monikammm
24.07.08,08:42
dobrý deň, včera som videla na jednej terase zavesené kvetináče s nádhernými previslými ohnivočervenými kvetmi. Kvety boli bohaté, plné, ihličkové, veľmi pripomínali astry. Ešte som sa s takým previslým kvetom nestretla. Bol fakt nádherný a určite nie umelý. Veľmi by som chcela vedieť, čo to je, na internete sa mi to nepodarilo nájsť, a zazvoniť u nich sa neodvažujem, pretože ich vôbec nepoznám. Vie mi niekto poradiť, čo by to mohlo byť a kde sa to dá zohnať?;)
Jara
24.07.08,07:38
Odfoť a hoď to sem, nech sa pokocháme a zároveň niekto povie názov...:D
wagner
24.07.08,11:31
Nie je to náhodou toto?
Jara
24.07.08,11:42
Je to krásne. To je nejaká odroda fuchsie?
Zdenka 0705
24.07.08,11:42
A to je aká kvetinka, wagner? Nepoznám, napíš niečo o nej. Vďaka.
wagner
24.07.08,11:53
To som dostala výhonky, vraj nejaký druh begónky. ALe dopestuje sa to odrezkami - vždy na jeseň musím kvet zostrihať a z nových výhonkov ho dopestovať. Starý koreň vydrží maximálne do novembra. Inak sa to dosť ťažko dopestuje, mne sa z dvadsiatich výhonkov prijmú najviac tri. A to môžem povedať že u mňa kvety rastú ako burina. Neviem v čom to je. Inak je to veľmi pekný kvet. Videla som aj tmavý červený, ale taký nemám.
Zdenka 0705
24.07.08,12:23
To som dostala výhonky, vraj nejaký druh begónky. ALe dopestuje sa to odrezkami - vždy na jeseň musím kvet zostrihať a z nových výhonkov ho dopestovať. Starý koreň vydrží maximálne do novembra. Inak sa to dosť ťažko dopestuje, mne sa z dvadsiatich výhonkov prijmú najviac tri. A to môžem povedať že u mňa kvety rastú ako burina. Neviem v čom to je. Inak je to veľmi pekný kvet. Videla som aj tmavý červený, ale taký nemám.
Našla som na nete www.klivia.com, je to begónia pendula red, má rada tmavšie miesta. Možno preto je taká háklivá. :-)
mazanova
20.11.08,12:00
Začiatkom leta som prvýkrát vysadila hľuzy begónií. SOm začiatočník. Krásne vyrástli a kvitnú... Teraz som ich dala pred prvým mrazom do komory, čo mám s nim robiť v zime, resp. na jar? Poraďte.
arizona
20.11.08,16:42
Začiatkom leta som prvýkrát vysadila hľuzy begónií. SOm začiatočník. Krásne vyrástli a kvitnú... Teraz som ich dala pred prvým mrazom do komory, čo mám s nim robiť v zime, resp. na jar? Poraďte.
Hľuzy sa musia vybrať zo zeme a uskladniť v pivnici, kde nie sú príliš nízke teploty. v nasledujúcom roku sa sadí v polovici mája opäť do záhrady. Aby ste v nasledujúcom roku nemuseli hádať, akou farbou zakvitne, označte si výšku, farbu kvetu či listu pred odrezaním listov a pred vyhrabaním rastliny priamo na záhon a na hľuzu. Skôr než ju vyhrabete, odrežte mierne zdrevnatené stonky a všetky listy niekoľko centimetrov nad zemou. Opatrne vyberte, očistite ju od záhradnej zeminy a uskladnite do debničky, ktorej nájdite tmavé a nemrznúce miesto. Takto môžete postupovať i s hľuzami begónií, dálií a cibuľami gladiolov. Tiež neznášajú žiadny mráz. Ak chcete uskladniť hľuzy dálií a predtým pršalo, je nutné nechať duté stonky najskôr odkvapkať, jednotlivo ich zabaliť do papierového alebo plastového vrecúška, ktoré necháte otvorené. Po vysušení ich uložte do debničiek a postavte na chladné, ale nie mrazivé miesto.
vercaa
20.11.08,17:43
super ste
mazanova
15.12.08,09:44
ďakujem pekne, neviem či to nebude neskoro, ja som ich dala do komory, ešte poliala!! odvtedy zvädli a teraz ich vyberám, no uvidím na jar... pá
arizona
15.12.08,18:20
ďakujem pekne, neviem či to nebude neskoro, ja som ich dala do komory, ešte poliala!! odvtedy zvädli a teraz ich vyberám, no uvidím na jar... pá

Tvoj príspevok sa týka begónií?
Ak áno, tak hľuzy sa v zime nepolievajú.Potrebujú oddych v suchu a chlade.
wabi
22.12.08,23:00
Tie begónie na fotke sú fakt pekné. Sú to tiež begónie hľúznaté? Potom by to možno mohol byť dôvod prečo sa tak zle tie odrezky zakoreňmuijú.
wagner
23.12.08,17:49
tie begónie nie sú hľuznaté. Je to begonia pendula red, ktorá sa dopestuje z odrezkov. nasadila som ich dosť, koľko sa zakorení neviem:o, ozaj sa to ťažko zakoreňuje.
wabi
23.12.08,18:03
Skús stimulátor... Divné ale je, že sa to nedá pestovať ako viacročka - mnoholetka.:confused:
Mimochodom používaš Aquaholder, je taký super prášok pez ktorého už nič nesadím!
Je to na prírodnej báze, neobsahuje žiadnu chémiu a jedinou funkciou je nabobtnávanie vo vlhku a vypúšťanie vody v suchu. Je to rovnaký prášok, ktorý obsahujú aj detské plienky a Ženské vložky a treba povedať, že je super!
Zem v kvetináčoch a truhlíkoch totiž rýchlo vysichá a vďaka tomuto prášku vydrží vlhká 2x tak dlho. Kvietky majú vlahu rovnomernejšie, lepšie sa cítia alepšie kvitnú! :)
wagner
23.12.08,18:47
Používam zakoreňovací substrát, ktorý je založený na podobnom princípe.Stimulátor som neskúčala, ale môžem vyskúšať. Ešte som si nechala aj starý koreň, tak môžem skúsiť.
wabi
23.12.08,20:27
Držím palce, kvietok je to fakt pekný:o
Naskúšala si nechať aj starú rastlinu prezimovať do jary?
OKAA
27.12.08,08:57
Obdivujem všetkých, čo vedia vypestovat také nádherné kvietky!;)Mne sa nedarí:(
wabi
27.12.08,09:39
Stačí iba nájsť dôvody prečo sa nedarí. Vytvoriť lepšie podmienky pre rastlinky a zrazu sa začne dariť.
Medzi nedarí a darí je často len veľmi malý rozdiel a keď už sa tomu človek venuje tak to stojí za to aby sa radšej darilo. Prispieva to k lepšej psychickej pohode, pocitu, ktorý potom pozitívne ovplyvní aj ostatné.
Iba trošičku viac snahy a pozitívneho myslenia. Nie všetky rastlinku sú náročné. Dokonca sú aj také ktorým sa darí lepšie, keď si ich až tak moc nevšímame, a môžu byť pritom veľmi pekné.:)
L-M
15.03.09,13:23
Dobrý deň, chcela by som si kúpiť také begónie previsnuté, len neviem, či sa to oplatí z tých katalógov- kvetinky do schránky, Sieberz a pod... Počula som rôzne názory, alebo radšej klasicky v záhradkárstve?
Nemáte niekto skúsenosti?
wagner
15.03.09,16:01
Pokiaľ dostaneš kúpiť v záhradkárstve, tak radšej tam. Alebo pozri aj na www.fuchsie.cz Majú pekný výber a dobré ceny. Na Slovensko posielajú tiež, ale musíš uvisť správne tel.číslo - teda +421........... Kurz € majú za 26 Kčs. Takže cena veľmi výhodná. U nás si objednávajú radšej odtiaľ.
L-M
16.03.09,08:26
Pokiaľ dostaneš kúpiť v záhradkárstve, tak radšej tam. Alebo pozri aj na www.fuchsie.cz Majú pekný výber a dobré ceny. Na Slovensko posielajú tiež, ale musíš uvisť správne tel.číslo - teda +421........... Kurz € majú za 26 Kčs. Takže cena veľmi výhodná. U nás si objednávajú radšej odtiaľ.
Ďakujem veľmi pekne- hneď to idem pozrieť.:)
Lucia
L-M
16.03.09,08:33
Ďakujem veľmi pekne- hneď to idem pozrieť.:)
Lucia
Veru nádhera- pekný výber- nevieš prosím ťa či posielajú hľuzy, alebo vypestované rastlinky? Nemám s tým ešte skúsenosti.:o
Ďakujem Lucia
wagner
16.03.09,10:53
Záleží od toho čo chceš. Podľa mňa posielajú vypestované rastlinky a z hľuznatých begónií asi hľuzy. Teda to si myslím ja, ale možno keby si poslala emailom dotaz, odpíšu.
L-M
16.03.09,11:53
Záleží od toho čo chceš. Podľa mňa posielajú vypestované rastlinky a z hľuznatých begónií asi hľuzy. Teda to si myslím ja, ale možno keby si poslala emailom dotaz, odpíšu.
Dík, napíšem tam.
Prajem pekný deň:)