andreaS
21.04.05,14:07
Zivnostník pozastavil svoju cinnost k 31.1.2005. Na danovom urade mu bolo povedane, kedze je platca dph, ze ma aj za pozastavene obdobie podavat danove priznania. Teraz je vlastne prve od tej doby. Nevystavil ziadnu fakturu, iba jednu jedinu platbu uskutocnil a to prenajom kancelarie. Ale zaroven nam ta ista firma urobila minusovu fakturu s vyssou sumou /ziadali sme o to, nakolko sme 2 roky platili za parkovacie miesto, ktore nam za tu dobu neboli schopni pridelit a uznali nam to/

Moj problem je ze na vstupe mam dph vo vyske +910,5 a - 940,5 .. ked sa nad tym zamyslim, je to akoby sme mali platit my :)) Co mam uviest do danoveho priznania? Nuly?
Zuziana
21.04.05,15:53
Keď máš prerušenú živnosť, asi nemáš príjmy na dosiahnitie príjmu. Ja by som asi podala nulové. Ja som sa stratla len s takými prípadmi, že výdavky počas pozastavenia živnosti nemali. Nebolo o čom rozmýšľať.
Johanka
21.04.05,16:01
Priznanie treba podať , len za obdobie do prerušenia živnosti, ale na prvej strane uviesť, že je to za I.Q/2005. Tak sa postupuje podľa nášho Dańového úradu, ale viem že je to všade inak.
babenko1
21.04.05,17:16
Daňové priznanie k DPH budeš podávať v termíne na podanie...a hore zaškrtneš, že neboli uskutočnenené žiadne zdaniteľné plnenia.. budeš takto podávať dovtedy, pokiaľ má pozastavenú živnosť.
A čo sa týka došlej faktúry a k nej opravený základ dane.. dáš tam nuly...
m.hladka
21.04.05,17:16
Aj v KE na DU sa ma podávať nulové daňové priznanie - pri prerušení živnosti. Na DU nám poradili, že si môžeme požiadať o zrušenie registrácie DPH a pri skončení zrušenia živnosti znova zaregistrovať DPH. (Ale pozor pri zrušení registrácie je pravdepodobnosť kontroly).
Luckasari
21.04.05,18:07
ak je prerušená živnosť na 6 mesiacov od 01.03. do 31.08. je potrebné do 3 mesiacov podať mimoriadne daňové priznanie k dani z príjmu? toto nám totiž tvrdila pracovníčka daňového úradu, ale mne sa toto tvrdenie nezdá správne ... veď od 01.09. budem ďalej podnikať ...
Zuziana
21.04.05,18:13
Pri prerušení živnosti daňové priznanie na DzP nepoávaš. Predsa do konca roka môžeš mať ešte ďalšie príjmy a výdavky zo živnosti, zo záv. činnosti atď. DP budeš podávať až v riadnom termíne do 31.3. To isté platí aj pri zrušení živnosti. Prípad, kedy podávaš DP do 3 mesiacov, je úmrtie daňovníka. A to isté platí aj pri úmrtí daňovníka - zamestnanca.
babenko1
21.04.05,18:19
ak je prerušená živnosť na 6 mesiacov od 01.03. do 31.08. je potrebné do 3 mesiacov podať mimoriadne daňové priznanie k dani z príjmu? toto nám totiž tvrdila pracovníčka daňového úradu, ale mne sa toto tvrdenie nezdá správne ... veď od 01.09. budem ďalej podnikať ...to je nejaká blbosť.. ked kukneš § 17 ods.9 tam sa hovorí len o úprave základu dane pri pozastavení do lehoty podania DP.. a ani v 511 som nič nevyčítala.. Jediná výnimka je pri úmrtí a likvidácii.... tam je lehota...3 mesiace
andreaS
22.04.05,03:57
Dakujem vam vsetkym.


Zivnostnik vsak v januari este podnikal a za toto obdobie ma len tu fakturu s dobropisom za prenajom kancelarie.. to nevadi? I ked mne sa viac pozdavaju tie nuly :))) no a zivnost pozastavil na 20 rokov, ale povedali mu, ze ked bude chciet obnovit tak najskor za polroka.