tatiana007
26.07.08,14:11
Ahojte poráďaci,
potrebovali by sme poradiť:
manžel začal podnikať, ako je to so stravnými lístkami? Zamestnancov nemá, má nárok na stravné lístky? Ako si ich potom zaúčtuje?
Ďakujeme
Zoltán Kovács
26.07.08,12:26
Ahojte poráďaci,
potrebovali by sme poradiť:
manžel začal podnikať, ako je to so stravnými lístkami? Zamestnancov nemá, má nárok na stravné lístky? Ako si ich potom zaúčtuje?
Ďakujeme

Nárok má.

Daj si do vyhadávania stravné lístky a nájde ti to kvantum tém na tvoju otázku.
tatiana007
26.07.08,13:09
ďakujem, skúsim.
a ešte otázka, výdajky zo skladu musia byť očíslované podľa dátumu? napr. výdajku č.52 mám vyhotovenú 26.7. a ďalej výdajku č.76 vyhotovenú 15.5.?
Zoltán Kovács
26.07.08,13:13
ďakujem, skúsim.
a ešte otázka, výdajky zo skladu musia byť očíslované podľa dátumu? napr. výdajku č.52 mám vyhotovenú 26.7. a ďalej výdajku č.76 vyhotovenú 15.5.?

No takéto číslovanie je proti logike. A navodzuje dojem, že sa niečo dorábalo dodatočne v skladovej evidencii.
tatiana007
26.07.08,13:16
nie je to proti logike. pretože mám program alfu a tá si spätne pamätá stav zásob k tomu a k tomu dňu. no a príde mi zákazník, ktorý vezme tovar, ale ešte mi ho nevyplatí, pretože v priebehu mesiaca bude niečo brať a faktúru mu vystavím už konečnú. ale predsa výdaj si musím spraviť. no a do tej jednej výdajky potom už len dopisuje ďaľší tovar..
rozumieš?
dala som si do vyhľadávača stravné lístky, no odpoveď na moju otázku som nenašla..
cactus
26.07.08,13:22
Ahojte poráďaci,
potrebovali by sme poradiť:
manžel začal podnikať, ako je to so stravnými lístkami? Zamestnancov nemá, má nárok na stravné lístky? Ako si ich potom zaúčtuje?
Ďakujeme
napríklad tu:

http://www.porada.sk/t86154-stravne-listky.html
Zoltán Kovács
26.07.08,13:25
tatiana007
26.07.08,14:04
smith ďakujem :)
takže si môžem objednať stravné lístky na celý mesiac a zaúčtovať to do VOZD, a môžem celých 100%, že?
no a čo hovoríš na tie výdajky?
Alena Šimová
30.07.08,04:50
nie je to proti logike. pretože mám program alfu a tá si spätne pamätá stav zásob k tomu a k tomu dňu. no a príde mi zákazník, ktorý vezme tovar, ale ešte mi ho nevyplatí, pretože v priebehu mesiaca bude niečo brať a faktúru mu vystavím už konečnú. ale predsa výdaj si musím spraviť. no a do tej jednej výdajky potom už len dopisuje ďaľší tovar..
rozumieš?
dala som si do vyhľadávača stravné lístky, no odpoveď na moju otázku som nenašla..
v tom prípade by som robila radšej samostatné výdajky s aktuálnymi dátumami.
Lucinka23
23.08.08,09:13
Ahojte poraďáci, potrebovala by som poradiť.
Robím účtovníctvo SZČO - prevádzka potravín, kde je možnosť platiť stravnými lístkami. Majiteľ prevádzky však odmieta uzatvoriť zmluvy s danými spoločnosťami a lístky, ktoré získa v rámci tržby využíva na nákup nového tovaru napr. v TESCU, CBA a pod. Podľa mňa nie je tento postup správny! Prosím Vás ak sa mylím, vyveďte ma z omylu. A tiež vás prosím o radu ako to zúčtovávať. Ďakujem.
Paula
23.08.08,09:29
Pozri napr. tu:

http://www.porada.sk/t65244-priebezne-polozky-seky.html?highlight=l%EDstky+predajn%2A+tovar

Je to síce aj z PÚ, ale na orientáciu možno pomôže.
Lucinka23
23.08.08,09:54
ďakujem