vladka76
25.07.08,11:39
Kúpili sme byt. Zistili sme, že je tam prasknutý panel a teraz nám tadiaľ zateká.Priam tečie prúdom po stene. Je ale zaujímavé, že už to bolo niekoľko-krát opravované z byt.družstva z vonka, susenia nad nami majú všetko dokonale odizolované ale nám zateká stále. V panely je vedená anténa a je možné, že tam sa prasklina niekde nachádza ale ten panel (porobeton)je v dôsledku zatekania celý rozpraskaný. Zatiaľ byt prerábame a prijmem každú dobrú radu ako to čo najlepšie zaizolovať a opraviť aby sme nemali problém, keď vymaľujeme a nasťahujeme sa. Byt je na šiestom poschodí, rožný.
Ďakujem
ludo_centrum
25.07.08,09:58
Rád by som poradil a určite aj iní, ale v prvom rade si urobila chybu ty sama, keď si si pri obhliadke nevšimla veľkú prasklinu...

Neviem čo poradiť, ale píšem len preto, lebo niečo podobné som videl, ale bez tej vody. A navyše aj na 6.poschodí, rožný byt... :D

Ale možno by som skôr kým dokončíš prerábky počkal, kým to nedá bytové družstvo do poriadku, lebo si predstav, že ti to zničí vnútro tvojej izby a potom sa budeš hnevať a naháňať poisťovňu, ktorá ti odmietne zaplatiť, lebo si vedela o stave atď...
Aspoň s prerábkou tejto izby by som počkal...
220870
25.07.08,19:29
Nepoteším.Je to obrovský problém činžiakov, poznajú to viacerí. Môže sa to opravovať donekonečna ,ale aj tak to veľmi často praskne znova.Najspoľahlivejším riešením podobných prípadov býva zeteplenie.
Ingrid Ondruskova
26.07.08,08:56
Nepoteším.Je to obrovský problém činžiakov, poznajú to viacerí. Môže sa to opravovať donekonečna ,ale aj tak to veľmi často praskne znova.Najspoľahlivejším riešením podobných prípadov býva zeteplenie.
...alebo sa odsťahovať...:D
vladka76
31.07.08,06:01
Dík za odpoveď, viem, že je to asi "zaujímavé", že sme taký byt kúpili, ale keď sme ho boli pozerať, tak nám povedali , že už to z bytového robili horolezci a vraj to už nezateká. Fľaky na stene síce mali ale odôvodnili to tým, že už maľovať nebudú keď odchá-dzajú. A vlastne neskôr po kúpe bytu nám znova oznámili, že to zatieklo. Teraz vlastne prerábame byt podľa vlastných predstáv a rada by som to mala na poriadku aby s tým už neboli problémy, keď vymaľujeme a nasťahujeme sa. Vyzerá to tak, že domovník nie je veľmi ochotný dať nám žiadanku na bytové, vraj na tento byt už išlo veľmi veľa peňazí s fondu opráv(čo mňa ale nemusí zaujímať). Tak sme sa s manželom dohodli, on robí v jednej staveb
nej firme (nie priamo murára ale rozumie sa problému), že si to opravíme sami, len neviem či sa potom v budúcnosti bude dať na ďalších opravách dohodnúť s byt. družstvom. Môžu povedať, že to bolo neodborne urobené a pod. Ďalšia vec je nakláňať sa zo šiesteho poschodia nad balkón len tak z rebríka. Mali by sme sa do
toho pustiť tento víkend, tak uvidíme, čo sa podarí. Dúfam, že to bude Ok. Ďakujem za každú radu a príspevok.
chandler
31.07.08,07:10
no je to tak ... nema sa kupovat byt alebo dom ktory je ocividne prave vymalovany a ani taky kde je vidiet nejaky problem s vodou alebo plesnou.
ak to susedom opravili a funguje to tak treba zistit akym sposobom to robili u nich. ale ziadne opravy vam urcite nepomozu uplne, jedine riesenie je zateplit dom.