Norushka
24.07.08,10:22
Potrebujem poradiť od dakoho kto sa ale fakt vyzna v kompoch. No toto sa skorej tyka hardweru ku kompu, konkretne modemu na net. Mame doma len jeden modem,ale dva kompy, takze sa s bratom musime biť o to, kto bude mať net. Prepajame si net pomocou kablou (kazdy ma vlastny kabel na komp, ktory zapaja do modemu). A ja by som chcela vediet, ci sa da modem dajako zaheslovat z mojho kompu, aby moj "milovany" brat nemal pristup na net. Takisto ako sa daju mobily nastaviť len na jednu simkartu, tak isto by som chcela, aby sa nas modem dal nastaviť len na moj komp. kto mi v tomto vie poradiť???????????
Fero11
24.07.08,08:35
to je sikanovanie brata :) pokiak mate nejaky mikrokom adsl na usb, tak to je samozrejme pre jedneho uzivatela, ale ak mas nejaky glitel, asus atd... na ktory sa da pripojit switch, tak mozete na nete pracovat spolocne kazda na svojom PC.
Napis aky mas modem a pokracuje sa dalej
Pidgey
24.07.08,08:43
tak ako napisal fero, bud switch,alebo jednoduch spojit oba PC jednym kablom (krizenym) a na PC kde je pripojeny modem zdielat pripojenie na internet.Podmienkou (ako aj pri switchi) je ze ak chcete byt na internete, musi byt PC z modemom zapnuty (a pripojeny).Alebo si kupte rovno adsl router (ak mate T-com , ak nie staci obycajny router) a vtedy sa mozete pripajat na net nezavisle od seba(bez nutnosti zapnuteho druheho PC)
Norushka
24.07.08,08:57
kolko stoji ten adsl router?
Surehand
24.07.08,09:16
Celkom slušný ADSL modem s routerom kúpiš okolo tisícky, zhruba od 1300 sú potom ADSLka aj s WiFi, ak by ste náhodou plánovali kúpiť notebook, prípadne využiť WiFi pre pripojenie stolného PC, samozrejme k tomu by musela ísť WiFi karta. Notebooky ju väčšinou už majú.
Fero11
24.07.08,11:55
Ale nevidim, kde pises, ze mas ADSL, nemas nahodou nejaku metropolitnu sidliskovu siet ?? to by si potom adsl modem nevyuzila, ale by si musela kupit wan router
Norushka
24.07.08,12:43
mame normalny modem od t-comu......lenze rodicia nechcu kupiť taky, aby sme mohli byť obaja na nete, lebo že to vela stoji a že to potom musia slapať dva kompy naraz....tak ja už newem, im to vysvetlite....priatel mi pisal že on mi to ukaze jak to ma on doma zriadene, tak este pockam, ked pojdem ku nemu, nech mi to on vysvetli......ja somlen chcela, že či by sa nedalo z mojho kompu zabraniť pristup na internet mojho brata :D
Fero11
24.07.08,15:16
hmmmm normalny modem od t-comu to je co !!! aspon si mohla precitat co je na nom napisane.
To znamena, ze mate zrejme ADSL. Ak je to ten maly modry microcom na usb, tak s tym nic nespravis, ale ak je to nejaky glitel, alebo nieco podobne pripojeny k PC cez konektor RJ45, tak urcite ma web administraciu a tam mozes brata zrusit, jednoducho zmenis heslo do administracie, aby sa tam brat nedostal a zakazes jeho mac na modeme
A teraz ma napadlo, ze sa to da aj ked mas ten maly modem na USB, pojdes na https://moj.t-com.sk/amserver/UI/Login a zmenis heslo pre prihlasenie na t-com, potom by sa tam nemal dostat
Ale preco chces bratovy zle ? sak kup si ten adsl so 4 portovym switcho (prip. adsl a mozete chodit obaja nezavisle