Norushka
24.07.08,13:06
Minule som si nechtiac preinštalovala Windows XP na nejake Windows Longhorn, keďže mi to totalne pokazilo cely system,chcela som to dať okamžite preč,ale nevedela som to jednoducho odinštalovať,tak som zvolila najťažšiu mvariantu, a to nainštalovať Windows XP nanovo. Zálohovala som si súbory a vložila inštakačné CD do kompu. Začala sa inštalacia a potom mi to reštartlo komp a začalo insštalovať s takou modrou obrazovkou,viete, ako napriklad keď sa programuje v Pascale. Vyhadzovalo mi to, že mam vložiť CD Windowsu XP, ale to CD, ktore som mala, mi nechcelo vziať. Tak som sa na to vykašľala. Počítač sa dal zapnúť aj bez toho, aby som pokračovala v instalacii noweho XP. Vždy keď ho zapnem, mi vyhodi 2 možnosti: Windows XP (počítač sa sustí normálne) alebo Windows XP Setup (a začne mi to inštalovať XP nanovo, ale v tomto sa ďalej nepohnem, pretože mi to nechce brať CD.). Po čase sa mi podarilo to Windows Longhorn odinštalovať aj nenasilnou cestou a v PC mi normalne nabehol stary "dobry" Windows XP, to som rada, ale neviem ako si pomocť s tym, že stale ked zapnem pocitac, este stale mi to tam vyhadzuje tie 2 možnosti Windows XP (kde normalne zapnem komp......) a Windows XP Setup (kde mi to automaticky spusti instalaciu......) ako to mam teda vypnuť, aby mi to na zaciatku nespušťalo, ale aby sa komp zapol pekne normalne sam.....?????
mpca
24.07.08,11:47
mno aby sa ti to nezobrazovalo staci kliknut na tento pocitac - vlastnosti - spresnenie - "spustanie a obnovenie" kliknut na nastavenie a ODSKRTNUT "zobrazovat zoznam operacnych systemov"
Norushka
24.07.08,12:46
kujeem sama by som na toto neprisla, a zralo by mi to nervy pri kazdkom zapnuti PC :D......a este sa chcem opytat, že toto Windows XP Setup, to čo je??? Da sa to odstanit z PC? nebude mi to teras žrať pamäť? a zbytočne....
Achy
25.07.08,02:58
kujeem sama by som na toto neprisla, a zralo by mi to nervy pri kazdkom zapnuti PC :D......a este sa chcem opytat, že toto Windows XP Setup, to čo je??? Da sa to odstanit z PC? nebude mi to teras žrať pamäť? a zbytočne....

Tieto udaje su zaznamenane v subore "boot.ini", ktory sa nachadza priamo na disku, na ktorom mas XP nainstalovane. Cize ak mas na "C:"-disku, tak tam najdes aj tento subor. Je to skryty subor, preto si treba povolit zobrazovanie takychto suborov. ( nastroje+moznosti priecinka+zalozka zobrazenie+odskrtnut moznost skryt chrenene subory a zaskrtnut zobrazit skryte subory). Tento subor potom nasledne obsahuje riadky a v jednom z nich by malo byt napisane Windows XP setup... ten treba vymazat.
Osobne som nikdy tuto problematiku podrobnejsie neskumal, preto mozno existuje aj jednoduchsi sposob. :)
pankratz
17.08.08,17:07
Setup sú inštalačné programy. Ak konkrétny program je už nainštalovaný a riadne funguje, setup môžeme vymazať. Ja zvyknem setup kopírovať na prac. plocu a vlastný program do HDD na programe files.
heja3
18.08.08,04:41
;)Norushka, nemáš ešte CD-Win v počítači? Ja neviem, možno to len z neho chce naťahovať, keď ho tam máš.....
Stevo5
18.08.08,14:23
Ešte niečo Norushka - keď si sa už rozhodla preinštalovať si systém, mala si postupovať takto:

- Zazálohovať dôležité veci
- Nastaviť si v BIOSe ako prvé bootovanie z CD, pri odchode z biosu zmeny zapísať
- Vložiť inštalačné CD Win do mechaniky
- Reštartovať PC

Načíta sa z disku Cd, ponúkne niekde voľbu formátovať, toto povoľ (NTFS, stačí rýchly formát ak neboli problémy). Po skončení formátovania sa začne samotná čistá inštalácia.
Po jej ukončení by si nemala tie problémy ako teraz s dvomi voľbami pri bootovaní a máš čistý a plne funkčný systém a myslím že ako bonus by ti na disku pribudlo hodne voľného miesta ktoré teraz zaberá predchádzajúca inštalácia alebo zbytky po nej.

Ale keďže už inštalácia bola urobená tak ako bola, doporučujem aby si si skontrolovala disk niektorou z utilitiek na čistenie registrov a disku. Napr. TuneUp utilities 2008 v češtine je na to vhodný, alebo menší RegCleaner - tento je zdarma. Ale pri tomto pozor aby si si s PC niečo nevymazala, ak si s niečím podobným ešte nepracovala, daj si to spraviť niekomu kto má s PC viac skúseností. Tento zásah vyčistí a zrýchli PC, ale pri nesprávnom použití ho vie aj znefunkčniť.
Myslím že po tej tvojej dvoj-inštalácii by to systému neuškodilo.
Mnoho zdaru.
Norushka
19.08.08,10:32
Ja som svoj problem uz daaavno odstranila a ako vidim, ste sa tu rozspamovali s inou problematikou .zlezaradil
Achy
19.08.08,10:49
Ja som svoj problem uz daaavno odstranila a ako vidim, ste sa tu rozspamovali s inou problematikou .zlezaradil

Mas pravdu (hoci je tvoj postoj trosku sebecky). Prosil by som moderatora o oddelenie problemu uzivatela "pepsikova".

Moze byt Norushka? ;)
Chobot
19.08.08,13:54
Mas pravdu (hoci je tvoj postoj trosku sebecky). Prosil by som moderatora o oddelenie problemu uzivatela "pepsikova".

Moze byt Norushka? ;)

Hotovo. ;)

http://www.porada.sk/t88564-flowerweb-robi-mi-sarapatu.html
pepsikova
19.08.08,15:38
Mas pravdu (hoci je tvoj postoj trosku sebecky). Prosil by som moderatora o oddelenie problemu uzivatela "pepsikova".

Moze byt Norushka? ;)..


..naozaj sebecké..veď problém s XP mám aj ja,možno nie je taký závažný, ale istotne by tu nič nepokazil..a keď sa kvoli každému bude otvárať nová téma,zavalíme sa xpečkom..asi tak..

..ale ďakujem za novú tému..