Hana 001
22.07.08,13:03
Ahojte,

viete mi niekto poradit aky je postup pri predaji casti DHM ? Firma kupila minuly mesiac kancelarsky nabytok v hodnote 300 000 Sk. Tento som zaradila do majetku, DPH som uplatnila. Tento mesiac majitel predal jeden kancelarsky stol, cize len cast majetku v hodnote 20 000 bez DPH. Aky je postup v tomto pripade pri vyradovani a co s uplatnenou DPH. Stol bol predany v jeho OC.

Dakujem,

Hana
Zoltán Kovács
22.07.08,11:05
Ahojte,

viete mi niekto poradit aky je postup pri predaji casti DHM ? Firma kupila minuly mesiac kancelarsky nabytok v hodnote 300 000 Sk. Tento som zaradila do majetku, DPH som uplatnila. Tento mesiac majitel predal jeden kancelarsky stol, cize len cast majetku v hodnote 20 000 bez DPH. Aky je postup v tomto pripade pri vyradovani a co s uplatnenou DPH. Stol bol predany v jeho OC.

Dakujem,

Hana

S uplatnenou DPH nič nerobíš. Nárok na uplatnenie bol. Predaj bude s DPH, teda aj štátu odvedieš. A OC znížiš o cenu predanej časti.
Hana 001
22.07.08,11:23
vdaka !
zanetka68
22.07.08,11:42
Mám rovnaký problém. Iba ja mám trošku komplikovanejšiu situáciu, pretože firma v roku 2003 kúpila skladačku nábytku, ktorá nie je ešte odpísaná, a teraz chce časť predať. Ja neviem z faktúr identifikovať, ktoré diely sa týkajú predaja a ani akú ZC má predávaná časť. Ako to mám vyriešiť? Pomôžte mi.
zanetka68
24.07.08,10:35
Nikto nepozná riešenie?
azla
24.07.08,10:55
Mám rovnaký problém. Iba ja mám trošku komplikovanejšiu situáciu, pretože firma v roku 2003 kúpila skladačku nábytku, ktorá nie je ešte odpísaná, a teraz chce časť predať. Ja neviem z faktúr identifikovať, ktoré diely sa týkajú predaja a ani akú ZC má predávaná časť. Ako to mám vyriešiť? Pomôžte mi.

Ak chceš nájsť nejaké riešenie, skús si pomôcť faktúrou z r. 2003.
Ak je aj zostava zaradená ako celok, určite máš informácie (z pôvodnej fa) z čoho sa skladá.
Podľa faktúry z r. 2003 priraď ceny ku predávanej časti nábytku. Takýmto spôsobom by si vyradila prislúchajúcu časť. (vieš si určiť OC, ZC, oprávky).
Ktoré časti zostavy sa predávajú musíš zistiť od osôb, ktoré to majú na starosti.
Iste to nie je jednoduché, ale snáš sa nájsť nejaké "riešenie podľa dostupných pomôcok".
zanetka68
25.07.08,10:54
Ďakujem, ale vôbec to nebude jednoduché, keď na faktúrach z roku 2003 sú iba doska, doska, doska, montáž, doprava, ..... a nič, čo by mi pomohlo. Opýtam sa niekoho, kto bol v tom čase vo firme. :(