krnacova
21.04.05,12:15
Ak mi môže niekto pomôcť - uznali by ste miestenku na rýchlik do 200 km 2. trieda ako náhradu cestovných výdavkov podľa zákona 283/2002? Ak áno, (alebo ak aj nie) - kde to nájdem čierne na bielom? Vďaka. Oli.
Shaman
21.04.05,10:30
Len tak mimochodom - je to miestenka za 8 či 16 korun? :rolleyes:
krnacova
21.04.05,10:43
Je to suma 15 Sk
Evanka
21.04.05,10:54
Ak mi môže niekto pomôcť - uznali by ste miestenku na rýchlik do 200 km 2. trieda ako náhradu cestovných výdavkov podľa zákona 283/2002? Ak áno, (alebo ak aj nie) - kde to nájdem čierne na bielom? Vďaka. Oli. Ja by som to uznala. Zákonom o cestovných náhradách nie sú špecifikované podmienky pre poskytovanie cestovných výdavkov a ani samotný pojem cestovné výdavky. Cestovnými výdavkymi sa rozumejú všetky výdavky zamestnanca, ktoré vynaložil v súvislosti s konanou pracovnou cestou (cestovné lístky, miestenky, lôžka, miestna doprava, taxi). Nikde som nenašla ani to, že by som mu nemohla preplatiť 1. triedu, keď ju použije (ak to nevylučuje interná smernica).
Lydium
21.04.05,11:12
Neviem, či sa to dá nájsť niekda čierne na bielom ale u nás vo firme ich bežne preplácame. Osobne nemám problém s tým, že je to preukázatelný výdavok, ktorý zamestnancovi vznikol. Veď niektoré vlaky sú povinne miestenkové....Ale toto je skôr taký osobný názor ako je to u nás.
Shaman
21.04.05,11:14
Aby sme sa rozumeli - chceš dať príplatok do nákladov alebo chceš na základe rýchlikového príplatku vystaviť cestovný príkaz?

Lebo akosi v tom nemôžem nájsť zmysel...

Máš vôbec cestovný lístok ku ktorému bol vystavený ten príplatok?
dara
21.04.05,11:16
Ja by som to zaúčtovala ako daňovo uznateľný náklad.
Shaman
21.04.05,11:23
Ja jedine ak by bol spolu s cestovným lístkom.
Inak by to bolo ako keby firma čo jazdí na motorke dala do nákladov vodu do ostrekovača :D
Zita5
21.04.05,11:23
Ja by som to uznala. Zákonom o cestovných náhradách nie sú špecifikované podmienky pre poskytovanie cestovných výdavkov a ani samotný pojem cestovné výdavky. Cestovnými výdavkymi sa rozumejú všetky výdavky zamestnanca, ktoré vynaložil v súvislosti s konanou pracovnou cestou (cestovné lístky, miestenky, lôžka, miestna doprava, taxi). Nikde som nenašla ani to, že by som mu nemohla preplatiť 1. triedu, keď ju použije (ak to nevylučuje interná smernica).

Já sa plne stotožňujem s touto odpoveďou .
tibor
21.04.05,11:30
samozrejme je to uznateľný náklad - ak sa teda jednalo o služobnú cestu slúžiacu na firemné účely. je jedno či je to na 15km či na 500km

Tvoja otázky by sedela napríklad by preplácaní cestovného rozhodcom, kde sú kluby usmernené, že rozhodcom majú preplácať cestovné podľa priložených cestovných dokladov - konkrétne do 50 km osobný vlak, do 200km rýchlik a nad 201 km IC či miestenku...
krnacova
21.04.05,11:57
Odpoveď pre Shamana: Mám cestovný lístok na 146,- Sk a zvlášť miestenkový lístok na 15,- Sk. Nebolo mi celkom jasné či tento miestenkový lístok môžem uznať zamestnancovi ako cestovný náklad podľa zákona o cestovných náhradách, pretože zákon o tom bližšie nepojednáva. Dík Vám všetkým. Oli.
Chobot
21.04.05,18:53
Nekomplikujte to zbytočne. Zákon nikdy nebude takto detailne riešiť takéto banality. Jednoducho je to cestovná náhrada a hotovo. Ja by som ani minútu neváhal, čo to tam zahranúť, či už ako zamestnanec, ktorý vyplňuje cesťák alebo ako schvaľovateľ. Hádam nechcete, aby zamestnanec počas cesty stál na chodbe vlaku bez miestenky.