Misicka21
23.07.08,08:09
Ahojte, a ako je to teraz zo zvieratami pri cestovaní??
Mimo EU a v EU keď cestujeme autom, čo potrebujú??
Mám yorkshira, treba mu niečo (pas, od zverolekára potvrdenie, ...)??
Marína
23.07.08,06:36
Misicka21
23.07.08,08:07
Ďakujem, a ešte sa spýtam, ideme teraz do ČR na otočku do Brna, budu mu kontrolovať na hranici alebo po ceste pas alebo čip?? budú robiť nejaké caviky za toho keď budem mať so sebou yorka ( 2 kg a ma 10 mesiacov), bez pasu a čipu, len z dokladom o očkovaní?? má niekto skúsenosti??
bonita
25.07.08,18:38
V EU , krajiny ktore nie su v schengene kontroluju. V ramci Schengenu uz nikde na hranici ani za nekontroluju, iba ak by vas zastavila cestna kontrola a policajt by bol velmi aktivny tak si vypyta EU pass / pripadne si ho do CR pozicajte od nejakych znamych/, ale citacku pri sebe nenosia. No cip je v podstate pre ochranu vasho psa, ak sa strati, najma ludia v zapadoeur. krajinach sa snazia stratencom najst povodnych majitelov.Mate to jednorazovy vydavok a psa cipovanie takmer neboli.
marinnaa
19.08.09,00:30
Surne potrebujem najst informacie o cestovani s mackou... Mozno mi bude vediet niekto poradit z vlastnych skusenosti.
V druhej polovici sept chcem poslat z USA 2 macky, informovala som sa, ci nemozu ist v rovnakom lietadle ako ja, bohuzial miesto uz bolo obsadene, preto ich musime poslat cargom. Aby to bolo jednoduchsie (aby ich nemuseli prekladat viac nez raz, lebo pravdepodobne pojdu cez Atlantu, kde ich nalozia do druheho lietadla do EU), tak ich chcem poslat na letisko do Viedne (aby uz sli z Atlanty priamo) a tam si ich prist vyzdvihnut, tym padom potrebujem potvrdenia a formulare, kt platia v Rakusku.
Nemate niekto podobnu skusenost, o ake formulare by malo presne ist (nieco uz mam, ale neviem sa dopracovat k informacii, co vsetko treba, zatial som nasla len rozkuskovane informacie, kt ma zatial len pomylili). Dalsi problem je, ze macky su uz zacipovane, no az po cipovani som sa dozvedela, ze v EU plati/je standardny cip s 15cifernym oznacenim, no macky su zacipovane s 10cifernym cipom, musim ich dat precipovat? da sa to vobec? nedokazali by v EU precitat takyto cip?
Macky su zaockovane, odcervene, maju veterinarny certifikat o vsetkych ockovaniach, maju potvrdenie o cipovani s cislom cipu a dalsia otazka je, ci Rakusko vyzaduje aj specialne serologicke vysetrenie krvi? A naozaj posledna otazka, potrebuejm im vybavit pas?
Ak niekto nieco viete, prosim napiste mi, vopred dakujem za odpoved :-)
bv_alexandra
19.08.09,05:06
V EU , krajiny ktore nie su v schengene kontroluju. V ramci Schengenu uz nikde na hranici ani za nekontroluju, iba ak by vas zastavila cestna kontrola a policajt by bol velmi aktivny tak si vypyta EU pass / pripadne si ho do CR pozicajte od nejakych znamych/, ale citacku pri sebe nenosia. No cip je v podstate pre ochranu vasho psa, ak sa strati, najma ludia v zapadoeur. krajinach sa snazia stratencom najst povodnych majitelov.Mate to jednorazovy vydavok a psa cipovanie takmer neboli.
To je pravda, ale pri malom myknutí môže skončiť ihla až v rukách majitela psa. Ako sa to stalo mne. Pes sa mykol, a začipovaná som bola skoro ja, keďže tá ihla je taká ostrá. :D:D:D