tinkat
24.07.08,17:14
dobry den,

potrebovala by som poradit ako by som mohla vyriesit tuto situaciu.
chcela by som nakupovat tovar v rakusku,nie vo velkom mnozstve,konkretne oblecenie,firma mi vystavi fakturu ale bez DPH.
som povinna DPH z tovaru niekde zaplatit?ak ano kde a ako by sa to dalo uskutocnit?
ja som zivnostnicka,ale zivnost mam v oblasti modelingu a nie som platcom DPH,dalo by sa to mozno nejak spojit aj s mojou zivnostou?
dakujem velmi pekne za odpovad....
Katarína Cigánová
24.07.08,15:23
Rakúska firma môže vystaviť fa slovenskému odberatelovi bez DPH len v prípade , ak Slovenský subjekt je platitelom DPH / Rakúska firma prenesie daňovú povinnost na Slovenského /. Slovenský subjekt si dovezený tovar na Slovensku dodaní a zároven odpočíta dan , čiže výsledok je 0 . Ale v prípade ak Rakúska firma predáva tovar neplatitelovi DPH , je povinná vystaviť fa s rakúskou sadzbou DPH.
Jana Acsová
24.07.08,15:28
...chcela by som nakupovat tovar v rakusku,nie vo velkom mnozstve,konkretne oblecenie, firma mi vystavi fakturu ale bez DPH.
...ja som zivnostnicka,ale zivnost mam v oblasti modelingu a nie som platcom DPH.Ak je rakúska firma platiteľom dane v Rakúsku, tak Vám v tomto prípade nevystaví faktúru bez DPH. Bola by to chyba. Ak nie ste platiteľom dane na Slovensku bude fakturovať s rakúskou daňou. Do výšky 420 tis. Sk ... potom by Vám vznikla povinnosť registrácie pre daň na Slovensku, prípadne by ste sa na daň dobrovoľne registrovali. Odvtedy by Vám fakturovali bez dane. Bez dane je možné fakturovať v rámci únie iba cezhraničné predaje registrovaných osôb.
tinkat
24.07.08,15:34
dakujem velmi pekne za odpovad,ja som tak trosku neznalec v tejto oblasti,preto by ma zaujimalo co to presne znamena dodanit?
dakujem
Jana Acsová
24.07.08,15:37
Keby sa jednalo o obchod medzi registrovanými osobami, bolo by to takto:
http://www.porada.sk/t25902-nadobudnutie-tovaru-v-tuzemsku-z-ineho-clenskeho-statu-eu.html
tinkat
24.07.08,16:07
Rakúska firma môže vystaviť fa slovenskému odberatelovi bez DPH len v prípade , ak Slovenský subjekt je platitelom DPH / Rakúska firma prenesie daňovú povinnost na Slovenského /. Slovenský subjekt si dovezený tovar na Slovensku dodaní a zároven odpočíta dan , čiže výsledok je 0 . Ale v prípade ak Rakúska firma predáva tovar neplatitelovi DPH , je povinná vystaviť fa s rakúskou sadzbou DPH.
co to presne znamenna dodani?ako sa to presnejsie urobi?
dakujem
Jana Acsová
24.07.08,16:09
Čítali ste link? Je tam aj:

Čo už vieme?
Nadobudli ste tovar v tuzemsku z iného členského štátu EÚ a ste osobou povinnou platiť daň, pričom daňová povinnosť Vám vznikla 21.4.2006 dňom vystavenia faktúry.

Ale ako vypočítať základ dane a daň? Prejdeme na § 26...
tinkat
25.07.08,12:00
Čítali ste link? Je tam aj:

Čo už vieme?
Nadobudli ste tovar v tuzemsku z iného členského štátu EÚ a ste osobou povinnou platiť daň, pričom daňová povinnosť Vám vznikla 21.4.2006 dňom vystavenia faktúry.

Ale ako vypočítať základ dane a daň? Prejdeme na § 26...
ano citala som uz tomu rozumiem,a ak by mi teda vystavili fakturu aj s DPH,tak im ju zaplatim a potom som este povinna nieco dalej robit,alebo to uz je vsetko.
nejedna sa o pravidelny nakup a je to skor v mensiom mnozstve,skor pre svoju potrebu.a zrejme si to ani nebudem davat do nakladov,tym ze mam pausalne naklady.
dakujem
paťuška
25.07.08,12:09
Ak to bude tovar pre svoju potrebu, potom to s priznaním dph nemá nič spoločné, ani ti to bez dph nemôžu predať.