sojciakova
23.07.08,08:53
Ahojte. Čo všetko musím odsúhlasiť s obcou, aby nám sedela daňová závierka? Potrebujem vedieť čo všetko musí kontrolór prejsť, aby nám nevrátili výkazy späť. Je možné niekde zohnať ten softvér na vyhľadávanie chýb, ktorý majú na daňovom úrade?Za všetky odpovede vopred ďakujem.
kunkelovaa
23.07.08,13:58
Ahoj. U nás to funguje takto: Máme Azuv z daňového úradu, do ktorého zhrávame uzávierky (obec + RO)z nášho programu. Sú tam asi dva systémy kontroly výkazov. Vždy si to skontrolujeme, a keď nám neukáže žiadne chyby, neukáže ich ani na DÚ. Ale nečaj zázračné kontroly - kontrola mínusových položiek, kontrola klasifikácie a pod.
sojciakova
24.07.08,05:00
A kde sa dá Azuv zohnať? Ten pocit, že máme niekde chybu, ktorú odhalia je na nervy. Najmä keď neviem, čo všetko nám s obcou musí sedieť. Nedalo by sa Ti poslať mi to na mail? Ak áno moja adresa je: sojciakovamarcela@post.sk. Ak nie skúsim ho niekde zohnať.Ja si sama kontrolu robím, len prepojenie obec a ja nemám ako skontrolovať. V minulom roku nám to robila jedna pani pri štvrťročných uzávierkách, avšak zmenili sme softvér a ona už teraz chodiť nebude.
kunkelovaa
24.07.08,11:02
Skúsim, ale po dovolenke:). V akom programe účtujete? My máme Datalock. Azuv máme priamo z DÚ, aj reinštalačky programu, naposledy nám ju dávali na porade na DÚ. U vás nič také neexistuje??
sojciakova
25.07.08,05:31
Nie , nedostali sme to. Vždy keď sme prišli na daňový úrad nebol tam mladý čo s tým robí. Takže sme odchádzali naprázdno. Pri poslednej závierke som však mala problém. WinIBEu ma pustilo do schváleného rozpočtu a ja keďže som nemala ani šajnu o tom že sa to nesmie doplnila som tam údaje. Bolo z toho pekné haló.Obec mala pre nás schválený rozpočet nižší ako som nahodila ja.Rýchlo som to opravila, ale potrebujem vedieť ako robíte schvaľovanie rozpočtu a rozpočet po zmenách vy, aby som to robila správne ako káže rozpočtový zákon.Doteraz som si myslela , že rozpočet nám schvaľuje ministerstvo.Je strašné z koľkých vecí som ešte dutá.
andrea_mar
30.07.08,07:54
Clovek by nebol mozno az taky duty, keby vedel, kde co najde. Ja som v ucte obci tiez nova a mam hlavne problemy s rozpoctovou skladbou.Neviete mi niekto poradit nejakú dobrú literatúru, zákon, opatrenie, nariadenie...kde sa dozviem vsetko o RS, kedy sa používa, ako, sú nejaké výnimky? či pri každom výdavku a príjme musí byť RS? Dakujem.
Lyda
31.07.08,19:11
Vie niekto poradiť, ako si skontrolovať mesačne správnosť účtovníctva obce a napojenie školy - právny subjekt? Do roku 2008 sme si kontrolovali účty: účet 217 mínus 218 na jednej strane sa malo rovnať sčítaniu stavov na účtoch banky, pokladne, peniaze na ceste, pohľadávky, odpočítali sme záväzky a ak sme vyplácali zálohy zo mzdy, tak sme pripočítali výšku zálohy a pripočítali sme stav na účte 211 - neminuté prostriedky právneho subjektu. Dakujem za odpoved.
adi11
31.07.08,19:26
Clovek by nebol mozno az taky duty, keby vedel, kde co najde. Ja som v ucte obci tiez nova a mam hlavne problemy s rozpoctovou skladbou.Neviete mi niekto poradit nejakú dobrú literatúru, zákon, opatrenie, nariadenie...kde sa dozviem vsetko o RS, kedy sa používa, ako, sú nejaké výnimky? či pri každom výdavku a príjme musí byť RS? Dakujem.
pozri Finančný spravodajca
kunkelovaa
01.08.08,11:08
Nie , nedostali sme to. Vždy keď sme prišli na daňový úrad nebol tam mladý čo s tým robí. Takže sme odchádzali naprázdno. Pri poslednej závierke som však mala problém. WinIBEu ma pustilo do schváleného rozpočtu a ja keďže som nemala ani šajnu o tom že sa to nesmie doplnila som tam údaje. Bolo z toho pekné haló.Obec mala pre nás schválený rozpočet nižší ako som nahodila ja.Rýchlo som to opravila, ale potrebujem vedieť ako robíte schvaľovanie rozpočtu a rozpočet po zmenách vy, aby som to robila správne ako káže rozpočtový zákon.Doteraz som si myslela , že rozpočet nám schvaľuje ministerstvo.Je strašné z koľkých vecí som ešte dutá.

Ahoj. Pokúšala som sa mailom poslať spakovaný azuv, ale žiaľ kapacitu tvojho mailu je nepostačujúca vzhľadom na veľkosť súboru. Ak máš iný mail, napíš. K rozpočtu - aj Datalock ťa pustí do schváleného rozpočtu, ale kolegyňa účtujúca obec ma upozornila, že meniť môžem len upravený rozpočet, nie schválený. pEKNý DEň.
sojciakova
11.08.08,06:16
Teba aspoň upozornili na to že sa to nesmie, lenže mňa nikto. Osobne som hlavnú kontrolórku prosila aby mi schvaľovanie rozpočtu vysvetlila, keďže tomu celkom nerozumiem, ale buď ona sama to nevedela, alebo som to ja zle pochopila. Už je to jedno- od septembra k nám nastupuje nový kontrolór. Snáď urobí poriadok. Poslala som Ti moju druhú mailovú adresu- prišla Ti?
kunkelovaa
11.08.08,10:24
Prišiel mi tvoj nový mail, skúsim to poslať tento týždeň.
sojciakova
12.08.08,05:07
Ďakujem.
kunkelovaa
18.08.08,07:06
Ahoj. Len ťa uisťujem, že som na azuv nezabudla, len cez môj mail to neprejde, tak musím čakať na kamaráta, ktorý to dokáže poslať. Pekný deň.
sojciakova
14.10.08,10:11
Obec mala schválený rozpočet pre školu 9575tis. sk ktorý prešiel daňovým úradom. Zistili že sa pomýlili a v úprave rozpočtu to znížili na 9 535tis. sk. Nebude s tým na daňovom úrade problém?
sojciakova
20.10.08,05:09
Nebude, prešlo nám to.
michelle84
09.11.09,08:31
Aké výkazy má vyhotovovať organizácia, ktorá je dcérskou spoločnosťou mesta a vykazuje podnikateľskú činnosť. Súvaha a výkaz ziskov a strát majú byť vyplnené ako pre podnikateľský sektor alebo ako pre neziskovky? Konečné výkazy sú len jedny, a to pre neziskovky, všetko sa zráta do jedného výkazu. Ďakujem.