kabul
26.07.08,12:37
Ahojte
Kedže podľa zákona treba k žiadosti pre stavebne povolenie dodať posudky dole uvedené
zaujíma ma kolko si od Vás vyžiadali projektanti za vypracovanie dokumentov potrebných k stavebnemu povoleniu

A, projektove hodnotenie energetickej hospodárnosti budovy

B, statické posúdenie projektovej dokumentácie

C, požiarnobezpečnostné riešenie stavby

dik
chandler
26.07.08,12:21
coho?
endrju
26.07.08,13:25
Predsa "toho" :D Take lahke neovladas? ;) :---
cactus
26.07.08,13:47
coho?


Predsa "toho" :D Take lahke neovladas? ;) :---


žeby ďalší mrník ???????
chandler
26.07.08,15:22
co je to mrnik? :confused:
Marína
26.07.08,16:27
chandler
26.07.08,19:35
preto sem chodim, ze sa vzdy nieco nove dozviem :)
kabul
27.07.08,13:18
Heh som rad že som Vás pobavil. No dozvedel som sa akurát čo je to mrník.
Najde sa tu niekto kto žiadal o stavebne povolenie teda vie o čom je reč? A potreboval posudok od Statika, projektanta atdˇ a kolko si za tuto službu vyžiadali napr za energeticku hospodarnosť budovy budem platiť 3000,- no zdá sa mi to vela kedze za ostatné veci boli po 1000,-
endrju
27.07.08,14:23
Heh som rad že som Vás pobavil. No dozvedel som sa akurát čo je to mrník.
Najde sa tu niekto kto žiadal o stavebne povolenie teda vie o čom je reč? A potreboval posudok od Statika, projektanta atdˇ a kolko si za tuto službu vyžiadali napr za energeticku hospodarnosť budovy budem platiť 3000,- no zdá sa mi to vela kedze za ostatné veci boli po 1000,-
Potesilo by, napriklad, keby si uviedol, aku stavbu to vlastne chces stavat. Ine naklady budu pri stavbe garaze pre jedno auto, ine pri stavbe malickeho jednopodlazneho domu a ine pri stavbe viacpodlaznej vily alebo domu s niekolkymi bytmi alebo ....
Zatial sme sa to od Teba akosi nedozvedeli. :confused: Takze nie je mozne poradit. Da sa iba mrnikovat dalej. :D
lubkast
27.07.08,14:28
My sme toto riešili asi pred mesiacom.
statický posudok : 3.000,- SKK,
technická správa : požiarna ochrana : 1.500,- SKK,
energetický posudok : 4.000,- SKK.

Zo začiatku sme si mysleli, že by to mal zabezpečiť projektant (v rámci prijektu),
ale potom sme zistili, že keby sme čakali na neho, tak stavebné povolenie nemáme doteraz.
endrju
27.07.08,14:34
My sme toto riešili asi pred mesiacom.
statický posudok : 3.000,- SKK,
technická správa : požiarna ochrana : 1.500,- SKK,
energetický posudok : 4.000,- SKK.

Zo začiatku sme si mysleli, že by to mal zabezpečiť projektant (v rámci prijektu),
ale potom sme zistili, že keby sme čakali na neho, tak stavebné povolenie nemáme doteraz.
Aku velku stavbu mate v plane postavit? Bez tejto informacie su Tvoje udaje prakticky nepouzitelne pre akekolvek porovnavanie.
Je to skoro to iste ako keby som napisal, ze za sobotnajsi nakup potravin som zaplatil 500 korun. Ak by som za tie peniaze kupil jeden rozok, nakup by bol paradne predrazeny. Ak by som za tie iste peniaze nakupil potraviny pre viacclennu rodinu na cely tyzden, cena nakupu by bola mimoriadne zaujimava. ;)
kabul
27.07.08,15:05
No zrejme si ma nepochopil ale pýtal som sa na ceny, ktore ste platili vy za vypracovanie projektov nie kolko to bude stáť mna(chcem len nejake porovnanie nech viem že či som nepreplatil lebo pri takej energetickej hospodarnosti budovy 3000,- sa mi zdá dosť pričom taky projektant zrejme si tu budovu ani nepride obhliadnut len mi tam hodi udaje z nejakej tabulky.

ale for piece of mind tu su nejake info dome :
tak ide o rekonštrukciu skladu na rodinny domček s obvodovou plochou 40m2 + poschodie teda do takych 70m2 uživatelskej plochy
zatial som platil
projekt kanalizacie a vodovodnej pripojky 3000,-
energeticka hospodarnost budovy 3000,-
staticke posudenie projektu 1000,-
požiarno bezpečnostne 1000,-
plynova pripojka projekt ? zatial to nemám
elektricka pripojka - objekt je napojeny (zo stlpa) dúfam že na to nebudem potrebovať projekt aj ked byrokracia bude mat iny nazor
lubkast
27.07.08,15:05
drevenica, 6x10 m, bez suterénu, prízemie + jedno poschodie
chandler
28.07.08,06:19
kabul mas super ceny,
ved im povedz ze za energeticku hospodarnost im das najviac 1000sk lebo tolko chceli aj dalsi a uvidis co povedia. s tou energeticou hospodarnostou je problem, ze to vymysleli len teraz, takze ludia platili za skusky, za skolenia a potrebuju dostat peniaze naspat.. za par rokov to bude lacnejsie.
.
mam taky pocit, ze prave ta elektrina bude najvacsi problem, mozno budu chciet aby si sa odpojil a zakopal ten kabel do zeme. ale nechcem strasit, vsetko zavisi od nich.
kabul
28.07.08,11:19
no ved prave to....uvidime čo ich napadne či to budem musieť urobiť ponovom
čital som nejaky članok kde človek chcel znovu napojit elektrinu do domu v ktorom bola ele odstavena. Povedali mu, že to musi urobit po novom do zeme....
Ja len v kutiku duše dufam že toto nebudem musieť riešit kedže momentalny sklad je na ele napojeny, no uvidim.