krason
24.07.08,19:57
;);););)Neviem ci to moze byt ako namet pre podnikatela ale urcite ano.
Viem ze sa mi dari mam pekny prijem a vsetko. som sam a mam nehnutelnost. vlastnu. Mam dostatok penazi. netreba mi teraz ani poziciavat.. ale mam ISTOTU, ze moja firma o 3 roky nedosiahne nejaku stratu a ziskat peniaze od bankovej institucie bude tazsie, lebo danove priznanie banku neoklame? NA nebankovu instituciu teraz nemyslime ( iba blbec si tam pozicia peniaze)

OK postup... CO tak mat istotu a plnam podmienky na ziskanie bezuceloveho uveru na 10 rokov v hodnote 2 400 000 . sk ... cisto teoreticky tam vide splatka 20 000 sk plus urok .
ALe co sa stane ze ja s tymi peniazmi nebudem hybat? ze ich nepotrebujem .. Existuje banka na slovensku ktora ma jeden mechanizmus.. AK viete o ktoru sa jedna tak potom chapete ak mam uver 2 400 000 sk a na bilancnom ucte mam 2 400 000 sk tak platim 0% urok. o 3 roky mi to je 36 mesiacov x splatka 20000 sk co je 720 000 sk klesne dostupny uver o taku ciastku ale mam 1 680 000 sk.. v tretom roku dosiahnem stratu.. ale uver mam a nic za neho nedavam. mozme ho pouzit a potom ho splacat aj s urokom.. ale ak by som ten system nevyuzil tak Urcite nam banka neda uver ak sme mali v danovom priznani stratu.. ani 1000 000 sk .. ale tak mame aspon 1680000.. ma to logiku ma to pravdu ... Ak som sa mylim znicte ma.. Mna to napadlo ze dalo by sa s tym logicky pracovat.. Kvazi kredit karta vzdy po ruke .. A hodnoty si mozte vymyslat ako sumu.. co ak mate narok ziskat viac ako 2 400 000.. mozno aj 30 000 000 sk.. zalezi to aku mate nehnutelnost a prijem v dnesnom case.. a poistit sa na minimalne 10 rokov dopredu za nic.. PARADA>.. a uverove zmluvy maju zakotvene .. ze to bude platit pocas celeho uveru.. Sia papa.. Zaujima Vas to viac 0908975 334.. Nerobim reklamu. ale rozmyslam ekonomicky.. :o;) Cakam na vyvratenie teorie a budem ticho..
luigi72
24.07.08,18:30
Jedina chybycka krasy, ze v podstate za nic platim mesacne 10 000 Sk. Rocne 120 000 SK, ktore by som mohol investovat do firmy. A co ked nebudem stratovy? Peniaze som si pozical a nezalezi na tom, ze som ich neminul, musim zaplatit aj s urokmi. A tie uroky nebudu 2 koruny...
krason
24.07.08,18:53
no musim vyratit.. nemas pravdu. na nastartovanie systemu je potrebnych iba 20 000 sk potom uz nemusis nic. Skus nastudovat Bilancny mechanizmus jednej banky ;-):)
luigi72
25.07.08,14:54
Okrem toho, ak zoberiem 2 400 000 Sk na 10 rokov, tak to je na 1 rok 240 000 Sk, cize na 1 mesiac 20 000 Sk bez urokov! S urokami aj 25 000 Sk. Len tak cisto teoreticky...
krason
25.07.08,18:09
Cooo ale aj tak to nevyvratis .. uroky tam nemas.. ale system funguje
krason
25.07.08,18:10
;-)
Filip Glasa
26.07.08,07:43
na čo by ti mal byť úver ak máš hotovosť? Aby si neplatili úroky v Mbank, tak musíš mať na bilančnom účte hotovosť. Ak tam máš hotovosť, tak nepotrebuješ úver.
krason
26.07.08,08:14
HEj Hotovost tam nebude tvoja. Ale z toho bezuceloveho uveru. Na to mKONTO kde ti prejde ta hotovost budes mat len uver . nebudes tam miesat aj tvoje peniaze. Po 1. by sa ti to neoplatilo kedze tam je 0 % urok a po dalsie radsej nech sa urocia na eMAX alebo inym sposobom.
Filip Glasa
27.07.08,12:34
čiže ak to dobbre chápem, tak budeš mať vybavený úver, ktorý nepoužiješ (a nič ťa nebude stáť). Budeš ho mať len tak pre istotu.
krason
27.07.08,18:36
Presne tak... ;).. Uver ktory nestoji nic.. iba prvu splatku na nastartovanie celeho systemu. ;-)
Chobot
27.07.08,22:16
Presne tak... ;).. Uver ktory nestoji nic.. iba prvu splatku na nastartovanie celeho systemu. ;-)

Mne sa to nezdá, z popísaného bilančného mechanizmu mu vychádza, že úver musíš pravidelne splácať, aj keď máš všetky peniaze prevedené na bilančnom účte. Akurát neplatíš úroky.

Príklad:

Ty si zoberieš úver 600.000 na 5 rokov. Vypočítajú ti splátky mesačne 10.000 SKK. Peniaze z úveru prevedieš na bilančný účet, ale mesačne musíš platiť 10.000 SKK na úverový účet. Keďže máš rovnako veľa na bilančnom účte, nebudeš platiť úroky. Možno by to išlo tak, že by si splácal tých 10.000 z bilančného účtu, ale niečo v tom bude. ZAdarmo by to banka nerobila.

Ale pravdu máš v tom, že by si mal istotu úveru na dohodnutú dobu splatnosti, akurát by sa ti ročne znižovala disponibilná suma.
krason
28.07.08,05:41
Konecne dakto pochopil. Mozno vies co, Lebo to co je na Bilancnom ucte su sice tvoje zavazky banky, ale zaroven na ucte banky pohladavky banky. a pokial nedas prikaz aby sa tie peniaze neprieviedli na beznu ucet( vzdy sa prenesie iba tolko na bezny aby tam bola splatka) ,tak si ich banka moze urocit. pre seba.
Filip Glasa
28.07.08,13:05
rozhodne ten úver nie je zadarmo. Keď ho nevyužívaš, tak je zadarmo, ale to potom nie je úver. Ak ho využiješ, tak už platíš. Nie je v tom žiadna výhoda. Rovnako ako keď máš kontokorent, tiež platíš len ak si požičiaš, ale k dispozícii tie peniaze máš stále.
krason
28.07.08,13:11
Sak o tom to je ..samozrejme ze na tom nevytazis nic.. ale mozes to ratat ako vyhodu.... ;) preto som to dal tu. nech sikovne hlavicky o tom premyslaju. a mozno sa na nieco pride.. AKo si vravel je to len zabezpeka penazi ale dalsia otazka.. variabilna urokova miera.. ak bude nizka budes cerpat ak na druhej strane bude vysoka uver nechas lezat bokom a zozenies inak peniaze. Proste tu sa da vytazit podla urokovej mieri