľky, skákacie hrady, pretože si myslím že na tobogány sú ešte malé.
AlaNR
29.07.08,10:16
Mňa tento rok dovolenka z rodinných dôvodov "obišla", ale plánujem aspoň na víkend vybehnúť do Bojníc.
Vždy taj mám čo pozerať - zámok, ZOO, kúpalisko..
Takže ja doporučujem Bojnice
blcha
29.07.08,13:54
Kto pozeral dnes Teleráno, ide tento víkend do Terchovej ! Ale iba ak sa naučil jesť syrový korbáčik po Terchovsky.
kitky
29.07.08,14:48
Ja by som odporúčala či už v zime ale aj v lete: http://www.liptovskydvor.sk/
:)


Vidim dobre? :eek:
V high sezone 3 litre/ osoba , na jednu noc ??? :D
Aluš
30.07.08,17:01
Velmi túžim po dovolenke "doma" doslova doma, hlavne nech všetci vypadnú niekde preč a nechajú ma aspoń jeden den oddychovat bez toho aby ma otravovali. Túžim po tom ...
Maruška54
30.07.08,17:05
Kto pozeral dnes Teleráno, ide tento víkend do Terchovej ! Ale iba ak sa naučil jesť syrový korbáčik po Terchovsky.

Nepozerala som Teleráno, ale do Terchovej idem.
cowboyka
30.07.08,17:24
ja by som odporúčala ešte aj Čingov v Slovenskom raji, tam je nádherne a sú tam túry na celý celučičký deň a zvládnu to aj malé detičky.
pavol54
30.07.08,18:05
Na dovolenke mám len tri priania ako ešte dosť Slovákov: " čistú vodu, výborný piesok, a aby sa miešačka nepokazila"
kitky
30.07.08,18:11
Velmi túžim po dovolenke "doma" doslova doma, hlavne nech všetci vypadnú niekde preč a nechajú ma aspoń jeden den oddychovat bez toho aby ma otravovali. Túžim po tom ...

:D Ani nevies ako ti rozumiem.:)
damati
06.08.08,12:10
Mojím takým TOP kútom Slovenska sú Západné Tatry - Roháče a vôbec celá Orava. Nádherné hrebeňovky, Roháčské plesá, ale napr. aj Oravský hrad.
Áno toto je tiež veľmi pekný kraj, boli sme v Zuberci a bolo to super. Treba pozrieť aj Oravice a mlyn na Oblazoch.
Excise Duty
06.08.08,12:16
Na dovolenke mám len tri priania ako ešte dosť Slovákov: " čistú vodu, výborný piesok, a aby sa miešačka nepokazila"
Čiže budeš tráviť dovolenku na Malte, Rakúšania dovolenku strávenú doma nazývajú v Balkónii...tiež výstižné.
mariana11
10.08.08,17:39
Tak Slovenský raj je aj môj - zatiaľ - nesplnený sen. Len musíme počkať, pokiaľ deti trochu podrastú, aby zvládli aj tie rebríky. Zatiaľ vyberáme dovolenky podľa ich veku a fyzických možností.;)

My sme s deťmi boli v Slovenskom raji niekoľkokrát. Prvýkrát mala dcéra asi tri roky a po rebríkoch ju manžel vynášal na ramenách.
Zuziana
10.08.08,18:35
ja idem skúsiť http://www.vadas.sk/
dobsony
11.08.08,13:29
Pozrite: www.villasisi.sk (http://www.villasisi.sk) . Je to neďaleko od Rožňavi. Je tam nádherné, super dovolenka aj pre rodiny s detmi. Boli sme tam 1 týždeň a bolo tam super.
dalid
14.08.08,09:31
Parkrat sa tu spominala Banska Stiavnica a okolie. Tak sivygooglujte Hubertove dni vo Sv. Antole - 30.8.2008
(link nevlozim, este nemozem vkladat web aresy...)
Bastian
21.10.08,18:55
Júl 2008 -Demänovská dolina - Jasná
Fotto z Chopku , úžas ....:)
Je zaujímavé vidieť Tvoje fotky odtiaľ z leta, keď všetko kvitlo... My sme tam boli dnes.
Výhľad z Chopku je naozaj úžasný. Nakoľko bola lanovka mimo prevádzky, absolvovali sme celú cestu hore aj dole po svojich. Bol s nami aj 8r. syn, ktorý sa držal hrdinsky. Nakoniec sme radi, že nešla tá lanovka, lebo sme tak mali možnosť otužiť naše telá :). Vrelo odporúčame všetkým. Dobrá rada: zoberte si pevnú pohodlnú obuv, čiapku, rukavice, vetrovku (príp. aj palice) a chuť šliapať :rolleyes:;).
Zita5
21.10.08,19:07
Super Bastian , pripomenul si mi letné chvíle prežité v krásnych horách .
Tvoje fotto je úžasné a Tvoj syn bol statočný .
Deti hory lákajú , naši keď boli malí taktiež sa veľmi tešili na hory , teraz zasa sa teší vnúčik , ktorý tiež v tomto roku absolvoval výstup na Chopok .Má
4 rôčky .
Však to poznáš , kúsok pešo -potom nastupuje striedanie a nosenie na rukách, ale stojí to zato vidieť tú krásu .
Bastian
21.10.08,19:20
Super Bastian , pripomenul si mi letné chvíle prežité v krásnych horách .
Tvoje fotto je úžasné a Tvoj syn bol statočný .
Deti hory lákajú , naši keď boli malí taktiež sa veľmi tešili na hory , teraz zasa sa teší vnúčik , ktorý tiež v tomto roku absolvoval výstup na Chopok .Má
4 rôčky .
Však to poznáš , kúsok pešo -potom nastupuje striedanie a nosenie na rukách, ale stojí to zato vidieť tú krásu .
Ten kto ho nosil si zaslúžil diplom za výkon :).
Zajtra sa chystáme na ďalšiu túru. Uvidíme ako vstaneme - podľa toho naplánujeme trasu. Keď to bude stáť za to, tak sem priložím ďalšie foto.
alaya1
15.07.09,17:51
chcem sa opytat, ci niekto nevie o nejakej peknej chate s vonkajsim bazenom, kdwe je mozne ist aj so psikom.