maribet
25.07.08,11:51
Ahojte. Podarilo sa mi poslat Hlasenie o vyuctovani dane zo zav.cinnosti za r. 2007 o jeden den neskor, bola nam vyrubena pokuta vo vyske 2000,-Sk:mee: Odvolali sme sa, ze sme svoje povinnosti dovtedy plnili nacas a v plnej vyske, co je aj pravdou, no pravnik Danoveho uradu odpisal, ze mame uviest rozpor s pravnymi predpismi, skutkovym stavom alebo inymi dovodmi, ktore preukazuju nespravnost alebo nezakonost napadnuteho rozhodnutia.
Vie mi niekto poradit, co by sa dalo uviest ako dovod? Existuje npr. niekde nejaka citacia, ze DU moze neudelit pokutu, pripadne daco ine?
Vsetkym Vam velmi dakujem :)
Braňo
25.07.08,10:16
žiaľ neexistuje.
evina
25.07.08,10:28
§35 zákona o správe daní a poplatkov:
6/ Ak daňový subjekt nepredloží v ustanovenej lehote hlásenie alebo prehľad podľa osobitného zákona, správca dane mu uloží pokutu 2 000 Sk; ak hlásenie alebo prehľad daňový subjekt nepredloží ani v lehote určenej správcom dane vo výzve, správca dane mu uloží pokutu 4 000 Sk.

T..j. nie je formulácia "môže", ale DÚ má povinnosť pokupovať v tomto prípade...
Gabi03
25.09.08,06:46
Mám podobný problém.

Dňa 25.1.2008 som podala Hlásenie ... za rok 2007, avšak na nesprávnom tlačive (platnom za rok 2006). Dňa 21.8.2008 sme boli vyzvaný na predloženie tohto Hlásenie na správnom tlačive do 15 dní, čo sme aj spravili. Napriek tomu nám dňa 19.9.2008 prišlo rozhodnutie o uložení pokuty 2000 Sk za nepodanie Hlásenia v stanovenom období, t. j. do 31.3.2008.
Myslela som si, že po predložení hlásenia na správnom tlačive to bude vybavené.

Máte niekto s podobným skúsenosť? Myslíte si, že by som sa mala odvolať?

Vopred vďaka za odpovede.
KvetkaK
25.09.08,06:48
Mám podobný problém.

Dňa 25.1.2008 som podala Hlásenie ... za rok 2007, avšak na nesprávnom tlačive (platnom za rok 2006). Dňa 21.8.2008 sme boli vyzvaný na predloženie tohto Hlásenie na správnom tlačive do 15 dní, čo sme aj spravili. Napriek tomu nám dňa 19.9.2008 prišlo rozhodnutie o uložení pokuty 2000 Sk za nepodanie Hlásenia v stanovenom období, t. j. do 31.3.2008.
Myslela som si, že po predložení hlásenia na správnom tlačive to bude vybavené.

Máte niekto s podobným skúsenosť? Myslíte si, že by som sa mala odvolať?

Vopred vďaka za odpovede.
Ja myslím, že by si to mala skúsiť a napísať odvolanie. Veď predsa povinnosť bola splnená a hlásenie podané, len omylom na starom tlačive. To by predsa nemali pokutovať. :eek:
Paula
25.09.08,06:54
Na rozhodnutí spravidla je uvedené, či je vôbec možnosť sa odvolať voči rozhodnutiu a do akého termínu.
Gabi03
25.09.08,07:06
Na rozhodnutí spravidla je uvedené, či je vôbec možnosť sa odvolať voči rozhodnutiu a do akého termínu.

Je tam možnosť.
Ďakujem za odpovede.
maribet
02.10.08,08:00
Mám Rozhodnutie o pokute za nepredloženie Hlásenia. Hlásenie sme nepredložili včas v roku 2004, teraz je rok 2008. Ako dlho dozadu ma vôbec môžu pokutovať? Ďakujem.
vikinka
02.10.08,08:07
§ 35 zák.správa daní a popl.
18) Pokutu podľa odsekov 1 a 3 nemožno uložiť, ak uplynulo päť rokov od konca roka, v ktorom rozhodnutie správcu dane o vyrubení dane alebo vyrubení rozdielu dane nadobudlo právoplatnosť, alebo ak uplynulo päť rokov od konca roka, v ktorom daňový subjekt podal dodatočné daňové priznanie. Pokutu podľa odsekov 4 až 12 nemožno uložiť, ak uplynulo päť rokov od konca roka, v ktorom došlo k porušeniu tohto zákona alebo osobitného zákona.11ab) Ak neuplynula päťročná lehota na uloženie pokuty podľa prvej vety a v tejto lehote bolo vydané nové rozhodnutie správcu dane o vyrubení dane alebo o vyrubení rozdielu dane, plynie päťročná lehota na uloženie pokuty znovu od konca roka, v ktorom toto rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť; to platí aj v prípade, ak v päťročnej lehote na uloženie pokuty podľa prvej vety súd zrušil rozhodnutie správcu dane o vyrubení dane alebo vyrubení rozdielu dane a vrátil vec na ďalšie konanie.
Modroocko
02.10.08,08:28
Mám podobný problém.

Dňa 25.1.2008 som podala Hlásenie ... za rok 2007, avšak na nesprávnom tlačive (platnom za rok 2006). Dňa 21.8.2008 sme boli vyzvaný na predloženie tohto Hlásenie na správnom tlačive do 15 dní, čo sme aj spravili. Napriek tomu nám dňa 19.9.2008 prišlo rozhodnutie o uložení pokuty 2000 Sk za nepodanie Hlásenia v stanovenom období, t. j. do 31.3.2008.
Myslela som si, že po predložení hlásenia na správnom tlačive to bude vybavené.

Máte niekto s podobným skúsenosť? Myslíte si, že by som sa mala odvolať?

Vopred vďaka za odpovede.


Určite sa treba odvolať. Hlásenie bolo podané včas. To, že bolo nesprávne, sa v zmysle Zákona o správe daní a poplatkov nepokutuje. To by sa niektorí podnikatelia nedoplatili a štát by sa teda nekresťansky nabalil.
Pepa
02.10.08,09:01
Mám podobný problém.

Dňa 25.1.2008 som podala Hlásenie ... za rok 2007, avšak na nesprávnom tlačive (platnom za rok 2006). Dňa 21.8.2008 sme boli vyzvaný na predloženie tohto Hlásenie na správnom tlačive do 15 dní, čo sme aj spravili. Napriek tomu nám dňa 19.9.2008 prišlo rozhodnutie o uložení pokuty 2000 Sk za nepodanie Hlásenia v stanovenom období, t. j. do 31.3.2008.
Myslela som si, že po predložení hlásenia na správnom tlačive to bude vybavené.

Máte niekto s podobným skúsenosť? Myslíte si, že by som sa mala odvolať?

Vopred vďaka za odpovede.

Mám - mňa však správkyňa včas upozornila na túto skutočnosť. Ak predložíš
nesprávne tlačivo, akoby si nič nepredložila.
Kuk sem:
§ 38
Daňové priznanie a hlásenie


(3) Daňové priznanie alebo hlásenie možno účinne podať na tlačive, ktorého vzor ustanoví opatrenie, ktoré vydá ministerstvo a ktoré sa vyhlasuje v Zbierke zákonov Slovenskej republiky (ďalej len "zbierka zákonov") uverejnením oznámenia o jeho vydaní. Prílohou daňového priznania je účtovná závierka podľa osobitného zákona;8ab) prílohou daňového priznania sú aj doklady uvedené v príslušnom tlačive daňového priznania.
Gabi03
02.10.08,09:05
Mám - mňa však správkyňa včas upozornila na túto skutočnosť. Ak predložíš
nesprávne tlačivo, akoby si nič nepredložila.
Kuk sem:
§ 38
Daňové priznanie a hlásenie


(3) Daňové priznanie alebo hlásenie možno účinne podať na tlačive, ktorého vzor ustanoví opatrenie, ktoré vydá ministerstvo a ktoré sa vyhlasuje v Zbierke zákonov Slovenskej republiky (ďalej len "zbierka zákonov") uverejnením oznámenia o jeho vydaní. Prílohou daňového priznania je účtovná závierka podľa osobitného zákona;8ab) prílohou daňového priznania sú aj doklady uvedené v príslušnom tlačive daňového priznania.

Áno, teraz už viem. Z určitých dôvodov som sa ponáhlala podať ho, no ani ma nenapadlo, že tlačivo sa môže zmeniť.
Už som sa poučila. :o

No a správca nás upozornil až teraz. :D