emula1
22.07.08,13:29
ahojte, mozete mi niekto poradit,

uctujem v jednoduch.ucte, sme platci dph. mali sme fakturu na najom na 3mes (4,5,6). v juni sa zmenil prenajimatel-nova firma. my sme zauctovali fa aj zaplatilil staremu. ten nam oznamil, ze peniaze za jun poslal novemu majitelovi a za jun nam poslal dobropis za toto obdobie a ze mame cakat fakturu za jun od toho noveho majitela. ok, ale do dnesneho dna som tu fa nedostala a kedze to spada do dph za jun, neviem co teraz urobit(sme stvrtroc.platcovia)
Zoltán Kovács
22.07.08,11:37
Urgovať nového majiteľa, a trvať na vystavení fa. Bez toho dph nie je možné uplatniť.
Snáď aj nový majiteľ by mal nejak vysporiadať tie peniaze, ktoré dostal od starého majiteľa vo vašom mene.

A najlepšie by bolo keby si mal aj písomne podchytené, že starý majiteľ preposlal peniaze novému vo vašom mene. Inak je to neštandardné riešenie. Podľa mňa starý majiteľ mal poslať peniaze vám.
emula1
22.07.08,11:48
no to som presne aj chcela, urgovat noveho majitela,len akosi o sebe doteraz nedal vediet, nemam nanho ziadny kontakt, je to riadny lempl. no a od stareho mam list v ktorom toto vsetko pise. takze asi dph za jun pa pa
Zoltán Kovács
22.07.08,11:49
no to som presne aj chcela, urgovat noveho majitela,len akosi o sebe doteraz nedal vediet, nemam nanho ziadny kontakt, je to riadny lempl. no a od stareho mam list v ktorom toto vsetko pise. takze asi dph za jun pa pa

Vypýtaj si kontakt na nového majiteľa od starého. Snáď má, keď predal budovu.
optimistka
22.07.08,12:15
a keď ti príde fa aj neskôr, dph môžeš bez problémov uplatniť aj v bezprostredne nasledujúcom zdaňovacom období