Monikacz
21.04.05,14:42
Dobry den, nikde som nenasla odpoved na toto:

SZČO používa svoje vlastné mot.vozidlo k podnikaniu, skoro každý deň je v inom meste. To je jasné, že PHM a kilometre dávam do nákladov a aj stravné ak donesie bloček, ale môžem dať do nákladov aj bločky napr. za dialničnú nálepku (tuzemsko aj zahraničie), destilovanú vodu do auta - čiže náklady týkajúce sa prevádzky auta??:(

Prosím, kto máte skúsenosti, poraďte! Díky...
Aťka
21.04.05,15:03
A cestnú daň máš zaplatenú?
Manual
21.04.05,15:11
Dobry den, nikde som nenasla odpoved na toto:

SZČO používa svoje vlastné mot.vozidlo k podnikaniu, skoro každý deň je v inom meste. To je jasné, že PHM a kilometre dávam do nákladov a aj stravné ak donesie bloček, ale môžem dať do nákladov aj bločky napr. za dialničnú nálepku (tuzemsko aj zahraničie), destilovanú vodu do auta - čiže náklady týkajúce sa prevádzky auta??:(

Prosím, kto máte skúsenosti, poraďte! Díky...Ak je súkromné auto, tak do nákladov len PHM a stravné. Ja som tam mal aj dialničnú známku ešte pre 3 rokmi. Bola aj kontrola a nevyhodili to. Ja chápem dialničnú známku ako súčasť podnikania na rýchlejší presun. Dilal. známka asi ani podla kontroly nie je réžiou auta lebo auto ju nespotrebuje ako vodu, olej, výmena súčiastky a podobne. Ona "čučí na skle a auto s ňou nič nerobí".
Pekný večer želám...
Monikacz
21.04.05,17:08
Áno, cestná daň je zaplatená.

Ďakujem pekne za odpoveď!