Danovnik
21.04.05,17:57
Dobrý podvečer,

chcela by som Vás poprosiť o Vaše názory na daňovú uznateľnosť nákladov v s.r.o..
Právnická osoba - s.r.o. hradí svojmu účtovníkovi všetky náklady za jeho certifikáciu v Súvahe, spol. s r.o. - registračný poplatok, literatúru, skúšky... Môžu to byť pre právnickú osobu daňovo uznateľné náklady (§ 19 ods. 2 písm. c) bod 3.)? Ak nie, je potrebné zdaniť tento príjem od zamestnávateľa zamestnancovi daňou z príjmov fyzických osôb (alebo je to oslobodený príjem na doškolovanie zamestnanca § 5 ods. 7 písm. a) zákona o DZP)?

Súvaha spol. s r.o. vystaví faktúru napr. za ročný poplatok právnickej osobe, v ktorej pracuje tento účtovník. Je možné odpočítať DPH?

Ďakujem kraaasne za každý Váš názor.
Johanka
21.04.05,16:16
Podľa toho, čo sa uvádza na stránke Súvahy, sú náklady na certifikáciu daňovo uznané náklady a nie sú zdaniteľným príjmom zamestnanca, ktorý sa zúčastňuje certifikácie.
Janca
20.05.05,11:57
Tak ako pise Johanka, pri registracii som obdrzala stanovislo SUVAHY, ze naklady spojene s certifikaciou su plne danovo uznanym nakladom. Asi tazko by som si ho mohla dovolit financovat "z cisteho prijmu".
Velettka
20.05.05,12:03
Súhlasím, plne daňovo uznaný výdavok firmy ... inak klobúk dolu pred takou firmou, ja mám občas problém aby mi zaplatili školenie za 600,- a robím len pre nich :-)))
fifi
23.05.05,14:13
Súhlasím, plne daňovo uznaný výdavok firmy ... inak klobúk dolu pred takou firmou, ja mám občas problém aby mi zaplatili školenie za 600,- a robím len pre nich :-)))

:confused: Velettka
Moja firma mi zaplatí školenie, ale zoberie mi stravný lístok, hoci na účtovnom doklade, ktorý vyhotuvuje dodávateľ školenia j iba označenie služby:školenie. Je síce pravda, že na oznámení o školení je uvedené, že bude poskytnuté občerstvenie.Podľa zákona o cestov.náhradách platného od 1.5.2005 je to preukázane zabezpečené stravovanie a mám krátiť a koľko podľa §5 zákona? odpovie mi niekto?
pyton
23.05.05,14:51
Ten ich pamlsok ku školeniu sa snáď nedá počítať ako obed???
ondrejvla
23.05.05,14:56
Ten ich pamlsok ku školeniu sa snáď nedá počítať ako obed???
To je sila, stiahnuť stravné! Pošli tam konateľa, nech si dá 1 chlebíček a kávu v plastovom pohári!
No ale zaplatí ti školenie, takže, papať ti nedá!
lenkak
23.05.05,15:08
Ani najesť Ti nedoprajú. To sme ale dopadli.
Jana2004
23.05.05,15:25
Ja by som si napísala na Tvojom mieste cesťák, v tom prípade má nárok Ti ten stravný lístok zobrať. Veď máš na ten cesťák nárok.
Eva99
24.05.05,07:46
Myslím, že mi môžete všetci závidieť! Som z PD, takže keby si to mám platiť sama, neviem-neviem. Za každú prednášku/skúšku si vystavujem cesťák, všetky knihy a podobné výdavky mi hradí tiež zamestnávateľ a keď mám skúšku v poobednom termíne, mám druhý deň platené voľno. Radosť študovať...:-)
Janca
29.09.05,10:11
Eva99 myslíš tým Prievidza, jak to že sa ešte nestretávame na káve ?