miriza
21.04.05,09:29
Podnikateľovi SZČO platcovi DPH JU skončil v auguste 2004 leasing na osobný automobil. Tohto roku v 2/2005 sa vybral do nejakého bazáru leasingové auto tam nechal a doviedol si iné za ktoré niečo aj doplatil, lenže to si už zobral ako súkromná osoba nie ako firma. Mala by som mať o tom nejaký doklad ??? Príjmový alebo niečo podobné??

Vopred každému ďakujem za odpoveď.
Zita5
21.04.05,07:33
Ak predal firemné auto po ukončení lízingu , tak vyplatená suma za predaj auta sa účtuje do príjmu OVZD - príjmy iné , na základe kúpnopredajnej zmluvy a k tej musí priložiť aj PPD . Ak dopaltil za súkromné auto to neúčtuješ .
miriza
21.04.05,07:35
Dá sa to keď to len tak vymenil ???? Vraví mi že k tomu nemá nič len nejakú zmluvu o kúpe toho nového auta.
Zita5
21.04.05,07:41
Miriza pozri , já som v minulom roku v októbri ukončila lízing. V decembri toho istého roku som išla do predajne , tam ohodnotili auto koľko zaň vyplatia a brali sme hneď nové . Spísali sme KPZ na hodnotu k zmluve vypísali VP doklad , že mi tú sumu vyplatili já som im dala príjmový . To vstupuje do ZD , pretože to bolo firemné auto . Kúpili sme nové za tiež určitú sumu na lízing a k akontácii /tu mi zarátali sumu z predaného auta /sme niečo priplatili na to nám dali tiež doklad a splácame nový lízing. Niet o čom hovoriť, on dobre vie , že doklady musí mať , a príjem z predaja auta za musí účtovať .Nedaj sa točiť .
miriza
21.04.05,07:44
Ten príjmový mi ovplyvní DPH či ?????
Zita5
21.04.05,07:47
Pokiaľ je to osobné auto tak neovplyvní , to predávaš bez DPH, ale ovplyvní Ti ZD - príjem , ktorý vstupuje do zdanenia .
pyton
21.04.05,08:04
Súhlasím, doklad musí mať a je to príjem podliehajúci zdaneniu.