jainax
22.07.08,14:45
Dobrý deň, volám sa Jana a som tu po prvý raz.Aj keď v živote ma už postretlo všeličo,vždy som si vedela poradiť či už správne, alebo som sa "kopla" a kedže sa chcem vyhnúť kopancom,chcela by som touto cestou požiadať o radu.Ako vlastníci bytov sme sa rozhodli dať zatepľovať panelák.Pri vykonávaní jednotlivých prác, v tomto prípade konkrétne pri zatepľovaní obvodového plášťa a násleného opakovaného náteru, sa vplyvom vetra uvoľnilo dosť značné množstvo farby, ktorá mi pokryla ako snehový poprašok komplet celé auto,(na tmavomodrú metalízu) a zatvrdla. Nepomohlo opakované umývanie a snaha o opatrné odstraňovanie "milióna bielych bodiek".Konateľ spoločnosti mi po skoro "nočnej" obhliadke ponúkol riešenie a možnosť prekryť farbu ním dodaným prípravkom,asi na spôsob korekčnej tyčinky s tým, ako som pochopila, že by som si to mala dať odstrániť ja sama na vlastné náklady.Odvtedy sa mu nemôžem dovolať.Môže mi niekto poradiť či sú povinné firmy v takýchto a podobných prípadoch mať uzavretú poistku o zodpovednosti pri výkone prác na prípadné kompenzovanie škôd spôsobených objednávateľovi pri ich vykonávaní a ak áno, ako mám postupovať ? Dala som si auto prezrieť servisným tech., odporúča karosériu komplet prebrúsiť a prestriekať, čo nie je lacná záležitosť.Podotýkam, že auto som mala a mávam odparkované v dostatočnej vzdialenosti od vykonávania prác, a žiaľ nemám havarijnú poistku, ale myslím si, že ňou sa takého škody ani neriešia. Ďakujem za cenné rady. Jana