chuda06
21.04.05,12:02
Ahojte poradaci,

potrebovala by som radu, preto sa obraciam na vas.

Mam sestru, 20, ktora by velmi rada sla ako VS-student do Nemecka na brigadu.

Mohli by ste mi poradit nejaky kontakt, web, tel.cislo, ako by sme sa k tomu mohli dostat? V agenturach sa nam nechce platit velke poplatky.

Potrebovala by pracovne povolenie? Kde ho ziska, na urade prace?

Dakujem vam velmi.
chuda06
24.04.05,15:07
Ahojte,

neviete niekto fakt poradit???
ondrejvla
24.04.05,15:18
Ahojte,

neviete niekto fakt poradit???
Ľutujem, nemám s tým skúsenosti. Ale skús zadať otázku vtedy, keď bude na Porade čo najviac členov, možno niekto poradí.
pyton
24.04.05,15:28
Tiež ti neviem konkrétne poradiť, ale o brigádach a štúdiu v zahr. som čítala na str.
www.exil.sk

a môj názor je taký, aby to bez agentúry nemala ešte drahšie ako s agentúrou...
chuda06
24.04.05,18:00
diky, aspon daco. No pokusame sa aj tak, aj tak. Problem je, ze sestra chce len na obdobie prazdniny, medzi semstrami...

Pekny vecer.
Anja111
06.12.06,05:10
Dobrý deň!
Chcela by som poprosiť o názor, prípadne sa poradiť s niekým, kto vie niečo bližšie o letnej študentskej brigáde na Aljašku. Viete o niekom, kto tam bol?
Anja111
06.12.06,08:05
Nikto sa nezapojí do debaty?
Anja111
06.12.06,09:30
Skúsim to posunúť, možno to pomôže. Totiž, týka sa to môjho syna, ktorému dali ponuku na letnú brigádu na Aljašku... A moje pocity si asi viete predstaviť.
Ružena
06.12.06,13:36
Pokúsim sa niečo prezvedieť. Tak sa mi marí, že kamoška tam mala frajera - študenta na brigáde. Robili niečo okolo kolotočov, ale tuším neboli spokojní. Nevenovala som tomu veľkú pozornosť, ale niečo zistím a dám vedieť.Pa
Anja111
06.12.06,13:44
Pokúsim sa niečo prezvedieť. Tak sa mi marí, že kamoška tam mala frajera - študenta na brigáde. Robili niečo okolo kolotočov, ale tuším neboli spokojní. Nevenovala som tomu veľkú pozornosť, ale niečo zistím a dám vedieť.Pa

Za každú informáciu budem vďačná. Syna lákajú na prácu s rybami...
Chava
26.01.07,23:41
Ak to je ešte aktuálne, tak poznám dvoch ludí, ktorí boli na aljaške a pracovali s rybami. Jeden posledné leto a druhý rok pred ním. Boli spokojní, ale vraj treba makať. A jeden z nich si za to kúpil riadnu motorku. :)
Poprípade možem posunúť na nich kontakt...

Eva