Pezinčan
24.07.08,22:54
Nevedeli by ste mi poradit nejaky dobry program na upravu videa podobny Windows Movie Makeru? Skusal som viacero programov ale nikde nebolo vkladanie textov do filmu, tak ako je to vo WMM.
Chobot
24.07.08,22:01
Nevedeli by ste mi poradit nejaky dobry program na upravu videa podobny Windows Movie Makeru? Skusal som viacero programov ale nikde nebolo vkladanie textov do filmu, tak ako je to vo WMM.

Každý ti poradí iný soft, taký, ktorý používa on. Ja používam Ulead Videostudio 11, netvrdím, že je najlepší, ale zvykol som si naň. Pozor, nie je to ale free softvér.

Taktiež na niektoré konkrétne veci používam Nero Vision, ktorý je súčasťou Nero Premium.
Fero11
25.07.08,05:31
Nevedeli by ste mi poradit nejaky dobry program na upravu videa podobny Windows Movie Makeru? Skusal som viacero programov ale nikde nebolo vkladanie textov do filmu, tak ako je to vo WMM.
Takze najlepsie (najlacnejsie teda uplne zadara) je moznost pouzit software Virtual Dub (pre avi subory) Virtual Dub Mod (pre mpeg2 subory). No nieje to najjednoduchsie, ale myslim si, ze vysledny efekt bude lepsi ako s uleadu (sorry chobot :) ). Takze potrebujes virtual dub, dalej sub station alfa, plugin subtitler a nainstalovany divx kodek. Ten sub station alfa je vlastne soft na titulky, tam si ich editujes a pomocou filtra subtitler si ich vlozis do videa, ale natvrdo.
Co to vsetko dokaze, vlozit akykolvek text, mozes menit farbu, velkost font, okraje pisma, mozes to vlozit kdekolvek na obrazovku, dokaze to po obrazovke text plinulo posuvat horizontalne aj vertikalne, dokaze plinule menit otien pisma (gradient) no naco si len spomenies (ty si vlastne taky maly programator v sub station alfa a spravis si to jak chces) ale samozrejme neni to nic jednoduche a chce to aj pevne nervy, ale hovorim, vysledny efekt stoji za to
Tu mas nieco o tom http://www.manga.sk/index.php?option=content&task=view&id=42&Itemid=0
krason
28.07.08,06:59
Pinnacle studio 10 alebo 11 tusim, FX HOME VisionLAb, UleadVideo studio, DVD home studio, je ich kopu staci hladat. tie prve 2 su dost dobre.
lukaria
22.09.09,11:25
Ahojte!Prosim vas poradte mi. Chcela by som si doma vyrobit DVD zo svadby. Mam ale len kopec fotiek (z nich spravene prezentacie vo formate .avi) a videa z fotakov. Dokazu tie programy, co ste tu spominali upravit aj videa z fotakov? Aky program by na to bol najlepsi a aky format videa je najkompatibilnejsi s DVD prehravacmi?
duves
22.09.09,12:51
Ahojte!Prosim vas poradte mi. Chcela by som si doma vyrobit DVD zo svadby. Mam ale len kopec fotiek (z nich spravene prezentacie vo formate .avi) a videa z fotakov. Dokazu tie programy, co ste tu spominali upravit aj videa z fotakov? Aky program by na to bol najlepsi a aky format videa je najkompatibilnejsi s DVD prehravacmi?
Ja take veci - video/videa konvertujem v tomto: http://www.vso-software.fr/products/convert_x_to_dvd/
Umožnuje, resp. 2 a viac suborov v podstate pospaja. Je možnosť menu s nahladmi, urobiť uvodnu obrazovku atd.
noel.g
22.09.09,13:35
ja osobne pouzivam Sony Vegas Movie Studio 9 platinum pro pack (http://www.sonycreativesoftware.com/products/vegasfamily.asp) - nie je to freeware a myslim si ze ani dobry soft na spracovanie videa ako freeware nenajdes, je dobre si to zaplatit - cena sa pohybuje v rozmedzi od cca 75 euro do tych 100 za ediciu pre domace vyuzitie. Soft je kavlitny, uzivatelsky jednoduchy aj pre laika, ponuka mnozstvo efektov plus v baliku mas este sony sound forge na upravu zvuku a Sony DVD architect + ako bonus si mozes zo stranky stiahnut cca 2GB roznych instrumentalnych zvukov a piesni od savdobnych tem po rockove...moznosti vkladania textu a tituliek...ja by som urcite nemenil...

Ak si ochotny zaplatit nebudes lutovat - kedze soft si poradi s vacsinou formatov

potom existuje za nizsiu cenu alternativa:
AVS Video Editor (http://avs4you.com/AVS-Video-Editor.aspx)
co je soft vynikajuci na spracovanie videa, taktiez podoporuje mnozstvo v sucasnej dobe preferovanych formatov. Neviem ako je to teraz ale ja som zaplatil cca 55 euro za program pricom AVS ponuklo v akcii a v tejto cene este dalsich asi 13 softov na konvertovanie videa, zvuku, upravu zvuku, napalovaci program, program na mixovanie hudby - ktory je mimochodom celkom sikovny...skratka mas na vyber...

p.s. AVS neponuka uz ale tolko moznosti ako Sony Vegas..

poradil som ti z vladstnych skusenosti - myslim ze ale kazdy mame to svoje oblubene...
diry
22.09.09,14:50
Ja som robil podobné (iba foto + malé videá) pomocou Pinnacle Studia 12 a výsledok perfektný!
haluzaaak
30.12.09,18:14
neni pravda... ja pouzivam kdenlive a cinelerru a tie su free a myslim si, ze viac nez premakane... no su len pre linux, kdenlive je aj pre mac...
Reve
27.04.10,09:20
Ahojte, mne sa veľmi dobre pracovalo s programom WinDVD creator, bola to trial verzia, takže som si teraz stiahla trojku, ale v tej sa mi nedá pozrieť video spracované v dvojke. Dá sa s tým niečo robiť???
Vopred Ďakujem
renata:mee:
Chobot
27.04.10,09:40
Ahojte, mne sa veľmi dobre pracovalo s programom WinDVD creator, bola to trial verzia, takže som si teraz stiahla trojku, ale v tej sa mi nedá pozrieť video spracované v dvojke. Dá sa s tým niečo robiť???
Vopred Ďakujem
renata:mee:

Sa mi nechce veriť, že by vyššia verzia nejakej aplikácia nebola kompatibilná s jej nižšou verziou. Chyba bude niekde inde, možno v nastaveniach, možno treba to video impotrovať.

Otázne je tiež, v akej fáze je to video. Či je to ešte len projekt, alebo už finálne video. Ak je to finálne video, treba pozrieť, v akom formáte si to uložila. Ak je to nejaký štandardný formát, tak nevidím problém, prečo by to nemalo ísť importovať do WinDVD v.3 ako video a potom s tým Ďalej pracovať.
Rasek
28.04.10,15:21
Nevedeli by ste mi poradit nejaky dobry program na upravu videa podobny Windows Movie Makeru? Skusal som viacero programov ale nikde nebolo vkladanie textov do filmu, tak ako je to vo WMM.
Pinnacle studio 10 ale si ho musiš kupit hlavne sa tam perfektne efekty
Reve
28.05.10,07:23
Sa mi nechce veriť, že by vyššia verzia nejakej aplikácia nebola kompatibilná s jej nižšou verziou. Chyba bude niekde inde, možno v nastaveniach, možno treba to video impotrovať.

Otázne je tiež, v akej fáze je to video. Či je to ešte len projekt, alebo už finálne video. Ak je to finálne video, treba pozrieť, v akom formáte si to uložila. Ak je to nejaký štandardný formát, tak nevidím problém, prečo by to nemalo ísť importovať do WinDVD v.3 ako video a potom s tým Ďalej pracovať.
Ďakujem, skúsim sa mrknúť na koncovku. Ide to potom prehodiť na inú koncovku? SOm totálny začiatočník, preto tieto otázky...
reve
Fero11
28.05.10,08:22
koncovka ti toho vela nepovie. Ty si mozes dat koncovku aku chces, ale format sa ti tym nezmeni.
CODEIN
01.01.12,13:57
Hľadám program, ktorý dokáže vo videu v AVI formáte vložiť rozostrenie časti obrazu / používa sa napr. na rozmazanie reklamy ne tričku a pod./ Ďakujem.
akh
09.09.12,08:03
Ahojte a poradte! 1.) S fotakom canon som natocil niekolko videi- potreboval by som niektore otocit, nasledne ich pospajat a napalit na dvd su v formate MVI tak, ze wind. movie maker ich nerozpozna.
2.) To iste, ale videa su fonu format 3gp.
PORADTE JEDNODUCHY PROGRAM, KTORY TO DOKAZE. VDAKA A PEKNY DEN.
Este dodam, ze to chcem prehravat cez usb v tv.
vlado 33
10.09.12,08:43
Video neotočiš alebo o tom neviem.Ja používam AVS VIDEO CONVERTER alebo NERO.
Fero11
10.09.12,09:10
Samozrejme vsetko je mozne :)
Co sa tyka konverzie, tak hladaj na nete free konvertory mvi to avi, alebo 3gp to avi a otocit video sa da vo vacsine editorov, ci uz zrkadlovo, alebo hore nohami o 90°atd ....
Napr som si otvoril stary vyborny virtual dub mod a vid vysledok (video otocene o 180°a este aj zrkadlovo)
vlado 33
10.09.12,09:50
Teraz som pozeral ten virtual dub mod, super programik na otocenie videa. Zatial som video nepotreboval otacat ale je dobre vediet ze sa to da.
Díky
erzet
10.09.12,09:57
virtual dub, ale aj windows movie maker (súčasť windowsu)
Fero11
10.09.12,10:18
Teraz som pozeral ten virtual dub mod, super programik na otocenie videa. Zatial som video nepotreboval otacat ale je dobre vediet ze sa to da.
Díky

S videom uz roky nerobim, ale ked som robil, tak som ho z oblubou pouzival, vie toho o hodne viac ako len otacat video, za pomoci roznych pluginov je mozne do videa vreenderovat napr. titulky (aj beziace) rozne obrazky, fadex (stmavenie a zosvetlenie videa na konc a na zaciatku) smoothiq (vyhladenie nekvalitneho videa) ... atd je to mozno lepsie ako sony vegas, alebo alebo ine profi editory (akurat to neni profi, ale obycajnemu video amaterovi to staci)
kozlíček
10.09.12,14:55
S videom uz roky nerobim, ale ked som robil, tak som ho z oblubou pouzival, vie toho o hodne viac ako len otacat video, za pomoci roznych pluginov je mozne do videa vreenderovat napr. titulky (aj beziace) rozne obrazky, fadex (stmavenie a zosvetlenie videa na konc a na zaciatku) smoothiq (vyhladenie nekvalitneho videa) ... atd je to mozno lepsie ako sony vegas, alebo alebo ine profi editory (akurat to neni profi, ale obycajnemu video amaterovi to staci)

Ak by som mohol poprosiť,ako by som toto video dostal na HDD?Ďakujem!
http://dobrejedlo.pluska.sk/pecenovapasteta/
KoxXxo
10.09.12,15:52
akh
10.09.12,20:20
Vsetkym vdaka za odpoved. No a ja idem maturovat :).
kozlíček
11.09.12,11:16
KoxXxo
11.09.12,12:20
pošli s paštéty..