ERKO
23.07.08,11:45
Ahojte!
Potrebovala by som radu. Mám blok z Madarska na sumu 127350 FT je v tom aj 20% DPH. Podnikateľ nakupil v hotovosti a vyplatil tam aj DPH. Učtuje v JÚ. Je platcom DPH na Slovensku.
Ako treba tento účtovný prípad zaúčtovať. Vie mi niekto pomôcť, už som študovala na porade citáty ale mám z toho už veľkú hlavu. Vie mi napísať správny postup.
A čo je to samozdanenie???
Zoltán Kovács
23.07.08,10:11
Ahojte!
Potrebovala by som radu. Mám blok z Madarska na sumu 127350 FT je v tom aj 20% DPH. Podnikateľ nakupil v hotovosti a vyplatil tam aj DPH. Učtuje v JÚ. Je platcom DPH na Slovensku.
Ako treba tento účtovný prípad zaúčtovať. Vie mi niekto pomôcť, už som študovala na porade citáty ale mám z toho už veľkú hlavu. Vie mi napísať správny postup.
A čo je to samozdanenie???

Zaplatená maďarská DPH je pre neho výdavkom, ak nepožiadá o vrátenie v Maďarsku. A samozrejme treba vykonať samozdanenie.
Milan Benka
23.07.08,10:38
Ahojte!
Potrebovala by som radu. Mám blok z Madarska na sumu 127350 FT je v tom aj 20% DPH. Podnikateľ nakupil v hotovosti a vyplatil tam aj DPH. Učtuje v JÚ. Je platcom DPH na Slovensku.
Ako treba tento účtovný prípad zaúčtovať. Vie mi niekto pomôcť, už som študovala na porade citáty ale mám z toho už veľkú hlavu. Vie mi napísať správny postup.
A čo je to samozdanenie???


Zaplatená maďarská DPH je pre neho výdavkom, ak nepožiadá o vrátenie v Maďarsku. A samozrejme treba vykonať samozdanenie.

Súhhlasím za predpokladu, že kúpený tovar nespotreboval v Maďarsku (napr. PHM a pod.), ale priviezol ho do SR (napr. tovar na obch.účely a pod) .
VladoaKatka
23.07.08,10:56
Ak maďarská firma nemá pridelené IČ pre EU, tak je to správne, že vystavil doklad aj s DPH.
Podľa môjho názoru, treba zistiť, či je dodávateľ z Maďarska registrovaný na IČ pre EU, ak áno tak vyžiadať doklad bez ich DPH a potom môže vykonať samozdanenie, v opačnom prípade je to nákup akoby od neplátcu DPH.
VladoaKatka
23.07.08,11:18
ERKO
23.07.08,11:19
DAKUJEM VAM
lorelei
19.04.09,19:47
Ak nakupim v Maďarsku tovar, ako zivnostnik a neplatca DPH, dodavatel je platca, tak aky je postup? Vyfakturuje mi tovar s DPH? Ak nie, tak ja to neodpisem, kedze nie som platcom, no mam v tom gulas. Dakujem.
lenkak
19.04.09,20:25
keďže nie si platcom dph, tak fakturuje so svojou v tvojom prípade maďarskou dph.