cowboyka
23.07.08,08:12
vie mi niekto poradiť, ako by som sa dostala k ovládačom k tlačiarni HP psc 950 v slovenskej resp. českej verzii?

Stiahla som si ovládače s hp, ale voľajako to nefunguje.

Tlačiareň som dostala darom, no bohužiaľ bez inštalačného CD, či návodu.

Ďakujem :)
Braňo
23.07.08,06:38
Fero11
23.07.08,06:48
vie mi niekto poradiť, ako by som sa dostala k ovládačom k tlačiarni HP psc 950 v slovenskej resp. českej verzii?

Stiahla som si ovládače s hp, ale voľajako to nefunguje.

Tlačiareň som dostala darom, no bohužiaľ bez inštalačného CD, či návodu.

Ďakujem :)Ano ovladac (driver) stahnes pre konkretny OS so stranky ktoru sem dal Braňo.
Musim ta poopravit ovladac neni v ceskej, alebo slovenskej verzii, ovladac je polopate povedane akesi rozhranie (subor, ktory je ulozeny v c:\WINDOWS\system32\drivers\), ktore dokaze komunikovat medzi zariadenim a PC. Avsak uz software ktore pouziva uzivatel na pracu s tlaciarnou moze byt v sk, alebo cz.
cowboyka
23.07.08,14:58
ďakujem, ale po stiahnutí to nemám voľajako kompatibilné s mojím pc - asi to budú zlé ovládače, alebo som to stiahla zle.

Ide o to, že akonáhle pripojím tlačiareň k mojemu pc, tak mi prestane fungovať kopírovanie a faxovanie. Následne, keď odpojím kábel od pc - funguje to - tomu fakt nerozumiem. ach jáj - tá naša výpočtová technika
habka
23.07.08,17:59
darovanemu konovi na zuby nepozeraj a skusaj to v anglictine. ale pravdepodobne si ju zle nainstalovala. HP tlaciarne sa instaluju tak, ze musis dat najprv CD a potom ta to poziadna aby si pripojila tlaciaren. :)
Fero11
23.07.08,18:11
No ak ma tlaciaren pripojenu a win ju rozpozna, tak robotu si prebera "plung and play" a o nic sa nemusis starat. Ak ju win rozpozna, ale nedokaze ju nainstalovat (nema tento driver) tak v spravcovy zariadeni je wizard na instalaciu. A ak ju win. vobec nevidi, tak sa pouzije diagnosticky nastroj (100000 krat spominany napr. everest) a ten pomoze zistit co je to za device pripadne vypise aj link na driver
chlap
23.07.08,18:43
Zabudla si napísať, aký máš Windows - ale keďže ti nefunguje staršia tlačiareň Hewlett Packard, ku ktorej si si stiahla ovládače zo stránky HP, som presvedčený o tom, že máš Windows Vista. V tom prípade máš smolu - HP stále nepripravilo pre staršie druhy tlačiarní ovládače pre Vistu.
cowboyka
24.07.08,04:50
Zabudla si napísať, aký máš Windows - ale keďže ti nefunguje staršia tlačiareň Hewlett Packard, ku ktorej si si stiahla ovládače zo stránky HP, som presvedčený o tom, že máš Windows Vista. V tom prípade máš smolu - HP stále nepripravilo pre staršie druhy tlačiarní ovládače pre Vistu.
no predstav si, že doma síce mám Windows Vista a som s ňou nadpriemerne spokojná, ale v práci sa musím uskromniť s Windowsom 2000 - takže asi takto
cowboyka
24.07.08,04:52
darovanemu konovi na zuby nepozeraj a skusaj to v anglictine. ale pravdepodobne si ju zle nainstalovala. HP tlaciarne sa instaluju tak, ze musis dat najprv CD a potom ta to poziadna aby si pripojila tlaciaren. :)
ak tlačiareň funguje, tak si nemyslím, že to má zo zapájaním niečo spoločné, budú to asi len zlé nejaké inštalačné komponenty - idem to skúsiť preinštalovať ešte raz.
bepo
24.07.08,05:19
HP 950 bola robená ešte pre win 98 a už mala problémy s XP takže na to aby to fungovalo 100percentne treba sa s tým riadne potrápiť a mať štastie.
cowboyka
24.07.08,05:23
HP 950 bola robená ešte pre win 98 a už mala problémy s XP takže na to aby to fungovalo 100percentne treba sa s tým riadne potrápiť a mať štastie.
ďakujem za podporu, idem sa s tým popasovať alebo sa nato vykašlem - ešte uvidím - mám ďalšie mašiny, tak uvidím, čo sa dá robiť
bepo
24.07.08,05:35
ďakujem za podporu, idem sa s tým popasovať alebo sa nato vykašlem - ešte uvidím - mám ďalšie mašiny, tak uvidím, čo sa dá robiť


ďakujem, ale po stiahnutí to nemám voľajako kompatibilné s mojím pc - asi to budú zlé ovládače, alebo som to stiahla zle.

Ide o to, že akonáhle pripojím tlačiareň k mojemu pc, tak mi prestane fungovať kopírovanie a faxovanie. Následne, keď odpojím kábel od pc - funguje to - tomu fakt nerozumiem. ach jáj - tá naša výpočtová technika
Moja 950 nemala faxovanie ale neskenovala a boli stále problémy aj s kopírovaním, nakoniec som prešiel na apple a bez problémov, až sa 950ka pokazila takže som kúpil novú ale podľa mňa to už bude problém plnohodnotne nainštalovať, pri súčastných nízkych cenách atramentových multifunkčných je lepšie si kúpiť novú- alebo prejsť na apple :).
cowboyka
24.07.08,10:28
Moja 950 nemala faxovanie ale neskenovala a boli stále problémy aj s kopírovaním, nakoniec som prešiel na apple a bez problémov, až sa 950ka pokazila takže som kúpil novú ale podľa mňa to už bude problém plnohodnotne nainštalovať, pri súčastných nízkych cenách atramentových multifunkčných je lepšie si kúpiť novú- alebo prejsť na apple :).
súhlasím s tebou apple je apple, ale co uz, ked mam toto - som rezignovala - dam to do srotu a hotovo alebo keby nejaky kolegovia chceli pouzit ako tlaciaren resp kopirku, tak to ano - inac asi skoda casu s nou.