veronix
21.04.05,10:07
Vie mi nikto poradiť, ako mám postupovať v omege pri zaradení a zaučtovaní hmotného majetku? Mám faktúru na ktorej mám nákup tyskacieho zariadenia v hodnote 35.642,88 s DPH a pojazdného kompresora v hodnote 53.166,11 Sk s DPH. Celková suma faktúry je 88.809,- Sk. Čo a ako to mám dať do obstarania a zaradenia? Mám zúčtovať tú faktúru v EUD?

Vopred ďakujem za odpovede.
veronix
21.04.05,08:52
Prosím poradte!
Zita5
21.04.05,08:59
Vie mi nikto poradiť, ako mám postupovať v omege pri zaradení a zaučtovaní hmotného majetku? Mám faktúru na ktorej mám nákup tyskacieho zariadenia v hodnote 35.642,88 s DPH a pojazdného kompresora v hodnote 53.166,11 Sk s DPH. Celková suma faktúry je 88.809,- Sk. Čo a ako to mám dať do obstarania a zaradenia? Mám zúčtovať tú faktúru v EUD?

Vopred ďakujem za odpovede.

Neviem čo je to tyskacie zariadenie - popíš lebo to inak neviem zaradiť . . V omege neúčtujem , ale Tak ako aj PU aj v JÚ musíš to zaradiť do odpisovej skupiny to znamená , že

Pojazdný kompresor by som zaradila do 2.odpisovej skupiny - čerpadlá a kompresory KP 29.12 v cene bez DPH .

Faktúru si musíš prepočítať kurzon NBS dňom preplatenia .
veronix
21.04.05,10:41
Ahoj Zitka5! Som rada, že aspon niekto sa mi ozval. Uctujem v PU. Kurzom to nemusim prepocitavat, lebo je to kupene na Slovensku a je to zaplatené v hotovosti. Tie dve zariadenia zaradim asi spolu v sume 74629,- Sk bez DPH do 2.odpis.skupiny? Lebo to triskacie zariadenie sú vlastne hadice ku tomukompresoru. Ked to zaradim, tak uz nezaučujem faktúru?
andreaS
21.04.05,10:57
veronix jasne ze musis zauctovat aj fakturu!!

Najskor si tu fakturu nahod do EUD medzi DF.

042 - cena bez dph
343 - dph
a strana DAL na 321

Potom ju uhrad cez pokladnu 321/211 kedze to bolo v hotovosti.

A na zaver treba zaradit 022/042 cez interny doklad.

Potom vojdi medzi Dlhodoby majetok a tam zaloz tomuto majetku kartu, vypis vsetko dôlezite - hlavne datum zakupenia, doklad o zakupeni... zarad do skupiny. V prirucke k omege alebo priamo v ponuke HELP najdes vsetko o zaradovani dlhodobeho majetku.
veronix
21.04.05,11:46
Andrejka, fakturu som zauctovala, uhradila cez pokladnu, ale v internom doklade sa nejako motam. V prirucke nie je nic o zauctovani ID! Mas telefon, mozem ti zavolat? Pomohla by si mi cez telefon? Please.
A v dlhodobom majetku, aký tam mam dat učtov.odpis: UO=DI akebi lineárny? Ostatné viem doplnit.
miriza
21.04.05,11:49
Čo ťa tak naberá ???? Opravný mail nám prišiel už sa ti to naceňuje.
veronix
21.04.05,11:58
Mirizka, ďakujem. Naberá ma koli tomu, že musím v pondelok odovzdať DPHčku a zajtra mam skušku tak nič nestihnem. Neviem, kde mi hlava stojí. pa drz mi palce mirizka!
veronix
21.04.05,12:02
Andrejka, uz som spravila aj ten ID. Obstarala som ho, zaradila a co dalej? Aký je lepsie dat na ten stroj odpis, zrychleny alebo rovnomerný. A v tych učtovných odpisoch čo tam zakliknúť: UO=DO alebo lineárny?????
andreaS
25.04.05,13:36
daj UO=DO, je to lepsie...

No a rovnomerny je rovnomerny.. zrychleny je taky ze v prvych rokoch odpises viac ako na rovnomernom.. zvolit si druh je uz len na tebe alebo na cloveku koho firma to je a ako by si zelal to dat. Neviem v ktorej skupine mas zaradeny, tak si skus vytlacit odpisovy plan z rovnomerneho aj zo zrychleneho a porovnaj si to a na zaklade toho sa rozhodni alebo nech rozhodne tvoja uctovna jednotka...

Takze fakturka je zauctovana, je uhradena, ID tiez existuje. Uz len dorobit tie karty investicneho majetku aby to bolo ok...

Das si Evidencia/Dlhodoby majetok.. zobrazi sa ti tabulka, kde mas tieto majetky. Ak ich tam nemas, treba vytvorit. Potom ked zadas, tak ked mas otvorenu tu kartu majetku s ktorou chces pracovat, vtedy na zalozke "POHYBY" das pridaj a doplnis "obstaranie", potom druhy pripad doplnis "zaradenie" .. to je myslim vsetko.