mirka_mirka
22.07.08,20:53
Ahojte. Ja by som sa chcela opýtať kedy mám nárok na dovolenku, keď teraz som v skúšobnej dobe 3 mesiace. Teda lepšie povedané na koľko dní budem mať nárok na dovolenku po skúšobnej dobe...Niekto mi povedal, že len 6 dní. Ako to teda je? Ďakujem
Tweety
22.07.08,18:55
Ahojte. Ja by som sa chcela opýtať kedy mám nárok na dovolenku, keď teraz som v skúšobnej dobe 3 mesiace. Teda lepšie povedané na koľko dní budem mať nárok na dovolenku po skúšobnej dobe...Niekto mi povedal, že len 6 dní. Ako to teda je? Ďakujem
Ak neodpracuješ 60 dní, budeš mať nárok na D za odpracované dni- za každých 21 1/12 z ročného nároku, ak odpracuješ už 60 dní, tak budeš mať nárok na pomernú časť D za KR. Za tri mesiace 20,25/12x3- počítame len celé mesiace. Po skúšobnej dobe je postup ten istý- Napr. Do konca roka opracuješ 6 mes. tak 20,alebo 25/12x6.
Zoltán Kovács
22.07.08,18:58
Ahojte. Ja by som sa chcela opýtať kedy mám nárok na dovolenku, keď teraz som v skúšobnej dobe 3 mesiace. Teda lepšie povedané na koľko dní budem mať nárok na dovolenku po skúšobnej dobe...Niekto mi povedal, že len 6 dní. Ako to teda je? Ďakujem

V prvom rade nevieme aký máš celoročný nárok. Či 20 alebo 25 dni.

Nárok na dovolenku vzniká po odpracovaní 60 dni (§101 ZP). Za každý celý odpracovaný mesiac 1/12 ročného nároku (§102 ZP).

Ak nevznikne nárok na dovolenku (odpracovaných 60 dni) tak podľa § 105 zamestnancovi vzniká nárok na 1/12 ročného nároku za každých 21 odpracovaných dni.