jaja8008
23.07.08,14:16
dobry den,

chcela by som poprosit o nazor.
spolupracujeme vo firme s personalnou agenturou cez kt mame vyrobnych pracovnikov.
jednu cast vyroby rusime a z toho dovodu zhruba pre desat ludi nebude preto uz praca. tato personalka im teda navrhla pracu v inej spolocnosti v tom istom meste alebo u nas, ale inu pracu tiez vo vyrobe.
avsak, niekolki tito ludia sa len tak zdvihli a bez akejkolvek odpovede albo otazky jednoducho opustili firmu a o dve hodiny prisli s vypisanymi PN-kami. pre istotu aj s tzv. papierom na peniaze ze to bude teda pokracovat aj dalsi mesiac.

co myslite ze je najlepsi postup v takomto pripade? ide jednak o PN, ze zrazu len tak su chore viacere pritom prisli do prace a robili doobeda bez problemov, jednak i ten sposob ze odisli bez priepustky, nicoho.
musi sa teraz cakat kym skonci PN a az potom ako sa vyjadria? ci prestupia alebo odidu?
co v pripade lekara? da sa nejak napadnut taketo vypisanie viacerych PNiek? - resp. jasne ze sa da, ale nejakou jednoduchou a rychlou cestou..


vdaka
Chobot
23.07.08,12:31
dobry den,

chcela by som poprosit o nazor.
spolupracujeme vo firme s personalnou agenturou cez kt mame vyrobnych pracovnikov.
jednu cast vyroby rusime a z toho dovodu zhruba pre desat ludi nebude preto uz praca. tato personalka im teda navrhla pracu v inej spolocnosti v tom istom meste alebo u nas, ale inu pracu tiez vo vyrobe.
avsak, niekolki tito ludia sa len tak zdvihli a bez akejkolvek odpovede albo otazky jednoducho opustili firmu a o dve hodiny prisli s vypisanymi PN-kami. pre istotu aj s tzv. papierom na peniaze ze to bude teda pokracovat aj dalsi mesiac.

co myslite ze je najlepsi postup v takomto pripade? ide jednak o PN, ze zrazu len tak su chore viacere pritom prisli do prace a robili doobeda bez problemov, jednak i ten sposob ze odisli bez priepustky, nicoho.
musi sa teraz cakat kym skonci PN a az potom ako sa vyjadria? ci prestupia alebo odidu?
co v pripade lekara? da sa nejak napadnut taketo vypisanie viacerych PNiek? - resp. jasne ze sa da, ale nejakou jednoduchou a rychlou cestou..


vdaka

Je právom zamestnanca ísť k lekárovi, pokiaľ to jeho zdravotný stav vyžaduje. Vy ste vytvorili neštandardnú situáciu, ľudia konali tak, ako im okamžite napadlo (príp. niekto im poradil).

Jednoduchú a rýchlu cestu spochybnenia PN-ky nepoznám. Je v kompetencii ošetrujúceho lekára vypísať pacienta na PN. Možno nejaký revízny lekár by mohol posúdiť, či bola PN potrebná alebo nie, ale následen ani ten neposúdi zdravotný stav človeka v čase nástupu na PN.

Jednoducho povedané, zamestnanci si myslia, že sa poistili proti podaniu výpovedi. Na tvojom miesta by som neriešil platnosť, či opodstatnenosť PN-ky, totižto v prípade, že sa zamestnávateľ alebo jeho časť ruší, tak neplatí zákaz výpovede (ochranná lehota). Musí to však z organizačných zmien jasne vyplývať, že sa ruší časť zamestnávateľa.

Pokiaľ sa rušia len niektoré pracovné miesta, tak sú v ochrannej lehote a nemôžete dať výpoveď, kým sa nevrátia z PN.
jaja8008
23.07.08,12:53
Dakujem za odpoved.
Vsak ide o to, ze sa sice rusi cast, ale presne sa jedna iba o dve z piatich vyrobnych liniek. preto to nepovazujem ze sa rusi cast zamestnavatela a teda su v ochrannej lehote.
Oni im ale ani vypoved dat nechceli, ta personalka - ich zamestnavatel - im ponukol riesenie presunutia - az potom, keby teda ani to nechceli, by im dali vypoved.

co sa tyka toho lekara, je mi jasne ze ze by to nebolo jednoduche. ale je az do oci bijuce ze od 8 do 10 pracuju v pohode, nic im neni a ked im to oznamili a podali riesenia, jednoducho "utiekli " a vratili sa hromadne s PNkami....
Chobot
23.07.08,12:58
Dakujem za odpoved.
Vsak ide o to, ze sa sice rusi cast, ale presne sa jedna iba o dve z piatich vyrobnych liniek. preto to nepovazujem ze sa rusi cast zamestnavatela a teda su v ochrannej lehote.
Oni im ale ani vypoved dat nechceli, ta personalka - ich zamestnavatel - im ponukol riesenie presunutia - az potom, keby teda ani to nechceli, by im dali vypoved.

co sa tyka toho lekara, je mi jasne ze ze by to nebolo jednoduche. ale je az do oci bijuce ze od 8 do 10 pracuju v pohode, nic im neni a ked im to oznamili a podali riesenia, jednoducho "utiekli " a vratili sa hromadne s PNkami....

No, je to evidentné:rolleyes:, ale nikde nie je napísané, že by to nemohli urobiť alebo že by to bolo niekde zakázané.

Oni sa len naľakali, že dostanú výpoveď, preto si myslím, že tak jednali. Aspoň máte jasno, aký majú charakter a raz im tá PN skončí. :cool: Asi nebudú očakávať, že im ponúknete iné pracovné miesto....
Monika Kováčová
23.07.08,12:59
naľakali sa a prišlo im zle... museli ísť k lekárovi. To sa stáva slabším povahám... :rolleyes:
Chobot
23.07.08,13:01
naľakali sa a prišlo im zle... museli ísť k lekárovi. To sa stáva slabším povahám... :rolleyes:
:D:D:D:D:D:D:D
Zoltán Kovács
23.07.08,13:47
Ak som dobre pochopil situáciu, tak zamestnanci nie sú vaši, ale tej agentúry. Tak nech to riešia oni s týmito ľudmi.
Chobot
23.07.08,14:03
Ak som dobre pochopil situáciu, tak zamestnanci nie sú vaši, ale tej agentúry. Tak nech to riešia oni s týmito ľudmi.

Toto by mohla zadávateľka upresniť, lebo pokiaľ sú to zamestnanci tej agentúry, tak ona sa s nimi ani baviť nemusí.

Ale skôr si myslím, že tá agentúra im len robí výber a dohadzovanie ľudí, ale oni si ich už zamestnajú sami.
Zoltán Kovács
23.07.08,14:12
Dakujem za odpoved.
Vsak ide o to, ze sa sice rusi cast, ale presne sa jedna iba o dve z piatich vyrobnych liniek. preto to nepovazujem ze sa rusi cast zamestnavatela a teda su v ochrannej lehote.
Oni im ale ani vypoved dat nechceli, ta personalka - ich zamestnavatel - im ponukol riesenie presunutia - az potom, keby teda ani to nechceli, by im dali vypoved.

co sa tyka toho lekara, je mi jasne ze ze by to nebolo jednoduche. ale je az do oci bijuce ze od 8 do 10 pracuju v pohode, nic im neni a ked im to oznamili a podali riesenia, jednoducho "utiekli " a vratili sa hromadne s PNkami....


Chobot pozri označené. Mne z toho vychádza, že zamestnávateľ je pers.agentúra.
Chobot
23.07.08,14:23
Chobot pozri označené. Mne z toho vychádza, že zamestnávateľ je pers.agentúra.

Aha! Zle som čítal.:rolleyes: :cool: Asi máš pravdu..
jaja8008
24.07.08,05:53
ahojte,
vcera som uz nestihla vasu debatu ale ano, to nie su nasi zamestnanci, ale tej agentury, oni si ich zamestnavaju a u nas iba ykonavaju pracu.
jasne ze mne to je jedno a ja s nimi riesit nemusim nic, ale osobne som sa s takymto pripadom stretla prvy krat a zaujalo ma to, ved sa to raz moze stat aj mne a aspon budem vediet ako postupovat ihned. resp, akym chybam sa vyhnut co urobili oni zle.

kazdopadne vdaka za nazory.
jaja8008
24.07.08,11:25
vecra som uz nestihala vasu debatu,
ale ano, zametnavatel sme neni my, ale agentura. viem ze mi to moze byt jedno a ja s tym nic nemam a neriesim ale kazdopadne kedze som sa este nestretla osobne s takouto situaciou a moze sa stat, ze sa v blizkej dobe stretnem, tak preto som to sem hodila, aby som sa vyvarovala nejakych chyb a vyuzila vase rady a postrehy.
vdaka kazdopadne za vase nazory a rady.