frida222
25.07.08,14:30
Nevedel by mi niekto poradit???V roku 2004 sa po zmene bydliska nepodarilo dorucit mojmu kamosovi rozhodnutie o zvyseni vyzivneho.4 roky platil povodnu sumu, nikto si ani nepytal viac.Az teraz mu zablokovany ucet a bola na neho podana exekucia.Ako je povazovane nedorucene sudne rozhodnutie? Dalo by sa s tym este nieco urobit? Bez problemov by jej vyzivne doplatil, ale platit exekutorovi 8000Skzbytocne, to je ozaj sila...
Chobot
25.07.08,12:35
Nevedel by mi niekto poradit???V roku 2004 sa po zmene bydliska nepodarilo dorucit mojmu kamosovi rozhodnutie o zvyseni vyzivneho.4 roky platil povodnu sumu, nikto si ani nepytal viac.Az teraz mu zablokovany ucet a bola na neho podana exekucia.Ako je povazovane nedorucene sudne rozhodnutie? Dalo by sa s tym este nieco urobit? Bez problemov by jej vyzivne doplatil, ale platit exekutorovi 8000Skzbytocne, to je ozaj sila...

Nechce sa mi veriť, že nikdy nebol oslovený alebo vyzvaný zo strany jeho ex-manželky alebo exekútora na doplatenie dlžnej sumy. Skôr si myslím, že bude jedným z tých, čo nepovažujú preberanie doporučených zásielok z pošty za potrebné a myslia si, že sa tým vyhnú povinnostiam.

Treba kontaktovať exekútora, aby preukázal, že sa snažil skontaktovať. Ale povinnosti uhradiť vymáhanú sumu aj s poplatkom pre exekútora sa asi nevyhne.
frida222
25.07.08,12:38
A exekutor musi najskor vyzvat dlznika,aby zaplatil dlznu sumu, alebo mu moze zacat exekuovat ucet hned?A ako je to s nedorucenym rozhodnutim? Nadobuda pravoplatnost?
frida222
25.07.08,12:40
a musi exekutor najskor dat vyzvu,aby dlznik zaplatil dlznu sumu,alebo mu moze hned zablokovat ucet?A ako je to s nedorucenym rozhodnutim,nadobuda pravoplatnost?
Chobot
25.07.08,13:06
A exekutor musi najskor vyzvat dlznika,aby zaplatil dlznu sumu, alebo mu moze zacat exekuovat ucet hned?

V zmysle § 47 ods. 1 písm. aň zákona o súdnych exekútoroch exekútor pred vykonaním exekúcie :

a) upovedomí povinného i oprávneného o začatí exekúcie, prípadne o spôsobe jej vykonania a o predbežných trovách exekúcie; povinného vyzve, aby uspokojil pohľadávku oprávneného alebo aby do 14 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie vzniesol námietky podľa § 50,

§ 48 ďalej upresňuje, čo musí takéto známenie obsahovať.


A ako je to s nedorucenym rozhodnutim? Nadobuda pravoplatnost?

Podľa § 49 sa upovedomenie o začatí exekúcie doručí oprávnenému a povinnému do vlastných rúk.

Ak povinný bezdôvodne odoprie upovedomenie o začatí exekúcie prijať, je toto upovedomenie doručené dňom, keď jeho prijatie bolo odopreté. TO znamená, že pokiaľ poštár zanechá oznámenie o uložení zásielky, tak sa to po uplynutí úložnej lehoty považuje ako odmietnutie prevzatia zásielky a účinky doručenia nastanú po uplynutí odbernej lehoty.