Aiculka
25.07.08,15:59
Ahojte poradaci, mam malo skusenosti s poradou, resp. zasial sa snazim citat a urobit si v tom prehlad. Co ma hlavne zaujima je podvojne uctovnictvo. A z akeho dovodu? V praci mi ponukli robit podvojne uctovnictvo, no ja neviem, ci by som to zvladla. Aby som vas dostala do obrazu.. mam ukoncenu OA, aj vysoku skolu ekon., mam 25r. Ucto ma stale zaujimalo aj zaujima. V podstate viem o com tam ide, chapem tomu.. no bojim sa do toho sama pustit. V praci mame externu uctovnicku ale mala by som to po nej zobrat.. "mala",ked sa rozhodnem ze to zoberiem. Aktualne ziskavam rozne info ako ucto funguje v praxi a zistila som, ze pre mna najlepsi sposob zapraxovania by bolo, ak by som mala take demo skolenie s nejakym zabehnutym uctovnikom. nechcem ist na kurz, lebo si myslim ze za taky cas sa tam nenaucim prax, a stale by som pocas prace mala otazky. nevedela by som sa pohnut, resp. ani by som nevedela ze to mam urobit. Co mi poradite...co by ste robili na mojom mieste z pohladu skuseneho uctovnika? Myslite, zeby sa nasiel clovek, ktory by mi pomohol so zaucenim v praxi, co mam robit kazdy mesiac a ktory by bol na linke ak by som potrebovala surne poradit??? dakujem dakujem vopred a tesim sa na vase rady. A prosim ozvite sa, rada odpoviem na kazdu nezrozumitelnu info podanu v mojom texte ;) pekny vikend prajem A
Monika Kováčová
25.07.08,14:03
na porade je stále niekto na linke, kto ti bude ochotný poradiť

ešte doplň o akú firmu ide: výrobná, obchodná, služby... objem dokladov, počet zamestnancov... a tak
svetluška
25.07.08,14:06
A odkiaľ si,aby sme boli približne v obraze,či ti môžeme pomôcť,alebo kde pracuješ?
poisonkatka
25.07.08,14:16
ja som zacala robit uctovnicku pred rokoch a to som uctovnictvo 5 rokov nevidela..do toho sa dostanes a poradaci ti vzdy ochotne poradia..ja mam tu vyhodu, ze mam pri sebe kolegynu, takze ta mi poradi
ola
25.07.08,16:26
Aj tuná je kopec zaujímavých informácii. Mnohí poraďáci si túto tému pochvaľovali kvôli spôsobu, akým bola spracovaná ;)
http://www.porada.sk/t8703-svokrina-kuchyna-minikurz-pu.html
Aiculka
28.07.08,07:29
Dakujem za ochotu pomoct. Budem vam odpovedat, len sa pytajte ;) pracujem v KE, sme obchodna firma, nakup a predaj sw a hw, no prevazne robime softver a servis pre ine firmy. co sa tyka podkladov.. je to asi 50 doslych fa, 30 vyslych fa, 20 zapisov pokladna, zamestnanci cca 35+ cca 6 brigadnici. viem ze zaciatky su tazke. dakujem za odporucanie, svokrinu kuchynu citam uz dlhsie pocas volnejsich dni.. je to super ozivenie nauceneho zabudnuteho.. :) Zacnem otazkou, napr. preberiem vsetku dokumentaciu... co teraz :) resp. kedy je najlepsie prevzat agendu... dik
Zoltán Kovács
28.07.08,07:32
Dakujem za ochotu pomoct. Budem vam odpovedat, len sa pytajte ;) pracujem v KE, sme obchodna firma, nakup a predaj sw a hw, no prevazne robime softver a servis pre ine firmy. co sa tyka podkladov.. je to asi 50 doslych fa, 30 vyslych fa, 20 zapisov pokladna, zamestnanci cca 35+ cca 6 brigadnici. viem ze zaciatky su tazke. dakujem za odporucanie, svokrinu kuchynu citam uz dlhsie pocas volnejsich dni.. je to super ozivenie nauceneho zabudnuteho.. :) Zacnem otazkou, napr. preberiem vsetku dokumentaciu... co teraz :) resp. kedy je najlepsie prevzat agendu... dik

Preberať agendu je najlepšie po ukončení zdaňovacieho obdobia. Teda začať od 1.1. nasledujúceho roka, nechať ext.účtovníčku nech dokončí tento rok.
Aiculka
28.07.08,08:32
A co s prechodom na euro? myslim, ze to budem mat o to komplikovanejsie
Aiculka
29.07.08,09:09
Mozte mi napisat rady, skusenosti ako ste zacinali VY v oblasti uctovnictva.. na co si mam davat vo vseobecnosti pozor, na co sa pripravit, resp. na co nezabudnut... ? dakujeem