kudzo
23.07.08,07:45
Zdravim..
rekonstrujeme starsi rodinny dom.. obytnu cast (zlta omietka) nechame zateplit a z casti podpivnicene murivo (zrejme malo pouziteho cemnetu) sa drobi a lahko opadava. Ako ho najlepsie zrenovovat a opravit? co pouzit? vopred dakujem za kazdy nazor a pripomienku.
http://www.vkchemes.sk/mur.jpg
Zoltán Kovács
23.07.08,05:48
mimotemyPrečo a načo duplicita?

http://www.porada.sk/t86568-oprava-muriva.html

Ak chceš udržať tému na viditeľnom mieste, stačí ak do pôvodnej témy pridáš príspevok s textom "posúvam" napríklad.
kudzo
23.07.08,06:00
doslo k mojej chybe ked som uviedol dotaz v nespravnej kategorii..nevedel som ako ho zmazat tak preto som uviedol duplicitny dotaz v spravnej kategorii - stavba
legolas
23.07.08,07:39
Zdravim..
rekonstrujeme starsi rodinny dom.. obytnu cast (zlta omietka) nechame zateplit a z casti podpivnicene murivo (zrejme malo pouziteho cemnetu) sa drobi a lahko opadava. Ako ho najlepsie zrenovovat a opravit? co pouzit? vopred dakujem za kazdy nazor a pripomienku.
http://www.vkchemes.sk/mur.jpg


Na Tvojom mieste by som všetko obil a potom by som tam dal obklad /záleží na Tebe aký, buď keramický, alebo prírodný/.:rolleyes:
chandler
23.07.08,11:57
hej, vsetko dole az na murivo a potom nanovo
kudzo
23.07.08,12:13
omietku dole to ano..treba ale nejako osetrit murivo pred tym ako kolega vysie spomenul oblozenim napr. ?
chlap
23.07.08,19:12
omietku dole to ano..treba ale nejako osetrit murivo pred tym ako kolega vysie spomenul oblozenim napr. ?

Dôležité je poznať dôvod, prečo ti tá omietka opadala - ak z dôvodu zavlhnutia, bolo by fajn zabrániť, aby sa zavlhnutie zopakovalo. Každopádne by som tam zavolal nejakého odborníka (stavbára, projektanta ...).
lakon
24.07.08,04:25
Dôležité je poznať dôvod, prečo ti tá omietka opadala - ak z dôvodu zavlhnutia, bolo by fajn zabrániť, aby sa zavlhnutie zopakovalo. Každopádne by som tam zavolal nejakého odborníka (stavbára, projektanta ...).

Problemom asi nebude omietka, ktora vyzera skor obita ako opadana. Problemom sa mi zda to vypadavajuce kamenivo priamo zo zakladu. Poradit v tomto pripade neviem. Ja som riesil nedobetonovany zaklad z kvalitneho betonu. tak, ze som podkopal roh asi 40cm dobetonoval patku a potom som dalej podkopal a dobetonoval bolo to nastastie len po cca 50 cm na kazdu stranu. Asi sa im pri betonovani do vykopu zosypala zemina a nechali to tak, kedze v danom mieste nebolo podpivnicenie, a aj po tomto zasype bol zaklad do hlbky vyse metra.
Toto je ale ine. Mne to drzalo, a toto sa asi bude sypat. Mozno nejaka injektaz cementovym mliekom, alebo takym niecim. Ale mal by sa na to pozriet aj nejaky skuseny stavbar, ak nie priamo statik.
lakon
24.07.08,04:29
omietku dole to ano..treba ale nejako osetrit murivo pred tym ako kolega vysie spomenul oblozenim napr. ?

Obklad ti na tom drzat nebude. Treba dostat do toho zakladu nieco co by ho drzako pokope.
hogy
24.07.08,08:28
Zdravim..
Najskôr treba zistiť dôvod degradácie betónu. Sú dostupné technológie na spevnenie betónu ako je ten Váš. Nahodenie novej omietky alebo obkladu problém vyrieši len dočasne.
kudzo
29.07.08,09:45
posuvam
kudzo
29.07.08,09:47
:rolleyes: posuv.
220870
29.07.08,17:53
Problém to je a podľa mňa veľký.Ak je to len na jednom mieste, tak sa to dá vybúrať a znovu zabetónovať. Ale ak je to na viacerých miestach alebo na väčšej časti domu tak môže dôjsť aj k utrhnutiu a pádu steny alebo časti domu. To čo je na fotografii vydieť nieje murivo ale základ domu a v riadnom rozklade.Je to statická chyba a treba privolať statika. Chyba toho betónu nieje v nedostatku cementu ,ale v zlom zložení štrku použitého pri betonáži základov(Nedostatok drobného piesku v štrku).Dajte na stránku viac fotografií !!
kudzo
29.07.08,19:26
Dalsie fotografie.. Fotografie z vnutra - pivnice rovno pod okienkom kde sme robili otvor pre vodu. Ten zaklad je 'fest' pevny. Ide o to ze z vonkajsej strany pod omietkou sa urcita cast muriva - zakladu drobi.
Bude stacit pred polozenim odkladu povrchova uprava 'spricom s duvilaxom' alebo ako bolo spomenute vyssie cementovym mliekom? Jedna sa o podpivnicenu cast domu. Obytny priestor (zlta omietka) sa bude zateplovat..
kudzo
08.09.08,08:54
posuvam
chandler
08.09.08,09:24
preco to nezateplite cele? takto budete musiet zateplovat strop suterenu.
brano11111
08.09.08,12:49
Lepsie by bolo zateplit to cele, prip. aj pod teren /aspon 50cm/. Takto tam budete mat tepelny most.
kudzo
10.09.08,12:28
zateplovat sa bude iba stredna - obytna cast..vsetky stropy vo vnutri su znizene - sadrokarton