pepekk
25.07.08,09:25
ahojte,

mám 1 otázku.
Po založení firemného účtu, nemám na ňom žiadne peniaze a ani povedzme najbližšie 2 mesiace nebudem mať. Firmu rozbiehať treba a plaťiť za kadečo je nutné. Môžem to platiť zo súkromného účtu a potom si to dať do účtovníctva?
(200 000 SK som na začiatok nemal..)
Čo by ste odporučili?

Ďakujem
Zoltán Kovács
25.07.08,07:28
ahojte,

mám 1 otázku.
Po založení firemného účtu, nemám na ňom žiadne peniaze a ani povedzme najbližšie 2 mesiace nebudem mať. Firmu rozbiehať treba a plaťiť za kadečo je nutné. Môžem to platiť zo súkromného účtu a potom si to dať do účtovníctva?
(200 000 SK som na začiatok nemal..)
Čo by ste odporučili?

Ďakujem

Ide teda o spoločnosť s r.o. Neodporúčam platiť zo súkromného účtu. Skôr previesť peniaze zo súkromného účtu na firemný, a tak platiť.

Ak by si platil zo súkromného účtu, tak by to bolo "miešanie jablk s hruškami", a nebolo by to v súlade s postupmi účtovania.
pepekk
25.07.08,07:37
dakujem , prevediem teda peniaze na firemny
azla
25.07.08,07:43
ahojte,

mám 1 otázku.
Po založení firemného účtu, nemám na ňom žiadne peniaze a ani povedzme najbližšie 2 mesiace nebudem mať. Firmu rozbiehať treba a plaťiť za kadečo je nutné. Môžem to platiť zo súkromného účtu a potom si to dať do účtovníctva?
(200 000 SK som na začiatok nemal..)
Čo by ste odporučili?

Ďakujem

Ak je založená s.r.o., správca vkladov prehlasuje pred zápisom spoločnosti do OR, že bolo splatené základné imanie. (napr. 200 000,- ). Tie peniaze by mali byť v pokladni, alebo vložené na účet.:)
Či sú v pokladnici reálne, alebo iba virtuálne, to nie je teraz predmetom, je to zodpovednosť správcu vkladu, ktorý také prehlásenie dal.
Z týchto peňazí by sa mala spoločnosť rozbiehať.

Presne ako píše Smith, neplať priamo zo súkromného účtu, lebo bude chaos.

Neprevadzala by som peniaze zo súkromného účtu na firemný, lebo Ti bude chýbať titul platby.
Čo dáš ?, že poskytuješ firme pôžičku ? a vo firemnej pokladnici bude naúčtované, že tam maš 200 000,-?
Radšej vlož peniaze (akože z firemnej pokladnice) na firemný účet - ak chceš platiť z účtu,
alebo plať v hotovosti z pokladnice.
azla
25.07.08,07:48
Najlepšie bude, ak sa hneď na začiatku poradíš so svojou účtovníčkou (účtovníkom) a stanovíte si základné pravidlá.

Je lepšie mať základné informácie dopredu - ako, kedy, a čo - ako potom následne by mala účtovníčka riešiť "chaosné situácie".
pepekk
25.07.08,08:50
uz som skoro previedol peniaze:) esteze ste tu:) pojdem teda vlozit priamo na ucet do banky. dakujem velmi pekne