Kvietocek
25.07.08,08:57
Ahojte
bol niekto z Vas v tomto roku v Egypte v Hurgharte? Aky mate nazor na hotel Sultan Beach?
mambi
25.07.08,07:09
Ahojte
bol niekto z Vas v tomto roku v Egypte v Hurgharte? Aky mate nazor na hotel Sultan Beach?

Ahoj,

my ideme do Hurgady aj do Sultan Beach teraz v septembri. Švagriná tam boli s rodinou minulý rok a boli spokojní. Tak uvidíme.
Kvietocek
25.07.08,07:11
a strava bola ok nebolo im zle?
mambi
25.07.08,07:22
a strava bola ok nebolo im zle?

stravu si chválili, bola formou švédskych stolov, zle bolo iba jej manželovi, ale nič strašné, dalo sa to zniesť.:)
Kedy sa chystáte ísť?
layla
25.07.08,07:37
tu som nasla niekolko recenzii na spominany hotel. Snad ti pomozu.

http://recenzie-hotelov.invia.sk/egypt/hurghada/h3540/
Chobot
25.07.08,08:04
Ahojte
bol niekto z Vas v tomto roku v Egypte v Hurgharte? Aky mate nazor na hotel Sultan Beach?

Na preverenie kvality hotela je lepšie vyhľadať nejaké recenzie na internete, nájdeš tam určite viac názorov, než tu ľudí, ktorí boli presne v tom hoteli.

Také recenzie sú napr. tu:

http://www.holidaycheck.de/hotel-Hotelbewertungen_Hotel+Sultan+Beach+Resort-ch_hb-hid_72668.html
(noo, veľmi ho tu nepochválili, skoro všetci boli nespokojní...:rolleyes:)

http://www.zoover.de/agypten/agypten/hurghada/sultan-beach/hotel
(tu sa už nájdu aj spokojní klienti)

http://www.hotelkritiken-hotelbewertungen.de/ziel/hotelkritiken-und-hotelbewertungen.html
(tu leží spokojnosť s hotelom niekde pri 60%).

Ja mám skúsenosť, že na tie hodnotenia sa nedá jednoznačne spoľahnúť. Totižto sú ľudia, ktorí budu večne nespokojní, nech majú akýkoľvek hotel. Zámienku si už nájdu. A tí, čo sú nenároční, budú spokojní aj s priemerným hotelom.

V podstate to máš jedno, v ktorom hoteli budeš. Platí pravidlo, že čím lacnejší hotel, tým menej služieb môžeš očakávať. ALe ani od 4-hviezdičkového hotela ako je tento nemôžeš očakávať luxus. Priprav sa radšej na jednoduchú dovolenku a v prípade horšej kvality hotela nebudeš sklamaná, naopak, pokiaľ bude hotel lepší, než sú tvoje očakávania, tak ťa milo prekvapí.

Hlavne uvedom si, že v tom hoteli stráviš týždeň-dva a kvôli tomu nemá význam sa rozčuľovať, či inak si znepríjemňovať dovolenku tým, že budeš kvôli nespokojnosti hľadať chyby hotela . Lepšie stráviš dovolenku, ak si chyby nebudeš všímať a využiješ všetko dobré, čo ti hotel ponúkne. Najmä si uvedom, že je to arabská krajina, kde je iná mentalita a tam sa berie všetko s nadhľadom a piááánko, žiadny stres. Kritikou a krikom tam veľa nedosiahneš, skôr malý bakšiš dokáže urobiť zázraky.
SVK
25.07.08,08:32
Sultan Beach takmer nema plaz. Je to mala uzavreta zatoka, stiesnena molom vedlajsieho hotela. To je najvacsi problem. Areal je fajn, problemove su izby otocene do ulice.

Ak si teda chces uzit more a plaz, co je predpokladam ucelom cesty, odporucit ho nemozem. Za rovnaku cenu najdes lepsie.
SVK
25.07.08,08:45
ilustracna foto
Kvietocek
25.07.08,09:09
stravu si chválili, bola formou švédskych stolov, zle bolo iba jej manželovi, ale nič strašné, dalo sa to zniesť.:)
Kedy sa chystáte ísť?


koncom augusta:)
Kvietocek
25.07.08,09:14
A ktory hotel by ste odporucili vy ktori ste boli v Hurgharde?
Maruška54
25.07.08,09:27
Ja som bola teraz v júni v Sunrise Select Garden Beach. Nám sa veľmi páčilo, prostredie, hotel, personál, more. Všetko na jednotku.

http://egypt.orbion.cz/hotely/sunrise-select-garden-beach/
layla
25.07.08,09:34
Kvietocek, ja sa chystam tiez koncom augusta do Hurghady a mam zatial vybraty hotel Palm Beach. Takmer vsetky recenzie, ktore som nasla boli pozitivne.
Pred par rokmi som bola v Golden 5. Hotel je starsi, ale celkom sa nam pacilo. Od nasho pobytu tam pribudol aquapark. A sestra bola pred rokom v Shedwan Garden Hotel a tiez sa jej pacilo. Treba sa pohrabat trochu na nete a urcite nieco najdes ;)
Kvietocek
25.07.08,09:41
Dakujem za vsetky odpovede idem sa hrabat ;)
SVK
25.07.08,09:54
Osobne doporucujem ine stredisko - Sharm el Sheikh. V Hurghade je podmorsky zivot biedny, koral iba sem tam. Ak staci opalovanie a kupanie, je to OK. Sharm je ale zazitok prave pod hladinou. Vyber hotela je az na druhom mieste, aj ked nie nepodstatnom.

Nechcem tu propagovat ziaden hotel. Treba si ale uvedomit, ze pre nasinca je standardom je aspon 4* hotel. Su tu ale velke kvalitativne rozdiely (ako aj v inych krajinach). 5* hotel ma casto honosnu lobby, restauracie a izby, personal vie uroven znizit na 3*. Naviac hotel, ktory mal super hodnotenia casto preberie manazment inej spolocnosti a uroven sa zmeni (znizi alebo zvysi). Lepsie je sledovat "cerstve" hodnotenia. Navyse, na SK recenzie vacsinou pisu ludia, co spokojni neboli. Objektivnych informacii je pomenej. Preverte si radsej hodnotenia aj na zahranicnych strankach (podla znalosti jazyka)
michelle84
27.07.08,19:29
Vlani som bola v Club Golden 5. Je to komplex piatich hotelov, je to staršie, ale bola som spokojná. Pláž nádherná piesočnatá a v areáli máte všetko, čo potrebujete. Pri každom hoteli tiež zo dva bazény. Treba si len popozerať recenzie na hotely a vybrať si aj podľa svojich požiadaviek.
Surehand
28.07.08,06:33
Súhlasím s SVK. Bol som v Sharme, v hoteli Holiday Inn a bol som maximálne spokojný. Výborné služby, starostlivosť, aj strava. Problémy zo stravy som nemal, mali ich väčšinou tí, čo boli lakomí zaplatiť za vodu v obchode a pili z vodovodu. Strava je perfektná, fakt. Dokonca som miestnych kuchárov naučil robiť domácu praženicu. :D Tento hotel má aj peknú pláž, koralový útes, ktorý sa po pár metroch "prepadá" kolmo dolu. Hurghada je preľudnená, istý známy - potápač, prirovnal potápanie v Hurghade k ceste po Disneylande, všade zástupy turistov, aj pod vodou. Ale Sharm môžem doporučiť.
Ešte jedna rada. Domáci to väčšinou neradi vidia, ale vodu a niektoré nápoje sme si kupovali mimo hotela. V normálnom obchode vyšla fľaša vody 1,5 libry, v hoteli 15 libier. Samozrejme, že ak som si po večeri chcel dať pivo, neutekal som do mesta. Ale to bolo asi 2x, tak sa to dalo prežiť. Pivo v hoteli vyšlo 20 libier. V tom čase vychádzala libra na asi 10-12 Sk, záležalo na tom, či sa menili cez eurá, alebo cez doláre.
lindusaaa
28.07.08,06:41
Rodicia boli v Tabe a boli spokojni asi najviac. Boli aj v Hurghade aj v Sharme. Ale zalezi co ocakavas, lebo v Sharme bolo pekne pod vodou, v Hurghade to bolo take spinavsie(zalezi ako sa stara personal) a Taba im vyhovovala preto, ze vstup do mora bol pozvolny(nebolo treba ist cez molo), lebo mamina nevie dobre plavat a nemusela sa bat nejakych zivocichov.
Zalezi co hladate.
SVK
28.07.08,14:45
A to je teraz 1 EGP do 4 SKK, takze 1,5 vody stoji v obchode do 8 Skk.