Marsyl
24.07.08,22:09
Mohol by mi niekto poradit ako ususit hriby v elektrickej trube? Raz som to skusala a ostala mi z nich len kasa:( V takomto pocasi sa to asi inac neda...
Chobot
24.07.08,21:55
Mohol by mi niekto poradit ako ususit hriby v elektrickej trube? Raz som to skusala a ostala mi z nich len kasa:( V takomto pocasi sa to asi inac neda...

Hríby netreba sušiť v trúbe, tam ich len upečieš. V interiéri sa usušia v každom počasí. Treba ich len nakrájať na cca 5 mm plátky a rozložiť najlepšie na plachtu. Do 2-3 dní sa vysušia. Ja to suším na sušiaku na prádlo, na ktorý rozprestriem plachtu.

Alebo musíš mať sušičku ovocia, tam to ide rýchlejšie.;)
premiko
24.07.08,22:49
- suhlasim, v interieri bez problemov, doporucujem i staru zaclonu, lepší prestup vzduchu, uschnu este rychlejsie ...
Marsyl
25.07.08,03:57
Ja tiez susuim vzdy hriby bud na slniecku alebo v horsich pripadoch, ked prsi aj v interieri. Lenze ideme na dovolenku a bojim sa tu nechat lezat hriby cely tyzden kvoli mucham,...
kunkelovaa
25.07.08,04:05
Môžeš ich aj zamraziť. Ja zvyčajne očistené prevarím, nechám vychladnúť a dám do mrazničky. Je to rýchlejšie než sušenie.
legolas
25.07.08,04:56
Mohol by mi niekto poradit ako ususit hriby v elektrickej trube? Raz som to skusala a ostala mi z nich len kasa:( V takomto pocasi sa to asi inac neda...

Nevešaj hlavu, dá sa to aj v rúre, ale nastav si teplotu na 40°C urobíš takzvané predsúšenie , no a potom ich necháš ešte v izbe dosúšiť. Je tu pri tom len jedna malá chybička krásy, ak máš dubáky tak Ti trošku zhnednú, nebudú také biele ako keď ich sušiš na slniečku.;)
Kazu
25.07.08,05:08
A medzi dvierka strčím varešku, aby mohla para vycházať. Ak sú dvierka zatvorené, hríby sa pečú vo vlastnej šťave
Marsyl
25.07.08,10:48
Dakujem, podarilo sa. Cast som zmrazila a dubaky som ususila v trube :)
pohodička
28.07.08,20:56
Veľmi dobré je sušenie pri krbe. Sú rýchlo suché a majú peknú farbu. My takto sušíme už viac rokov a sme veľmi spokojní.
premiko
28.07.08,23:28
- to je fakt, len neviem co niektori skorej zozenieme, ci tie hriby alebo krb ...:)
kargo
29.07.08,03:32
Ak musíte usušiť hríby v interiéri, pred tým než ich uskladníte vložte ich na pol hodiny do rúry nastavenej na 50 stupňov.
Ak zmrazujete surové hríby a nechcete prísť o časť chuti a arómy obváraním použite mikrovlnku. Pokrájané hríby treba rozprestrieť na tanieri do tenkej vrstvy a dobre prehriať. Orientačne je to 1 min. pri 750W. (50 sek. pri 900W )
branislavp
29.07.08,19:44
poraď, kde tie hríby nájsť.
pohodička
29.07.08,20:05
Hríby nájdeš v lese, teraz rastú. V okrese Humenné a Medzilaborce všade. Takže ešte musíš napísať, kde ich môžeš a chceš hľadať a určite sa nájdu šikovní poraďáci, ktorí ti poradia.
branislavp
04.08.08,19:35
Ďakujem za radu, ale ja by som potrebovala poradiť v okolí Žiliny kde rastie veľa hríbov a hlavne, aby som sa nestretla s medveďom.
Ďakujem.
feron
05.08.08,09:39
veľmi dobrá stránka je www.nahuby.sk