vemak
26.07.08,10:45
pekny den, prerabam starsi RD kde chcem kvoli svetlu a zaroven nie priamemu pohladu susedov cast muru (cca1,5m x 3m)pri schodisku na poschdie nahradit sklobetonom.
Murarska firma mi to neodporuca kvoli velkym unikom tepla. Dom budem zateplovat 10cm polystyrenom. Na strankach o sklobetone sa dozviem vsetko okrem jeho izolacnych vlastnostiach. Je to naozaj tak zle, ze mi moje naklady na zateplenie a nove trojskla moze sklobeton znehodnotit? Existuje nejaka ina alternativa okrem klasickeho okna ,ktore moc priatelka kvoli zhorsenim moznostiam udrzby nechce?
dakujem za vase odpovede a cas.
NInive
26.07.08,12:07
V dnešnej dobe je stále častejšie vidieť nielen výmena okien za lepšie, ale aj úplné strhávanie týchto sklobetónových stien. Nahrádzajú to oknami, najčastejšie nepriehľadnými (dubová kôra.........). Ak sa predsa len rozhodnete pre sklobetón, tak potom budete mať to trojsklo fakt zbytočné a drahé. Volíš alternatívy, ktoré budú pre teba z viacerých hľadísk výhodné, ale týmto prestrelíš. Cítil si už aké to býva v zime pri takejto stene? Nie? Tak požiadaj o exkurziu, resp. niekoho kto to má. My máme doma na prístavbe v malej chodbe takéto "okienko" asi 80x80cm a plánujem to dať preč.........
chandler
26.07.08,12:18
neuvadzaju ich tepelno izolacne vlastnosti lebo su urcene na priecky (tam nie su dolezite)
nepouzival by som to na obvodovu stenu.. a ak tak velmi malu plochu urcite nie 4,5m2
wagner
26.07.08,15:35
Môj názor - nedávať na vonkajšiu stenu. Daj plastové okno s tzv.mliečnym sklom. Tí čo mali sklobetón, tak som videla že naň zvonku napevno dali plastové okno.