tonkat
21.04.05,20:15
"Zdedila" som účtovníctvo fyzickej osoby, platcu DPH kvartálneho, a moja predchodkyňa mu uplatňovala z fa za telefon, na ktorých ale nemal uvedené DIČ - teda boli akože na súkromnú osobu, odpočet DPH vo výške 100 % a zároveň 30% cez interný doklad zdaňovala (výstup). Pretože ten telefon využíval na 70 % na podnikanie a 30 % súkromne. A to bolo celý rok 2003 a 2004. Ja si myslím, že to vôbec nemala uplatňovať v DPH. Mám pravdu, podľa vás? A čo teraz s tým mám robiť? Podávať dodatočné DP? Vôbec sa mi toho nechce. ďakujem za radu.
babenko1
21.04.05,18:19
Ja mám tiež taký telefón, uplatňovala som si DPH a daňová kontrola DPH mi nič nevytkla...je pravda, že som rukou dopísala IČO aj DIČ...
andrej_rv
21.04.05,18:34
Ťažko tu niečo poradiť, preto že to je jeden z klasických prípadov, kde všetko závisí na posúdení konkrétneho kontrolóra. Ja osobne by som si tu DPH neuplatňoval - ak áno, radšej klienta upozorni, že pri uplatňovaní je určité podnikateľské riziko.
tonkat
21.04.05,18:57
Ďakujem vám, ak sa ešte niekto nájde s dobrou radou, budem rada.
pyton
21.04.05,19:04
Mne sa páči, ako to poriešila babenko1. Tiež to takto robím, čo robiť s tými, čo si to nejdú dať prerobiť ale ten telefón na podnikanie používajú. A ešte niektorí to majú na meno manželky...
babenko1
21.04.05,19:09
Ja som si chcela ten tel. dať na SZČO, ale zrazu som išla na materskú, tak som to zavrhla...zbytočne prepisovanie a platenie poplatkov za zmeny...
Ale doporučujem tonka... nechaj to tak, prípadne dopíš ičo, dič ako ja... a aj upozorni klienta, že mu to môžu neuznať... ale ked uvidia, že tých 30% dával na výstup, budú spokojní, že si to neuplatňoval 100%