luckapastvova
25.07.08,11:24
Ahojte Poraďáci!

Minulý týždeň nám skončila daňová kontrola DPH rok 2006. Dnes nám prišiel platobný výmer, na základe ktorého máme zaplatiť pokutu. Niečo nám dodanili. Chcem sa spýtať, ako mám zaúčtovať túto pokutu. Je to výdavok ovplyvňujúci ZD alebo výdavok neovplyvňujúci ZD?
Účtujeme v JÚ.

Ďakujem
Milan Benka
25.07.08,09:43
Ahojte Poraďáci!

Minulý týždeň nám skončila daňová kontrola DPH rok 2006. Dnes nám prišiel platobný výmer, na základe ktorého máme zaplatiť pokutu. Niečo nám dodanili. Chcem sa spýtať, ako mám zaúčtovať túto pokutu. Je to výdavok ovplyvňujúci ZD alebo výdavok neovplyvňujúci ZD?
Účtujeme v JÚ.

Ďakujem

neovplyvňujúci .
Johanka
25.07.08,10:03
§ 21 Zákona o dani z príjmov
(2) Daňovými výdavkami nie sú tiež

a) zvýšenia dane, prirážky k poistnému platenému na zdravotné poistenie, úroky platené za obdobie odkladu platenia dane a cla, penále a pokuty s výnimkou zaplatených zmluvných pokút,
...
Milan Benka
25.07.08,10:08
§ 21 Zákona o dani z príjmov
(2) Daňovými výdavkami nie sú tiež

a) zvýšenia dane, prirážky k poistnému platenému na zdravotné poistenie, úroky platené za obdobie odkladu platenia dane a cla, penále a pokuty s výnimkou zaplatených zmluvných pokút,
...


mimotemy čo tak uzavrieť s DU nejakú zmluvu, že budú kontrolovať správnosť DP a potom by to boli už zmluvné pokuty a teda aj daňový výdavok :D:D:D
Johanka
25.07.08,10:12
mimotemy čo tak uzavrieť s DU nejakú zmluvu, že budú kontrolovať správnosť DP a potom by to boli už zmluvné pokuty a teda aj daňový výdavok :D:D:D
To by mala navrhnúť komora daňových poradcov - nepoznáš nejakého :---?
luckapastvova
25.07.08,10:12
Johanka, ďakujem za radu. Pozrela som si §21 ods.2, písm.a a chcem sa ešte spýtať, čo sú vlastne príražky k poistnému platenému na zdravotné poistenie. Nerozumiem, čo sa tým myslí.

Ja snáď tomu daňovému zákonu nikdy neporozumiem:mee:.

Ďakujem a pekný zvyšok pracovného piatka a krásny nepracovný víkend TEBE a všetkým tu na "PORADE".
Milan Benka
25.07.08,10:16
To by mala navrhnúť komora daňových poradcov - nepoznáš nejakého :---?

Idem pozrieť na SKDP, možno niekoho nájdem. :D
Milan Benka
25.07.08,10:25
Johanka, ďakujem za radu. Pozrela som si §21 ods.2, písm.a a chcem sa ešte spýtať, čo sú vlastne príražky k poistnému platenému na zdravotné poistenie. Nerozumiem, čo sa tým myslí.

Ja snáď tomu daňovému zákonu nikdy neporozumiem:mee:.

Ďakujem a pekný zvyšok pracovného piatka a krásny nepracovný víkend TEBE a všetkým tu na "PORADE".

Domierky zdravotného poistenia po kontrole a pod.
Monika Kováčová
25.07.08,10:32
domierky... tento výraz som ešte nepočula... :)
Milan Benka
25.07.08,10:33
domierky... tento výraz som ešte nepočula... :)

mimotemy uč sa dífča, raz sa Ti to zídze ..... :D