veronix
21.04.05,14:26
Aký je lepsie dat odpis na stoj, zrychleny alebo rovnomerný. Cena obstarania bez DPH je 74629,40 Sk A v učtovných odpisoch čo tam zakliknúť: UO=DO alebo lineárny????? A ešte mi prosim poradte, učtovne odpisy 551/082 mam zadávať každý mesiac do ID???!!!
UCET
21.04.05,12:39
Aký je lepsie dat odpis na stoj, zrychleny alebo rovnomerný. Cena obstarania bez DPH je 74629,40 Sk A v učtovných odpisoch čo tam zakliknúť: UO=DO alebo lineárny????? A ešte mi prosim poradte, učtovne odpisy 551/082 mam zadávať každý mesiac do ID???!!!
To je v podstate jedno ak to chces rychlejsie odpisat a dat si do nakladov tek zrychleny ak pomalsie a postupne tak rovnomerny. Ja by som pouzil UO=DO. Uctovne odpisy je najlepsie kazdy mesiac. Ale ak robis v omege tak v dlhodobom majetku v zalozke uctovne odpisy v pravej dolnej casti si nadstavis ucty 551/082 a potom ked budes pravidelne robit uzavierku majetku tak ti bude automaticky vytvarat ID. Len je to potrebne nadstavit v dlhodobom majetku - funkcie - nastavenia.
veronix
21.04.05,12:46
Dakujem Ti veľmi pekne "UCET". Uz som to tak aj spravila. Prijemny zvysok dna!
UCET
21.04.05,15:09
v pohode ked viem poradim aj tebe pekny zvysok dna. A inak zajtra je uz piatok huuurrrrrááááá
Beata121
25.04.05,06:11
Aký je lepsie dat odpis na stoj, zrychleny alebo rovnomerný. Cena obstarania bez DPH je 74629,40 Sk A v učtovných odpisoch čo tam zakliknúť: UO=DO alebo lineárny????? A ešte mi prosim poradte, učtovne odpisy 551/082 mam zadávať každý mesiac do ID???!!!
Ahoj Veronix,
tiez ućtujem v programe omega, je v podstate jedno ako si zadas odpis, ako uz bolo pisane zalezi na tebe ci to chces rychlejsie odpisat alebo nie...
Ked zadas UO=DO, nastava tam maly problemik, napr. mesacny odpis je 40 000/ 4 roky/ 12 mes. = 833,- , ked majetok zaradis v januari, tak je to ok. Ale ked ho zaradis napr. v marci , program urci az do konca tohto daneho roka odpis 40 000/ 4 roky / 10 = 1 000,- , cim sa na konci roka rovnaju danove a uctovne odpisy 10 000,- - ale uctovne ten majetok odpisujes len 10 mes. a nie 12? Moja auditorka je profka na VS a straaasne na tom baziruje, aj ked ten rozdiel je banalny na tu moju firmu, ale proste v kuse by chcela uctovat odlozene dane.....

Ked zadas UO=linerany tak to program zohladnuje....

A ked som uz pri tom, poradi mi niekto - odlozena dan z takehoto rozdielu medzi UO a DO, co s tym kedy sa toho z uctovnictva zbavim... Vobec tomu nerozumiem..
Sany
25.04.05,06:30
Nepoteším ťa, nezbavíš. Ak máš povinný audit a máš rozdiel UO a DO, máš aj odložené dane. A takisto, ak máš napríklad umorovanie straty, nezaplatené úroky( zo starších rokov, lebo podmienka zaplatenia je už zrušená), no proste rôzne pripočítateľné a odpočítateľné položky, účtuješ o doloženej dani. Je to otravné...
Beata121
25.04.05,06:42
Nepoteším ťa, nezbavíš. Ak máš povinný audit a máš rozdiel UO a DO, máš aj odložené dane. A takisto, ak máš napríklad umorovanie straty, nezaplatené úroky( zo starších rokov, lebo podmienka zaplatenia je už zrušená), no proste rôzne pripočítateľné a odpočítateľné položky, účtuješ o doloženej dani. Je to otravné...
Sany. vobec ma nestras, chces povedat ze sa tych mizerných 5 000,- nikdy nezbavim ( z. r. 2004 rozdiel medzi UO a DO)? To tam budem mat ako stale, no vobec tomu nerozumiem....
Sany
25.04.05,06:45
nechcela som ťa vystrašiť, tak to nie je. Akonáhle vysporiadaš odloženú daň a nebudeš mať tie pripoč. a odpoč.položky, nebude ti vychádzať ani odložená daň.
Beata121
25.04.05,07:11
[QUOTE=Sany]nechcela som ťa vystrašiť, tak to nie je. Akonáhle vysporiadaš odloženú daň a nebudeš mať tie pripoč. a odpoč.položky, nebude ti vychádzať ani odložená daň.[/QUOTE

tak prave o to ide ako ju vysporiadam, ked napr. v tomto roku mi nevzniknu ziadne rozdiely medzi UO a DO? Prepac ze som taka nechapava, ale toto je pre mna vazne spanielska dedina...
Sany
25.04.05,08:17
ale ty ju máš zaúčtovanú na 592/481, alebo 481/592 podľa toho, či je to záväzok, alebo pohľadávka.