zuzulik333
24.07.08,10:59
Prosím o radu. Hľadala som v témach odpoveď na moju problematiku, no nenašla som. Súvisí so zmenou reg.pokladnice na Euro. Naša prevádzka je otvorená od 10 - 18:30, ale servis v ktorom nám robili zmenu iba do 18:00. Tak som urobila dennú uzávierku o 17:00 a pokladnicu odniesla do servisu. Potom sa predávalo cez paragón - ručne vypísaný doklad. Otázka znie: musia byť tieto doklady niekde zaevidované, keďže majú všetky svoje osobitné poradové číslo? A musím ich potom pripočítať k nasledujúcej dennej uzávierke? Neviem vôbec ako postupovať, prosím poraďte mi.
ĎAKUJEM
skaspa
24.07.08,10:03
§ 3b ods. 6 vyhlášky 55/1994: Kópie paragónov vyhotovené podľa odseku 5 sú podkladom na vyhotovenie dennej uzávierky podľa § 3 ods. 2 a 3. Na ručne vyhotovenú pásku dennej uzávierky subjekt uvedie aj počet paragónov vydaných za deň. Vo výkaze v časti určenej na pripevnenie pásky dennej uzávierky subjekt uvedie, že páska dennej uzávierky je vyhotovená ručne. Na základe údajov z dennej uzávierky subjekt vyplní denný výkaz, pričom pred číslo dennej uzávierky uvedie písmeno R. Ručne vystavené paragóny (kontrolná páska) sa uchovávajú po dobu uvedenú v § 3 ods. 8.
zuzulik333
24.07.08,10:30
ďakujem skaspa,
prosím môžes mi poslať aj celú verziu tej vyhlášky? Prípadne kde sa k nej môžem dopátrať?
Dik
suvaha
13.10.08,17:30
mohli by ste mi pls poradit ci je velka chyba ak su niektore cisla paragonov preskocene?

vypisovalo sa rucne a mne teraz cisla niekde chybaju..

dakujeem
suvaha
21.10.08,17:04
pls dost ma to suri..

ked sa predava na paragon ako to funguje? predavalo sa na festivaloch a tam je to vselijako popisane, raz na modrom papieri raz na cervenom..nevadi to?
platit by mal asi original a kopia by mala ist zakaznikovi nie?