sway
23.07.08,11:14
Prosím vyjadrite svoj názor na takúto kombináciu:

Poľská firma
Má dcérsku spoločnosť v ČR
má stálu prevádzkáreň v SR

máme jej fakturovať dopravu konkrétne z Poľska na Slovensko, pričom fakturujeme do ČR na faktúre máme uviesť na ich pokyn Názov spoločnosti, prevádzku v SR, sídlo v ČR a poskytli nám IČO z ČR a DPH Slovenské.

No máme od nich pokyn na fakturáciu bez DPH.

... je to v poriadku? máme fakturovať bez DPH ?

Poprosím ak máte niekto chvíľku na základe ktorého § tak máme fakturovať.

A ešte otázka, vládne všeobecný názor, že firmy Slovenské registrované na DPH medzi sebou fakturujú vždy s DPH, bez ohľadu na miesto uskutočnenia dopravy.
Súhlasíte s takýmto poňatím???

moc moc vďaka za názory.

Som z celej dopravy už hotová....
sway
23.07.08,09:50
asi makáme na DPH.... posúvam.... posuniem po DPH ???

dík....
sway
23.07.08,15:16
...ešte pokus - posúvam, nemá niekto v rámci oddychu chvíľku čas špekulovať ???? :mee:
dík
Monika Kováčová
23.07.08,15:20
ak je odberateľ identifikovaný pre daň na Slovensku, fakturuješ prepravu medzi ČŠ so slovenskou DPH. .... a prší.
betka
23.07.08,15:22
Monika Kováčová
23.07.08,15:25
§ 16


(1) Miestom dodania prepravných služieb tovaru medzi členskými štátmi je miesto, kde sa preprava tovaru začína. Ak sa prepravná služba tovaru vykonáva pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, kde sa preprava tovaru začína, je miestom dodania služby členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým mu bola služba dodaná.
Jasné ako facka, podľa tohto je miesto dodania SR.
Milan Benka
23.07.08,15:25
Muškyna tabuľka

http://www.porada.sk/t44617-doprava-nakladna-do-zahranicia-a-dph.html?highlight=doprava+DPH


Nemali by sme tú tabuľku dať na viditeľnejšie miesto ?
sway
23.07.08,16:48
a prší.... ale dobré duše nespia.... moc dík za pomôcky... také sme potrebovali...

;););) vďaka :):):)
Marian Krajčoviech
29.10.12,18:03
Dobrý den.
Chcel by som si založit špedíciu,ale nemám odbornú sposobilost na toto podnikanie.Mám človeka,ktorý by bol ochotný,byt zodpovednou osobou,ale on pracuje inde,teda je zamestnaný normálne v inej firme.Musí byt tento človek u mna zamestnaný?Alebo ako sa tento problém rieši?Dakujem za odpoved na email: mary2322@centrum.sk